Керівник делегації РФ на переговорах у Відні з питань військової безпеки та контролю над озброєннями Костянтин Гаврилов заявив, що відключення Росії від міжнародної банківської системи SWIFT де-факто неможливе.
Про це Гаврилов заявив у ефірі YouTube-каналу "Ізолента live", повідомляє ТАСС: "Про це не йдеться. Це неможливо просто де-факто".
"Відключити Росію з нафтою, з газом та з усіма справами. Вони сміються?".
Він вказав на марність подібних заходів, вжитих проти Ірану.
"Це одразу було зрозуміло. Це називається ось так: "Налякати. Ой, не злякалися – ну гаразд, тоді не будемо"", – сказав він.
Гаврилов додав, що автори таких загроз на адресу Росії на Заході нагадують йому "тварину, яка їсть кактус, колеться, але все одно продовжує".
Раніше Європарламент закликав у разі нових військових дій РФ проти України відключити агресора від SWIFT.
Німецьке видання Handelsblatt із посиланням на урядові джерела написало, що США та ЄС більше не розглядають варіант відключення Росії від міжнародної платіжної системи SWIFT у разі посилення агресії проти України.
У Білому домі заявили, що США не відмовлялися від ідеї відключити Російську Федерацію від міжнародної платіжної системи SWIFT, якщо Кремль наважиться на вторгнення в Україну.
Міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок сумнівається у необхідності виключати Росію з системи SWIFT.
Міністр закордонних справ Австрії Александр Шалленберг не виключив відключення Росії від SWIFT.
|