КУПОЛ. Культура і Політика. КУПОЛ. Культура і Політика.
 НОВИНИ   ВИБОРИ   СТАТТІ ТА ОГЛЯДИ   ІНТЕРВ'Ю   ДАЙДЖЕСТ   ГОЛОСУВАННЯ   ПРО НАС  
КуПол по-старому вперед! версія для друку вперед! в закладки! вперед!
 

НОВИНИ

ГКЧП, або З'їзд колишніх українців
12.10.2004МИНУЛОЇ п’ятниці, попри день народження президента Владіміра Путіна, головним політичним казусом у Росії став “з’їзд українських громадських організацій і земляцтв на підтримку кандидата в президенти України Віктора Януковича”

Всі російські телевізійні канали, інформаційні агентства докладно розповіли “рассіянам” про цю історичну подію для північного стратегічного партнера України. Святковий вигляд Москви в цей день доповнювали рекламні “перетяжки” на вулиці Твєрской із текстом: “Виктор Янукович – лучший друг России”, а на Лєнінскому проспекті монументально стояли десятки біґбордів із мужньою парсуною українського прем’єр-міністра, щоправда, без “тому що”.<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

Українці зібралися в найвідомішому московському “Колонному залі Будинку спілок”. “Колонний” у російській столиці, за Михайлом Булгаковим, “уже давно має дивну репутацію” в Москві. І не лише тому, що його вже багато десятиліть не ремонтували, він “постарів”, обшарпався й просяк нафталіном. За роки совєцької влади в “колонному залі”, як відомо, прощалися з Леніним, Сталіним, Брежнєвим, Андроповим, Черненком. Ще кількасот “вождів світового пролетаріату” дрібнішого калібру вперед ногами вивозили на артилерійському лафеті на Красну площу від дубових дверей цієї помпезної будівлі. Мабуть, саме тому світові поп-знаменитості та зірки московської естради чимдалі обходять “колонний зал”, хіба іноді маргінальні партії й релігійні товариства, а ще російські патріоти проводять у цьому паноптикумі свої збіговиська.

Як виявилося, місце проведення з’їзду визначив великий друг російського Чорноморського флоту в Севастополі, мер Москви Юрій Лужков, про що заявив конферансьє з’їзду, “з донецьких” – ГКЧПіст Олег Бакланов. Хоча організатори форуму позиціонували себе як “представники всіх українців, які мешкають у Росії”, та насправді більшу частину зали зайняли “українці-росіяни” донецького й луганського земляцтв. Ба більше, щонайлегітимніші організації українців у Росії, зареєстровані міністерством юстиції, – “Федеральна національно-культурна автономія “Українці Росії” та “Об’єднання українців у Росії” – виступили зі спільною заявою, в якій наголосили, що вони не мають жодного стосунку “до організації та проведення з’їзду” і до 1100 делегатів, “яких ніхто нікуди не обирав”.

І справді, не змарнували часу 22 телевізійні компанії Росії, акредитувавши на з’їзд своїх найкращих репортерів. Головного винуватця урочистостей, прем’єр-міністра України Віктора Януковича вивели “попід руки на сцену” перші особи російської держави. Місця в президії посіли: голова адміністрації президента РФ Віктор Мєдвєдєв, спікер Ради Федерації Сєрґєй Міронов, виконавчий секретар СНД Владімір Рушайло, вже згаданий Юрій Лужков, головний російський комуніст Ґеннадій Зюґанов, ГКЧПіст, губернатор Тульської області Герой Соціалістичної праці Васілій Стародубцев, “батько” українських газових олігархів, посол РФ в Україні Віктор Чєрномирдін.

Спершу Віктор Мєдвєдєв та ієромонах Боріс зачитали привітання від Владіміра Путіна й Алексія II. Тексти послань до непристойності збігалися за змістом – “Росія бажає Україні багатства й процвітання, які може забезпечити тільки спадкоємність влади й особисто Віктор Федорович Янукович”. У перерві священик, бородатий отець Боріс, який озвучував послання патріарха, пояснював журналістам: “Я сам зі Львова, до пастирської служби в Єлоховському соборі закінчив Львівський політех і знаю, що Західна Україна голосуватиме за Януковича”. Вочевидь, задля того, щоб повірили в його щирість, пастир перейшов на українську та заявив: “Ми з Росією навіки рядом”.

Відтак до мікрофона підійшов той, заради кого (і не лише, бо в буфеті делегатів безупинно й безкоштовно годували бужениною, червоною рибою й пиріжками з лівером) літні громадяни Росії, забувши про свої болячки, приїхали в центр Москви. “Із цієї високої трибуни й дивлячись Вам у вічі, – піднявши очі до стелі, промовив сконфужений Віктор Янукович, – хочу прочитати вам вірші Пушкіна про любов до батьківських гробів і попелищ...” Вірші він читав жахливо, але при цьому попросив вибачення й сказав, що це його радники надоумили. (Щойно прем’єр-міністр зайняв місце біля мікрофона, сім кремезних хлопців з його охорони, які сиділи в першому ряду, встали, повернулися до публіки і почали уважно та насторожено дивитися на делегатів з’їзду, особливо на тих, хто тримав руки в кишенях).

Спершу Віктор Федорович розповів про видатні успіхи України, яких вона досягла за роки його прем’єрства. Потім повернувся до найдрібнішого (за рангом) російського чиновника, який дрімав собі, нудьгуючи, на сцені, й по-холопськи промовив: “Ми, українці, так вдячні росіянам і Вам особисто, Вікторе Степановичу, за те, що Ви жодного разу не дорікнули нам боргами за газ”. А далі, викликаючи захоплення в делегатів і жах у Надзвичайного й Повноважного Посла України в РФ Миколи Білоблоцького, який сидів у президії, кандидат у президенти (як і в роки відчайдушної юності) став на шлях порушення Конституції й законів України та почав скандувати рекламні гасла.

“Це питання (подвійного громадянства) стоїть на державному кордоні України”, – заявив В. Янукович. Його вирішення – “завдання найближчого майбутнього!” (Бурхливі, тривалі оплески, які переходять в овації). “Всі громадяни України чекають, коли російська мова набуде статусу державної!” (Бурхливі, тривалі оплески, які переходять в овації). “Ми організуємо референдум, і нас народ підтримає!” (Бурхливі, тривалі оплески, які переходять в овації). “Україна буде безблоковою державою! Ні НАТО!” (Бурхливі, тривалі оплески, які переходять в овації).

Делегатів з’їзду, як написав би кожен літературний класик, охопив нестямно-захоплений стан. Здавалося б, ще трохи й під вигуки: “Bravo! Bravissimo!” Віктор Янукович закричить: “Столицю України я вирішив перенести до Москви! Гривню заміню на рубль! Львів перейменую в Путін! Греко-католиків посаджу на філософський пароплав і морем відправлю до Ватикану!”

Проте кандидат у президенти України, розкланявшись, поступився місцем відомому українофобу, Сєрґєю Бабуріну. “До влади на Україні рвуться вороги Росії – Ющенки, Тимошенки, Лазаренки! Не було Росії – не було б і України! Я голосував проти Біловезьких угод! Ми йдемо до прірви! Політичний центр наших країн перебуває в Москві!” “Треба підтримувати ті політичні сили в Україні, які виступають за ці ідеї!” – заявив депутат Державної Думи.

Бабуріна змінила представниця прекрасної статі. Не назвавши свого прізвища, вона змусила почервоніти численних студентів Московського авіаційного інституту, котрі сиділи в партері в майках, на яких красувалися слова “Росія-Україна, ми разом”. “Ми підтримуємо Віктора Федоровича, а нам підкладають незрозумілих політиків!” Потім до мікрофона підійшла ще одна дама і, звертаючись до Януковича, тихо прошепотіла: “Пам’ятайте, українці в комі!” З’ясувалося, що вона представляла на з’їзді Комі-Перм’яцький національний округ РФ, але однаково прем’єр злякався.

Упродовж години делегати слухали панегірики Вікторові Януковичу, які проголошував Юхим Звягільський. І всім стало шкода прем’єра. Земляк Януковича говорив те, про що вже давно знає вся Україна. Він “сміливий і рішучий”, “може добре працювати”, “компетентний на всіх рівнях роботи”, “має політичну волю”, а відтак Юхим Леонідович, не по-совецьки, не по-партійному закінчив: “Хай Вас Бог береже!”

Доки на сцені оратори змінювали один одного, на балконі стався скандал. Охоронець, який представився агентом Федеральної служби безпеки президента РФ, не дозволяв журналістові фотографувати. Справа ледве не дійшла до бійки. Однак на сцену вийшов “співець совєцької системи”, народний артист Росії й України Іосіф Кобзон і заспівав “Україна ненька – матушка Росія”. Потім Кобзон запропонував поспівати й Чєрномирдіну, але той відповів, що “я говорю, як співаю”. А ще Іосіф Давидович повідомив, що він поспішає в аеропорт, у нього концерти в Дніпропетровській області. “В Україні все по-іншому! У нас, у Росії, бояться тероризму й не виходять на майдани, а в Україні на наші концерти приходять тисячі глядачів”. (За два місяці в 43 містах України російські поп-зірки на чолі з Іосіфом Кобзоном дали сотні концертів на підтримку Януковича.)

Делегати втомилися, поступово партер і балкон спорожніли. У буфеті жваво наливали безкоштовні горілку, коньяк і вино. Частували грецьким салатом, м’ясом, ковбасою, квашеною капустою. Але мізантропи й скнари, звертаючись один до одного, невдоволено вигукували: “Чому немає сала?” Народ був переважно літній, колишня совєцька й партійна номенклатура. Ностальгія за СРСР, за твердим порядком, за інтернаціоналізмом “поміж винних парів і тютюнового диму” витала над головами делегатів з’їзду українців Росії.

За всіма подіями, описаними вище, спостерігав сивуватий інтелігентний чоловік у коричневому светрі та дорогих окулярах, який скромно стояв біля колони “Колонної зали Будинку спілок”. Це був одеський єврей, колишній дисидент Ґлєб Олегович Павловскій – головний кремлівський політтехнолог. “Той, хто зробив Путіна”, а нині “робить” Януковича президентом України. Звісно ж, не за так, а за гроші. Словом, ляльковод.

Іван Воротинський – публіцист, мешкає в МосквіНазад до списку

09:57 (26.11.2022)
США організували в Польщі ремонтну базу для артилерії з України

09:28 (26.11.2022)
Нардепи Зеленського пішли інспектувати "Центри незламності" у Києві

09:17 (23.11.2022)
Росіяни вдарили ракетами по пологовому відділенні на Запоріжжі, загинуло немовля

17:54 (19.11.2022)
Росіяни обстріляли гуманітарну точку на Херсонщині, 5 поранених

12:30 (18.11.2022)
Аксьонов наказав будувати фортифікації в окупованому Криму

no news in this list.

no news in this list.

Продається домен
правда.укр

Ідеально підходить для новинного сайта, чи інтернет-газети.
Вартість домена - 2500 USD

Контактна інформація
cu_pol@yahoo.com

no news in this list.

no news in this list.

Lolitastad Stockholm, Sweden Flyttstädning i Stockholm - Städhjälp från Lolita Städ We are cleaning company located in the Stockholm city, Sweden
Interested in Muslim Marriage? Check out Muslims4Marriage.com
Shop for your new or used Chevy, Ford, Ram, or GMC lifted trucks for sale at OnlyLiftedTrucks.com

no news in this list.

no news in this list.

09:09 (18.11.2022)
ЗСУ спроможні зірвати зусилля росіян зміцнити оборону на Херсонщині

12:55 (17.11.2022)
17 листопада росіяни запустили по Україні 16 ракет і 5 БПЛА

18:35 (15.11.2022)
Україна після масованої атаки чекає реакції від G20

18:21 (15.11.2022)
Ситуація критична, найбільше влучань у центрі й на півночі – ОП

17:03 (15.11.2022)
Щонайменше половина киян без світла через атаки РФ

Блок статей, Каталог статтей

no news in this list.

Центр політичних досліджень. Суспільно-гуманітарний консорціум «Ґенеза».
© 2004. КуПол (Культура і Політика). Всі права застережено.
© 2004. Розробка WebКузня