Президент Росії Володимир Путін не втрачає надії домовитися з президентом України Володимиром Зеленським про поліпшення відносин двох країн.
|  |
Про це він розповів в інтерв'ю ТАСС для проєкту "20 запитань Володимиру Путіну", яке почало виходити частинами в 6-ту річницю розстрілів на київському Майдані. Відео доступне на на YouTube.
"Надія помирає останньою, [ймовірність домовитися із Зеленським про мир і дружбу] є.
Але, на жаль, ось він [Зеленський] приїхав із Парижа [з саміту в "нормандському форматі" 9 грудня 2019 року] і почав говорити про те, що треба переглядати мінські угоди. Це викликає питання.
Але тим не менше ми змогли домовитися про обмін утримуваних осіб, змогли зараз домовитися щодо газу".
На запитання, чи стала дружба з Україною втратою для Росії, Путін відповів ствердно.
При цьому він повторив свою тезу про те, що "ми [росіяни й українці] – один і той же народ".
Російський лідер закликав поважати почуття власної національної самосвідомості українців, яке виникло у значної частини населення, проте визнав за необхідне пам'ятати про спільну історію двох країн. «Я вже багато раз говорив: я вважаю, що ми один і той же народ. Не знаю, подобається це чи ні [українцям], але якщо подивитися на реалії, це так і є », - пояснив Путін.
За словами глави держави, серед українців, які жили на заході країни, почала складатися спільність людей, які сприймали себе з «певним ступенем незалежності від російської держави». Він нагадав, що кілька століть тому між росіянами і українцями не було ніяких відмінностей в мові - вони почали формуватися в XVI столітті в результаті полонізації українців, які жили на території, яка перебувала під владою Речі Посполитої.
Путін додав, що росіян і українців багато що об'єднує, але в той же час багато і роз'єднує. «У сучасному світі об'єднання зусиль дає нам колосальні конкурентні переваги. І навпаки - роз'єднання робить нас слабкіше », - резюмував він.
Також, як вважає Путін, батьки-засновники українського націоналізму XIX століття виступали за налагодження хороших відносин з Росією.
За словами російського лідера, українські націоналісти позаминулого століття в своїх фундаментальних працях ніколи не закликали посваритися з Росією, а навпаки, говорили про необхідність «вибудувати обов'язково хороші відносини з Росією». Крім того, вони визнавали, що Україна є багатонаціональною країною і повинна стати федеративною державою, зазначив Путін.
При цьому, вважає глава держави, сучасні націоналісти на Україні про це «мабуть, забули». «Я вам скажу, чому вони це призабули. Тому що у них в табелі про ранги найголовніше - не турбота про інтереси українського народу », - пояснив президент.
Він додав, що в результаті розриву відносин з Москвою на Україні відбувається «фактично деіндустріалізація країни», зупиняється розвиток таких галузей, як суднобудування, ракетобудування і авіабудування, а також зростають ціни на газ. «Навіщо це робити, коли ми, об'єднуючи зусилля, багаторазово підвищуємо свої конкурентні переваги?» - задався питанням Путін.
Водночас Путін переконує, що колишня влада України прагнула «зберегти те, що награбоване», в той час, коли керувала країною.
За його словами, люди, які очолювали країну, намагалися навіть не «заробити грошей за рахунок пограбування українського народу», а зберегти вже награбоване.
У грудні 2018 року Путін заявляв, що Україна керує «партія війни» і що при ній бойові зіткнення в Донбасі триватимуть. Тоді ж він зізнався, що контактувати з українським колегою Петром Порошенком складно.
|