Офіс президента користується послугами колишнього голови Служби безпеки ексвіце-прем’єр-міністра часів президентства Віктора Януковича Валерія Хорошковського для консультацій щодо митниці. ПРо це йдеться в інтерв’ю керівника Офісу президента Андрія Богдана "Українській правді".
|  |
"Так, він нас консультує. Але реальним керівником митниці є Максим Нефьодов. Я в нього дуже сильно вірю, і це моє особисте і надія, до якої я доклав максимум зусиль, щоб дати можливість йому працювати, щоб він реалізував ці свої ідеї. На жаль, у нього зараз не дуже вдається. Або, скажемо так, дуже не вдається".
Богдан заперечує, що Хорошковський є "тіньовим керівником" митниці. За словами керівника ОПУ, команда Зеленського обрала консультантом Хорошковського, тому що його рекомендували "і друзі, і недруги". Мовляв, за 2 роки поки Хорошковський очолював митницю, доходи зросли в 4 рази.
Керівник ОПУ називає чинного керівника митниці Максима Нефьодова "професійною людиною з чистими помислами", однак вказує, що стара системи митниці, яка ще на сьогоднішній день керує, робить усе, щоб саботувати як діяльність Нефьодова, так і життя країни, оскільки доходи від митниці впали дуже суттєво.
Богдан зазначив, що не знає, чи дослухається Нефьодов до Хорошковського, але має надію, що співпраця приведе до позитивних результатів.
На запитання, чи можливе призначення на посаду Хорошковського Богдан зазначив, що цьому заважає "бекграунд" політика.
"З точки зору нашої ідеології, що ми не беремо тих людей, які мають бекграунд політичний, то ні, неможливо (призначення – ред.). З точки зору ефективності, на мій – винятково на мій погляд, це було би напевне, правильне рішення".
Богдан стверджує, що Хорошковський надає консультації на безоплатній основі, адже в Офісу президента на це "немає грошей". Він розробляє консультації, стратегії, а чи будуть вони впроваджуватися – вирішуватиме Нефьодов.
Перед тим журналісти проекту "Схеми: корупція в деталях" зафіксували, як Хорошковський відвідує Офіс президента.
Під час звіту 30 жовтня на засіданні фінансового комітету Верховної Ради Нефьодов заперечив вплив Хорошковського на прийняття рішень в установі. Він заявив, що за останній рік бачив Хорошковського "два рази, в деяких органах влади".
"Я точно можу запевнити, що Хорошковський не підтримує зі мною близьких стосунків, не спілкується зі мною, і в мене не було з ним зустрічі один на один", - заявив Нефьодов.
Нефьодов також підкреслив, що спілкувався з Хорошковським і Анатолієм Макаренком (колишній глава ДМС - ЕП) стосовно деяких технологічних моментів роботи митниці.
"Я відверто можу сказати, що питав його (Хорошковського - ЕП), як і пана Макаренка, про те які він використовував методи, і він мені дав технологічну пораду стосовно специфіки перегляду ризиків на топ-20 товарів", - прокоментував очільник митниці.
Нефьодов також спростував можливість того, що Хорошковський впливає на роботу митниці.
"Він точно не впливає зараз на мої рішення", - резюмував Нефьодов.
Валерій Хорошковський – український політик, бізнесмен, колишній власник телеканалу "Інтер". Обіймав посади міністра економіки в уряді Віктора Януковича, голови Державної митної служби за президентства Віктора Ющенка, голови Служби безпеки за президентсва Віктора Януковича, міністра фінансів і першого віце-прем'єр-міністра в уряді Миколи Азарова.
Хорошковський залишив Україну наприкінці 2012 року. За даними ЗМІ, проживав у Монако. Його виїзду за кордон передував конфлікт із екс-прем'єр-міністром Миколою Азаровим. У грудні 2012 року Хорошковський, перебуваючи на посаді першого віце-прем’єра, написав заяву про звільнення. Він обґрунтував своє рішення "незгодою щодо повторного призначення Миколи Азарова на посаду прем’єра".
|