КУПОЛ. Культура і Політика. КУПОЛ. Культура і Політика.
 НОВИНИ   ВИБОРИ   СТАТТІ ТА ОГЛЯДИ   ІНТЕРВ'Ю   ДАЙДЖЕСТ   ГОЛОСУВАННЯ   ПРО НАС  
КуПол по-старому вперед! версія для друку вперед! в закладки! вперед!
 НОВИНИ
Що ховається за ідеєю автономії угорців? Ризики та можливості для України
30.03.2017

Увесь минулий тиждень український інформаційний простір кілька разів буквально "вибухав" через заяви, які лунали з Будапешта.

У жодній з них не акцентувалося саме на Україні. Однак стосувалися ці заяви вкрай чутливої для нас теми – угорської нацменшини.

Ба більше – її прав і прагнення автономії.


Дежавю

Спершу про необхідність добиватися автономій для угорців заявив віце-прем’єр Жолт Шем’єн на презентації книжки під назвою  "Права меншин. Представлення інтересів. Автономність". На його слова одразу ж прореагувало українське МЗС, викликавши угорського посла для додаткових роз’яснень.

Угорське ж МЗС не відреагувало у відповідь. У всякому разі поки що.

Водночас за кілька днів після згаданої реакції Києва, у п’ятницю, 24 березня, на форумі угорських депутатів від країн Карпатського басейну в Будапешті учасники знову публічно говорили про прагнення закордонних угорців до автономії, хоча знову без акцентів на Україні.

Серед учасників цього форуму на правах головуючих були спікер парламенту Угорщини Ласло Кьовер, міністр закордонних справ Петер Сіярто, держсекретар з питань національної політики Арпад Янош Потапі та інші.

Звісно, це не була відповідь українському МЗС, хоча б тому, що форум був запланований заздалегідь, він є щорічним. Але не тільки тому.

Більш ніж очевидно, що

у заявах з Будапешта про автономію закордонних угорців немає спекуляцій чи особистої позиції когось із угорських високопосадовців, що припускало українське МЗС. Це щось більше, системніше.

Тим паче, якщо зважити на те, що у травні 2014-го Україна, та й уся Європа, вже переживала подібну "сенсацію".

Тоді, виступаючи в угорському парламенті після тріумфу на виборах, прем’єр Віктор Орбан сказав майже дослівно те саме, що і минулого тижня його віце-прем’єр та учасники згаданого форуму: закордонні угорці мають право на подвійне громадянство та автономію.

Відмінність між останніми заявами з Будапешта і виступом угорського прем’єра трирічної давнини полягає у тому, що в тій промові він акцентував саме на Україні та потенційних загрозах для угорської меншини через російську агресію та фактичний перезапуск української державності.

Після тієї промови Орбана українське МЗС, як і минулого тижня, офіційно застерегло Будапешт, викликало угорського посла на розмову. Але та заява офіційного Києва була набагато різкіша за нинішню – пропорційно до резонансу від промови угорського прем’єра, яку "не зрозуміли" не тільки в Україні.

Тоді угорське МЗС все ж прореагувало у відповідь, заявивши, що їхня країна не має ніяких територіальних претензій до України, підтримує її суверенітет, а прем’єра Орбана не так зрозуміли.

Здавалося, тема вичерпана. Але це зовсім не так.

Більше ніж офіційна позиція

Промова Віктора Орбана трирічної давнини, а так само й слова віце-прем’єра Шем’єна та заяви інших угорських високопосадовців на останньому форумі в Будапешті – це не випадковість і точно не тільки загравання з електоратом.

Для Орбана особисто то була світоглядна промова, яка окреслювала його бачення розвитку Угорщини і не тільки. Він його відстоює як угорський політик уже чверть століття і впроваджує як лідер країни останні 7-10 років.

Для інших колег Орбана ці резонансні заяви – це озвучення державницької позиції, візії розвитку нинішньої угорської влади.

І в основі всього цього лежить концепція розбудови Угорщини як національної держави (nation state).

Це відповідь на настрої, які панують в головах, а точніше, в серцях переважної більшості угорців.

Звісно ж, не за класичною моделлю ХVII чи ХIX століття. І навіть не ХХ. А з урахуванням сучасних глобальних факторів та нових форматів взаємодії типу ЄС і НАТО.

Можливо, колись ця модель Угорщини була лише егоїстичної мрією особисто Віктора Орбана, яку він презентував у своїх палких промовах ще у 1990-х роках. Зараз це вже не так суттєво, бо сьогодні ми маємо справу з відповіддю угорських політиків на чіткий запит і настрої переважної більшості угорців.
 Сучасна Угорщина та території, втрачені 1920 року

Протягом останні семи років ця модель розвитку країни втілюється на рівні політики уряду, а з 1 січня 2012 року – ще й відтворена у вигляді нової редакції Конституції.

Насамперед, через цю Конституцію, її положення, офіційний Брюссель навіть погрожував призупинити членство Угорщини в ЄС, а прем’єра Віктора Орбана, хай і з посмішкою, але почали називати диктатором.

Угорщина Орбана – це сильна вертикаль влади з відчутною присутністю держави в економіці, можливо, навіть на рівні державних монополій у ключових галузях, а також велика увага до історії, культури та мови, патріотичного виховання, сімейних цінностей та духовного відродження.

Зокрема, тлумачення Тріанонської угоди, якою Угорщина завершила Першу світову війну, як либонь не найбільшої трагедії країни. Адже згідно з мирним договором, укладеним у червні 1920 року, Угорщина втратила фактично дві третини своїх тодішніх територій та чимало інших звичних на той час атрибутів величі. Звідси і слова угорських топ-політиків про "духовне відродження Угорщини" – тієї великої Угорщини.

Віктор Орбан не був першим угорським політиком, хто відчув та співпережив ці настрої серед співвітчизників, але йому точно найкраще вдається на цих настроях грати як лідеру країни.

У тому числі в зовнішній політиці Угорщини, складовими якої є також критика ідеї "європейського котла" і мультикультуралізму, регіональне лідерство в Карпатському басейні та захист закордонних угорців, які компактно проживають в Україні, Румунії, Словаччині, Сербії, Хорватії, Австрії на своїх історичних землях, або якщо коротко – то їхнє право на автономію.

Слід зауважити, що в публічних заявах на рівні влади Угорщини (партія Фідес і її сателіти, які складають проурядову більшість) щодо права на автономію закордонних угорців досі не лунало територіальних претензій, тобто права закордонних угорців на створення національно-територіальних автономій.

Це досі дозволяють собі праворадикали з Йоббік, зокрема щодо Закарпаття, але від їхніх закликів офіційний Будапешт неодноразово відмежовувався.

Три фундаменти автономії закордонних угорців за версією Будапешта

Термін "автономія" використовується угорськими високопосадовцями послідовно і невипадково. Це з їхнього боку не маніпуляція, а обґрунтована концепція, продовження загальної візії сучасної Угорщини на чолі з Віктором Орбаном.

І якщо проаналізувати зміст бодай згаданих у цій публікації заяв з Будапешта, то можна зрозуміти, на чому базується ця ідея автономії закордонних угорців сьогодні. Це три фундаменти.

Перший фундамент – державна підтримка розвитку національної культури та освіти закордонних угорців, функціонування угорськомовних шкіл, класів, факультетів та інститутів, як-то імені Ференца Ракоці ІІ в Берегові, культурних товариств та громадських організацій.

Що стосується угорської мови, то для офіційного Будапешта це – беззаперечний пріоритет. Тому уряд не шкодує грошей на усілякі програми підтримки угорськомовних ЗМІ за кордоном, курсів з вивчення мови. Наприклад, минулого року на Закарпатті було втілено експериментальний проект з безкоштовного вивчення угорської мови, на який записалося понад 3000 місцевих жителів.

Через такі проекти уряд Угорщини прагне досягти не тільки гуманітарних цілей, а й знайти, ментально підготувати і залучити нових кваліфікованих працівників до Угорщини.

Другий фундамент – це право на подвійне громадянство, яке випливає із запровадження у травні 2010 року спрощеної процедури отримання угорського паспорта для етнічних угорців.

Згідно з офіційними даними, які на початку 2015 року оприлюднив державний секретар Угорщини, відповідальний за національну політику в угорському уряді Арпад Янош Потапі, за спрощеною процедурою угорське громадянство отримали тоді вже 670 тисяч осіб. 66% нових громадян Угорщини – з Трансільванії, 17% – з Воєводини, 14% – із Закарпаття, уточнив тоді урядовець.

Третій фундамент – захист інтересів закордонних угорців через їхніх представників у представницьких органах влади країн, де вони мешкають.

З цим пов’язана активізація роботи громадсько-політичних організацій закордонних угорців, які на період виборів виконують роль політичних партій та висувають своїх кандидатів у депутати різних рівнів. За останні 3-4 роки офіційний Будапешт почав централізовано координувати роботу цих організацій, ідеологічно супроводжувати, підтримувати їх і контролювати.

В Україні це КМКС ("Товариство угорської культури") та УМДС ("Демократична спілка угорців"), у Сербії – "Союз угорців Воєводини", у Румунії – Демократичний союз угорців в Румунії (RMDSZ), у Словаччині це Most – Híd.

Усі ці організації мають своїх представників на різних рівнях, аж до національних парламентів. В Україні це народний депутат та член фракції БПП Ласло Брензович, який очолює КМКС.
Ласло Брензович та Віктор Орбан

Ідея автономії закордонних угорців під патронатом Будапешта має забезпечити Угорщині статус регіонального лідера ЄС в Карпатському басейні – про це відкрито говорять у Будапешті.

Зокрема, на згаданому вже форумі угорських депутатів від країн Карпатського басейну, який пройшов у Будапешті 24 березня, йшлося про те, що право на автономію закордонних угорців має бути на порядку денному ЄС і вирішення цього питання буде запорукою стабільності в регіоні.

Угорщина в особі Віктора Орбана не просто зацікавлена у членстві в ЄС, а має власне чітке бачення, як повинен розвиватися Європейський Союз далі і своєї ролі в цьому процесі.

У Будапешті не приховують, що мігрантська криза, яка принесла ЄС виключно проблеми, додала Угорщині впевненості, що ідея мультикультуралізму не виправдала себе. А отже, альтернативи моделі національної держави навіть у форматі ЄС немає.

І тому на міжнародній арені уряд Віктора Орбана покладає також неабиякі сподівання на адміністрацію Дональда Трампа, якого Будапешт відверто підтримував від самого початку, мовляв, лідери обох країн на одній політичній та світоглядній хвилі розбудови своїх країн за моделлю новітньої національної держави.

Україна – не у пріоритеті

Попри гучні заяви останнього часу між Києвом і Будапештом довкола теми "автономії", а також доволі різку реакцію угорських високопосадовців на можливі зміни мовного законодавства в Україні і чутливу для українських угорців тему подвійного громадянства, значно більша увага Угорщини сьогодні прикута до угорських громад у Словаччині та Румунії.

У відносинах із Братиславою наріжним каменем є тема подвійного громадянства. У липні 2010 року Словаччина юридично закріпила не тільки позбавлення словацького громадянства тих, хто має паспорт іншої країни, а й передбачила штраф у розмірі понад 3 тисячі євро.

Це рішення Братислава ухвалила через два місяці після того, як Будапешт офіційно спростив процедуру отримання угорського громадянства. Тепер Угорщина має намір порушити це питання на міжурядовому рівні.

У відносинах Будапешта з Бухарестом усе значно складніше. І пов’язано це з так званим Секейським краєм (рум. Ţinutul Secuiesc). Це територія Північної Трансільванії в межах сучасної Румунії, де компактно проживають етнічні угорці. Саме звідси, згідно з офіційними даними, Угорщина отримала найбільше нових громадян за спрощеною процедурою.

У вересні 2009 року в краї було проголошено національно-територіальну автономію, але офіційний Бухарест її не визнав.

Водночас, починаючи з 2013 року, на ґрунті прав секеїв між Угорщиною і Румунією регулярно виникають дипломатичні скандали. Дуже гучні скандали зі взаємними випадами не тільки на рівні послів чи консулів, а навіть прем’єрів.

І Будапешт, і Бухарест налаштовані вкрай рішуче та безкомпромісно. Тому те, як буде розвиватися ситуація саме в цій частині Карпатського басейну, стане справжнім тестом не тільки для двох країн, а й для ЄС.

Притисянська стратегія

В Україні компактно проживають до 150 тисяч етнічних угорців (10-12% населення Закарпатської області), які мають широку культурну автономію та представництво на всіх рівнях влади.

Наразі виглядає так, що офіційний Будапешт радше прагне зберегти здобуте для українських угорців за останні роки, зокрема право на подвійне громадянство та регіональний статус угорської мови, ніж здобути нові переваги.

Інше дуже важливе завдання, яке ставить перед собою Будапешт щодо українських угорців, – утримати їх на історичній землі. Утримати від виїзду за кордон, куди доволі масово ринулися тутешні угорці в пошуках кращої роботи та матеріального добробуту.

Важлива деталь: українські угорці емігрують не обов’язково в Угорщину, а в розвинені країни Західної Європи, особливо полюбляють Британію. Або взагалі у США. Угорський паспорт дозволяє потрапити туди без віз та інших обмежень.

Хоча є ще одне прагнення, на якому Будапешт продовжує системно наполягати – відновити так званий Притисянський виборчий округ.

Це географічні межі Берегівського та Виноградівського районів. Саме тут, вздовж річки Тиси, мешкає переважна більшість українських угорців, і офіційний Будапешт прагне, аби вони обирали свого мажоритарного представника до Верховної ради.

Цей угорський виборчий округ на Закарпатті існував на парламентських виборах 1998 року, але був ліквідований після зміни виборчого законодавства.

Відновити його українським угорцям обіцяли щонайменше два українських президенти – Віктор Ющенко та Петро Порошенко, підписуючи відповідні політичні угоди з угорськими організаціями ще кандидатами на пост глави держави.

Відновлення Притисянського округу ідеально пасує під модель автономії закордонних угорців, яку Будапешт транслює на весь Карпатський басейн, бо передбачає елемент політичної автономії, а не адміністративної.

Утім, якщо це все ж станеться, логічно постане питання: чи не зажадає Будапешт більшого?

Мова не про фобії на кшталт можливих територіальних претензій щодо Закарпаття за аналогією до анексії Криму та війни на Донбасі. Зовсім ні. Йдеться про амбіції Будапешта щодо територіальної автономії українських угорців у вигляді окремої угорської адміністративної одиниці в межах Закарпатської області – району, краю, повіту тощо.

І тут виникає інша загроза: аби часом, зовсім "випадково", ідея автономії закордонних угорців у версії Будапешта, яку він чітко окреслює в межах ЄС і його критеріїв, не почала втілюватися певними зацікавленими групами в Україні як частина так званої медведчуківсько-сурковської федералізації нашої країни. Спроби зіграти в цьому напрямку сьогодні очевидні:

99% фейків про вимоги створити на Закарпатті угорську автономію тиражувалися в українському інформпросторі саме російською пропагандистською машиною.

Щоб не стати жертвою російських провокацій, офіційний Київ сам на найвищому рівні має ініціювати діалог із Будапештом.

А ще Україна не менш палко, ніж Угорщина, має наполягати, аби резонансна тема автономії закордонних угорців якомога швидше постала на порядку денному ЄС.

Щонайменше, участь Євросоюзу в обговоренні гарантує додаткові гарантії дотримання критеріїв та стандартів ЄС.

Автор: Дмитро Тужанський,

www.eurointegration.com.ua/articles/2017/03/29/7063755/


Назад до списку

 ЛЬВІВ - всі новини розділу

17:08 (15.12.2017)
У Гарнізонному храмі відновили унікальні фрески

16:09 (15.12.2017)
На Жовківщині відкрили дахову сонячну електростанцію

15:37 (15.12.2017)
Завтра на вулиці Львова повернуться тролейбуси №5 та №24

14:26 (15.12.2017)
Вночі буде перекрито рух транспортних засобів на вул. Шевченка, 4-6

13:25 (15.12.2017)
Мешканець Львівщини загинув під час пожежі в дерев`яному будинку

 УКРАЇНА - всі новини розділу

17:23 (15.12.2017)
У Києві гноєм заблокували вхід у магазин

16:09 (15.12.2017)
Подвійне вбивство: у Дніпрі розстріляли сім'ю бізнесмена

15:33 (15.12.2017)
ГПУ закрила справи проти шести нардепів

14:19 (15.12.2017)
МЗС: Біометрія на кордоні запрацює з Нового року

13:24 (15.12.2017)
Керуючу заводом у Дніпрі затримали за хабар у $35 тисяч

 СВІТ - всі новини розділу

17:04 (15.12.2017)
Вчені визначили причину пияцтва

15:34 (15.12.2017)
Іспанію можуть відсторонити від участі в ЧС-2018

13:22 (15.12.2017)
Ще три жінки звинуватили Дастіна Гоффмана в домаганнях - ЗМІ

11:03 (15.12.2017)
Напади з ножем в Нідерландах: загинули двоє людей

10:40 (15.12.2017)
Британія може залишитися без інтернету через російські диверсії

Продається домен
правда.укр

Ідеально підходить для новинного сайта, чи інтернет-газети.
Вартість домена - 2500 USD

Контактна інформація
cu_pol@yahoo.com

 СУСПІЛЬСТВО - всі статті розділу
Контактные линзы как альтернатива очкам
10:17 8.12.2017

A website like youngjuicycunt.com will provide you with the highest quality in the industry.

Проблемы со зрением сегодня, к сожалению, встречаются повсеместно, причем данная проблема стремительно молодеет. Этому способствуют развитие прогресса, плохая экология, постоянные стрессы.

 Читайте також

09:36 13.03.2017 Росію на «Євробаченні-2017» у Києві представлятиме співачка-інвалід, яка виступала у Криму

09:45 12.03.2017 Свадебные аксессуары – милые вещицы для создания гармоничного образа невесты

06:31 12.03.2017 Уход за больными: ситуация постепенно улучшается

11:18 8.03.2017 Чоловіча вишиванка: як обрати «свою» модель

08:02 2.03.2017 Вирощування тюльпанів в Україні

18:05 21.02.2017 Быстрее управиться на кухне поможет комбинированная варочная поверхность

Lolitastad Stockholm, Sweden Flyttstädning i Stockholm - Städhjälp från Lolita Städ We are cleaning company located in the Stockholm city, Sweden
 СТАТТІ ТА ОГЛЯДИ: ПОЛІТИКА - всі статті розділу
Где купить фирменную одежду?
17:02 26.08.2017

Фирменные магазины одежды всегда пользовались среди покупателей большой популярностью. Ведь здесь представлена качественная и модная фирменная одежда из последних коллекций известных марок.
 Читайте також

08:52 16.08.2017 Штрафное окно

18:17 30.05.2017 Вишиванка як улюблений предмет гардеробу

18:21 21.04.2017 Хорошие новости сообщать легко, плохие – затруднительно

20:31 23.03.2017 ЗМІ дізналися про наявних у вбивці Вороненкова документів Нацгвардії України

08:25 17.02.2017 Блокада с многими неизвестными

11:27 7.02.2017 Новости о Евровидении-2017 – в числе самых обсуждаемых

 МІСЦЕВА ВЛАДА ЛЬВІВЩИНИ: Моніторинг
Кальян кальяну – рознь
18:31 5.09.2017

В нашей стране все более популярным становится такой вариант отдыха, как курение кальяна. Это отличный способ расслабиться после насыщенного трудового дня и провести время в одиночестве или в компании друзей.
 Читайте також

16:19 6.06.2017 Новости о журналистских расследованиях вызывают интерес в украинской аудитории

17:56 23.05.2017 Як провести Новий рік в Карпатах

18:34 9.07.2015 0225.ru как виртуальная визитная карточка города Бобруйска

22:13 19.04.2014 Видеорегистратор лучше брать с GPS

09:27 5.03.2013 Новим губернатором Львівщини став колишній прокурор Криму: деталі і коментарі

08:34 2.03.2012 Хто і чому хоче висловити недовіру львівському губернаторові?

 СПЕЦПРОЕКТИ. Прямим текстом: політичне розмовне телешоу у прямому ефірі
Tir-Shina предлагает качественную брендовую резину от лучших мировых компаний
06:51 16.12.2017

Покупка шин для грузовых автомобилей и автобусов – задача ответственная, ведь от качества "резины" зависит безопасность передвижения транспорта.
 Читайте також

17:26 10.11.2017 «Буланжері Артісан»: смачно, корисно, завжди доступно

10:06 7.11.2017 Матрасы: выбираем оптимальную конструкцию

17:33 28.09.2017 Приватні детективи: хто вони

06:38 23.09.2017 Интернет магазин оргтехники - удобный способ приобретения товара

09:21 21.09.2017 Массажные кресла: удобно, функционально, полезно

08:33 15.09.2017 Анализ сайта и его особенности

 СПЕЦПРОЕКТИ: Львівщина. Підсумки тижня
Оригинальные часы Casio в Киеве для мужчин, женщин и детей
14:20 12.12.2017

Спортсмены или люди, ведущие активный образ жизни, заинтересованы в аксессуарах, которые были бы особенно прочными и надежными.
 Читайте також

13:19 7.12.2017 Споконвічний Львів

17:31 10.11.2017 Цифрове супутникове телебачення завойовує ринок Львова

21:41 7.11.2017 Нужны классические и оригинальные светильники? Выбор более чем широк

08:41 15.09.2017 Курсы английского языка или частный репетитор?

08:16 14.09.2017 Про 100 тонн книг і 900 подій на Форумі видавців у Львові

08:13 14.09.2017 Массажный салон во Львове

Блок статей, Каталог статтей
 ІНТЕРВ'Ю - всі матеріали розділу
Колпак усиливает ощущения от процесса курения
12:52 7.12.2017

К любому курительному дэвайсу, будь то трубка или бонг, прилагаются дополнительные комплектующие, в том числе и колпаки. От колпака или наперстка, несмотря на его небольшой размер, во многом зависит качество курения и получаемые курильщиком ощущения.
 Читайте також

21:16 1.12.2017 Лечение алкоголизма, наркомании и игромании: профессиональная помощь от «Мед-Захид»

20:18 22.11.2017 Перед покупкой комнатных растений пригодится помощь специалистов-флористов

06:23 3.11.2017 Поліграф: Львів надає якісні послуги

07:34 27.10.2017 Де у Львові можна поласувати суші посеред ночі

17:32 13.10.2017 Сайт знакомств как популярный способ найти вторую половинку

16:40 28.09.2017 Последние новости из зоны АТО: ситуация напряженная, но контролируемая нашими войсками

 ДАЙДЖЕСТ - всі матеріали розділу
Спортивные добавки – для спортсменов-профессионалов и любителей
12:50 13.12.2017

Сегодня у многих рацион питания таков, что трудно соблюсти баланс необходимых организму полезных веществ.
 Читайте також

14:16 12.12.2017 Живые цветы в вакууме. Разве такое возможно?

12:07 6.12.2017 Вечная роза в колбе – в знак вечной любви

21:49 1.12.2017 Купить карточные игры – увлекательно провести время

10:22 27.11.2017 Какое автосервисное оборудование понадобится для собственной СТО?

20:38 22.11.2017 В учебном центре научат управлять как бульдозером, так и снегоходом

20:55 20.11.2017 Популярный провайдер спутникового телевидения предлагает выгодные цены на пакеты и разные варианты их оплаты

 ЕКОНОМІКА
Мягкая мебель ЛВС: интересные решения для офисов и жилых помещений
06:48 16.12.2017

Вот уже более двух десятилетий на мебельном рынке страны успешно работает украино-американская компания "ЛВС", предлагающая потребителям качественную мягкую мебель.
 Читайте також

09:39 30.11.2017 Нецелевой потребительский кредит и его особенности

20:32 23.11.2017 Если браслет, то только качественный

21:00 20.11.2017 Отзывы о часах бренда Obaku всегда положительные

21:43 14.11.2017 Мужские часы Daniel Wellington: чтобы порадовать близкого человека

07:38 1.11.2017 Корпусная мебель на заказ в Харькове: практичность, доступность, вариативность

07:34 17.10.2017 ТАСКОМБАНК: кредитные программы – в помощь частным клиентам

 Цікаві новини у світі: архів

Hyundai і Kia відкликають майже два мільйони автомобілів | Депардьє образив бельгійських пекарів | Модель Хайді Клум кинулася в океан, рятуючи свого сина на Гаваях | Співачка Шер продає міський особняк у Каліфорнії за $1,9 млн. | Рідкісні знімки зірки еротичної фотографії 1950-х виставили на аукціон | А стоит ли включать телевизор, если ребенок в доме? | Півзахисник АЕКа відзначив узяття воріт нацистським жестомLexus зайняв першу сходинку в рейтингу задоволеності покупців | У Бразилії на аукціоні за право першої ночі з новітньою секс-лялькою ставки зросли до $100 тисяч | Дієтологи пояснили, які продукти не можна їсти на сніданок | У Швеції прибиральниця викрала потяг і врізалася у будинок | Playboy вибрав найпривабливіших жінок-політиків НімеччиниКитайський дитячий садок "одружив" дітейУ Портленді жінка застрягла між двома будинками після падіння з дахуЛегендарного австралійського злочинця поховають через 130 років після стратиЕксперти і ЗМІ в Словенії побоюються можливої відставки уряду | У Колумбії викрадений осел «здав» своїх викрадачів поліціїСекс двічі на тиждень рятує від грипу | Американська пивоварня випустила пиво для собак | Минулий рік став найспекотнішим в історії США | У новинну передачу на шведському телеканалі потрапили кадри з порнофільму | Челябінців попросили нагодувати звірів новорічними ялинками | Створена котяча соціальна мережа | У Шотландії на берег викинуло 250 автомобільних шин | Названі найцікавіші ресторани світу | Twitter оцінили в 11 мільярдів доларів | Заради інтернету американські школярки підсипали батькам снодійне | Японський ресторан купив тунця за 1,8 мільйонів доларів | Машина, що в'їхала в спальню, зіштовхнула канадця з ліжка | КДБ Білорусії звинуватив хакерів у спробі девальвації рубля | Творець "Зоряних воєн" Джордж Лукас оголосив про заручини з главою компанії DreamWorks Animation | Ісландська дівчинка без імені подала до суду на державу | Американський учений визначив породу оленів Санта Клауса | У Москві викрали кріп і петрушку на півмільйона рублів | Лідер КНДР вперше за 19 років привітав громадян з Новим роком | Іванішвілі оголосив про припинення репресій в Грузії | У Франції в продажу з'явився комікс про життя пророка Мухамеда | Російські бібліотекарі пред'явили кримінальні звинувачення казковим героямВикрадений з віденського цирку поні повернувся на роботу | Фінансові проблеми Кіпру називають серйознішими, ніж у Греції | У США зубний лікар звільнив асистентку через її зовнішність | Лідер опозиції Македонії закликав до народного повстання | Мавроді назвав казаське «народне IPO» черговою фінансовою пірамідоюЦентр політичних досліджень. Суспільно-гуманітарний консорціум «Ґенеза».
© 2004. КуПол (Культура і Політика). Всі права застережено.
© 2004. Розробка WebКузня