КУПОЛ. Культура і Політика. КУПОЛ. Культура і Політика.
 НОВИНИ   ВИБОРИ   СТАТТІ ТА ОГЛЯДИ   ІНТЕРВ'Ю   ДАЙДЖЕСТ   ГОЛОСУВАННЯ   ПРО НАС  
КуПол по-старому вперед! версія для друку вперед! в закладки! вперед!
 

НОВИНИ

Губернатор Львівщини Петро Олійник: «Не думаю, що я чиясь людина»
10.01.2007

Петро Олійник, не дивлячись на дамоклові ножі, що нависли над всіма ставлениками Президента в областях, спокійний. І навіть веселий. У останній робочий день 2006-го обласна рада прийняла бюджет: «за» проголосували 100 із 120 депутатів.   Фракція «Наша Україна» в облраді також є своєрідним гарантом для голови обладміністрації і лідера обласної партійної організації Олійника: 50 чоловік надійно блокують усілякі спроби зняти його через вотум недовір'я депутатського корпусу.Звичайно, зняти господаря області, що все ще вважається оплотом Президента, можна і зверху, але Олійник упевнений, що навіть якщо буде відповідне представлення Кабміну, Президент його не підпише.

З свого боку Олійник підкреслює беззастережну вірність Президентові: мовляв, як скаже, так і зроблю. І, мовляв, ця позиція виявилася також в процесі зміни керівництва в «Нашій Україні» - Олійник голосував за Віктора Балогу, якого почесний голова партії хотів бачити в.о. глави політради. Олійник говорить, що розділяє ідеї Президента про оновлення партії, і якщо той вважає, що для цього потрібний Балога, значить, повинен бути Балога. Без обговорення.

З іншого боку, рейтинг «Нашої України», так само як і Президента на Львівщині падає. І, здається, зупинити цей процес стає все важче. Навпаки, там набирає бали БЮТ і його лідер, який за даними місцевих соцопитувань, упевнено вийшов на перше місце. У спину Тимошенко дихає інший харизма тик – Юрій Луценко. І лише на третьому місці – Президент і його команда.

«Я упевнений в своїй посаді на відведений мені термін»

Петре Михайловичу, ви впевнені в завтрашньому дні – в тому, що залишитеся в кріслі губернатора Львівської області? Адже очевидно, що в протистоянні Кабміну і Банкової наступними «полеглими» можуть стати керівники областей, призначені Президентом.

Ну, що я можу сказати. Звичайно, абсолютно упевненим я бути не можу – як і будь-який керівник. Але я маю на увазі не уряд України – я маю на увазі Президента. Якщо у Президента будуть до мене претензії, то, безумовно, я напишу заяву через дві хвилини. Але оскільки поки у Президента до мене питань немає, то я скажу: я упевнений в своїй посаді на відведений мені термін.

Рік тому ви дуже твердо і впевнено називали себе людиною Президента. Безглузде питання, можливо, але чи можете ви так само впевнено сказати про себе сьогодні?

Так, хай у вас не виникає ніяких сумнівів. Я прийшов з цим Президентом і працюватиму в його команді до кінця. Якщо ж щось не подобається, є якийсь дискомфорт, існують капітальні ліки – заяву на стіл, і йди. Якщо ж не поклав заяви – працюй! Інша позиція, як на мене, як мінімум, аморальна. Піде мій Президент, і я піду разом з ним.

Ви такі впевнені в своїй позиції в області?

По-перше, у нас абсолютна більшість в обласній раді: як показало голосування за обласний бюджет – це 100 з 120 голосів. Це пояснюється тим, що пройшов період непорозумінь між політичними силами в облраді і прийшло розуміння, що тільки в єдності можна щось робити, хоча це і непросто. Так, сьогодні у нас немає ні диктатури облдержадміністрації, ні диктатури депутатів: ми знайшли якийсь баланс для співпраці.

По-друге, у нас класні показники соціально-економічного розвитку. Мене мало цікавлять показники в 5-6%, якщо інвестиції в 200%, якщо депозити населення зросли в більш, ніж 200%, кредитний портфель – в 400%. Тобто у нас колосальна динаміка! Ясно, що інфляційні процеси, пов'язані із зростанням цін на енергоносії, вносять дисбаланс до динаміки. Думаю, мультиплікаційний ефект всього цього виявиться місяці через три-чотири.

Але у нас на сьогодні є довіра обласної ради, є хороші економічні показники і є поки – мені так здається, довіра Президента до мене. Все інше – від лукавого.

Зняти вас може тільки Президент?
Безумовно! Кабмін може зробити тільки подання, але підписує або не підписує його Президент.

«У «Нашої України» - контрольний блокуючий «пакет акцій» в облраді»

Але ви ж розумієте, що в разі чогось значення матимуть зовсім не економічні показники, а та або інша політична кон'юнктура, політична необхідність. Адже очевидно, що йде жорстка «шахова партія» між Президентом і прем'єром, а ви – тільки одна з фігур в цій партії.
Якщо у Президента виникне така політична необхідність, я готовий.

До того ж, не дивлячись на нинішній світ та любов між вами і облрадою, пам'ятається, у вересні саме облрада намагалася виразити вам недовіру. Правда, тоді «Наша Україна» і БЮТ були ще не в одному окопі.

Так, такий прецедент був, причому істотний.

Так де гарантія, що ця ваша сотня депутатів знову не розсиплеться?

У мене є одна гарантія: щоб зняти главу адміністрації необхідно 2/3 складу облради, тобто 80 з 120 голосів. Проведемо простий механічний підрахунок: 50 – це фракція «Нашої України», тобто не виходить ніяк. У «Нашої України» - контрольний блокуючий «пакет акцій» в облраді.

Окрім цього, у нас дуже хороші відносини з «Порою» - це ще 9 голосів. У нас нормальні відносини з УНП. Тому я упевнений, що сьогодні ми в стані нормального працювати.

Які у вас відносини з БЮТ?

З БЮТ? Я думаю, що ми знайшли компроміс, прийшли до загального розуміння того, що відбувається.

Адже, по-великому рахунку, з чого почалося протистояння з БЮТ в облраді? Почалося воно з того, що я скерував подання на звільнення одного з голів районних адміністрацій – Ростислава Новоженца, члена БЮТ. З цього вся ця «коломийка» і почалася: він почав розхитувати і накручувати ситуацію.

З іншого боку, окремі люди, що не потрапили до обласного парламенту, але мають багато грошей, пробували через БЮТ зіграти зі мною в гру щодо моєї дискредитації.

Ці «окремі люди» - ваш «старий друг» Петро Димінській (один з лідерів так званої галицько-волинської групи, куди входив також керівник виборчого штабу блоку Литвина Ігор Еремєєв; після парламентських виборів багато підприємств цієї групи було продано – Ред.)?

Я Петру Петровичу потиснув руку і взагалі, не хочу згадувати все це.

Помирилися?

Ні, ми не мирилися. Я з ним, загалом, ніколи і не сварився. Він сьогодні – президент футбольного клубу «Карпати», у нього чималі фінансові можливості. При цьому на сьогодні у нього в Львові немає системного бізнесу, він не належить ні до якої політичної партії – адже несерйозно говорити про «ЕКО-25». Тому я його сприймаю таким, яким він є.

Взагалі ж мені ніколи ображатися – я працюю. Я з ним не сварився і тому не мирився.

Димінській з Еремєєвим продали НПЗ «Галичина» після виборів?

Так, продали. Групі Коломойського. Там повністю помінявся менеджмент - до речі, непогані хлопці, вони мені подобаються. Правда, є системна криза в нафтопереробці в Україні взагалі, але це окреме питання.

Зрозуміло, з Димінськім у вас перемир'я. Хоча, зізнайтеся, під час парламентської кампанії він таки попив з вас крові…

Ну, я його нормально сприймаю. Думаю, Петро Петрович теж зупиниться або вже зупинився в своїх коментарях.

Більш того, я заборонив показувати мені матеріали з окремо взятих сайтів, де платиш енну суму, зливаєш інформацію і потім весь світ все це читає і обговорює. Я «помийні ями» не читаю, заборонив все це навіть роздруковувати і, можу сказати, що дуже комфортно себе відчуваю. Краще перед сном почитаю «Велику енциклопедію войовничого ортодокса» Раскіна – там багато гостроти і анекдотів. Луценко порекомендував – це, здається, для нього книга книг, з якої він теж черпає свої жарти.

Тому все, безумовно, о’кей – не буде обласна рада мати навіть 61 голосу проти мене, не буде!..

Ви такі упевнені в «Нашій Україні»? Адже, погодьтеся, там йдуть вельми складні процеси: досить пригадати останні драматичні з'їзди, політраду, де було обрано нове керівництво.

Я, до речі, член президії!..

Тим більше. Як ви оцінюєте ці пертурбації і заявлені оновлення і перебудову «Нашої України»? Адже говорять, що все це було затіяно, причому по волі Президента, для витіснення з керівництва і сектора ухвалення рішень групи «любих друзів».

Давайте по порядку. По-перше, Президент, як ви пам'ятаєте по його виступу на першому етапі з'їзду, наполягав на демократичній процедурі обрання політради і його голови. Адже коли ми говоримо про якість партії, ми повинні розуміти, що не все одно, яким чином ця якість буде досягнута. Якщо ми говоримо, що будуємо демократичне суспільство, і в той же час усередині партії цієї демократії немає, якщо там є окремі клани, що мають намір її приватизовувати, – це початок кінця.

Тому спочатку Президент акцентував увагу на процедурі: голова ради партії повинен бути обраний на партійному з'їзді. Крапка.

Друге питання: про «любих друзів». Я думаю, що це найбільша поразка української демократії – так зване підняте питання «любих друзів». Коли ми бачимо «любих друзів» Партії регіонів, проти яких відкриті кримінальні справи, коли одні члени Партії регіонів дають підписки за інших (наприклад, за деяких колишніх губернаторів, що ховалися за кордоном і що тепер тріумфально повернулися (екс-губернатор Сумщини Володимир Щербань – ред.), – всім, як би все одно, ніхто нічого не говорить, правда?

Ну та, «Регіони» за своїх стоять…

Так, не дивлячись на те, що там є злочини!.. З іншого боку, скажіть мені, який злочин скоїв Порошенко? Який злочин скоїли Жванія або Третьяков? Вони що, вкрали заводи, когось убили? Немає!

Так, проти них йшла системна дискредитація. До речі, ця дискредитація погано закінчилася не тільки для «Нашої України», але і для БЮТ – адже було посіяно страшне недовір'я! Адже виявилось, що це з’єднуючі посудини! Комусь здавалося, що якщо ми цих дискредитуємо, то самі виграємо і займемо місце на троні – але ж не вийшло! Не вийшло тому, що огида людей до всього цього бруду була настільки велика, що однією плитою придавило практично всю «помаранчевую» команду.

Так, але одна частина цієї команди все ж таки красується в білому одязі, а всі інші намагаються відмитися – вони, як виявилось, далеко не «тефлонові». У одних ростуть рейтинги і німб навколо голови, а інші все ще намагаються виправдатися.

Знаєте, я упевнений, що в політиці присутній момент «від любові до ненависті – один крок» і навпаки. Але люди, які прийняли на себе цей потік грязі, – підкреслюю, на 99% незаслужено, все-таки зробили ряд системних помилок.

Перше: не була проведена широкомасштабна кампанія, що пояснює, що цих людей саме дискредитують, що вони невинні в тому ступені, як це було піднесено. Не було пояснено, що проект дискредитації «Нашої України» був розроблений навіть не в Україні, а в окремо взятій державі – і це був дуже тонкий момент.

У якій державі? На букву «Р»?

(Сміється.) Ну що, скажіть, нам було робити? Далі сидіти або, може, втопитися?
Але наші дорогі зазначені колеги не зрозуміли, що краще зробити крок назад, пропустити вперед нових осіб, а потім знову повернуться на передові позиції. І все нормально, все о’кей було б.

Але ж Зінченко, який і озвучив всю цю, як ви говорите, «грязь», повернувся в Секретаріат Президента. Виходить, сам Президент дистанціювався від тих, хто допомагав йому довгі роки, зокрема фінансово.

Президент діє як глава держави. До речі, саме він захищав їх не в одному своєму виступі, говорив, що ці люди невинні.

Але вони, як мені здається, повинні були зробити крок йому назустріч: повторюю, два кроки назад – це був би крок назустріч Президентові.

Це як?

Знаєте, як написано в Святому письмі: не суди мене по словам моїм, суди по справах. Вони робили ці кроки? Ні, не робили, не знімали свої кандидатури. Тому Президент був вимушений, він був зобов'язаний демократизувати партійне середовище і оголосити про нові вибори керівництва партії, які пройшли б максимально прозоро.

Повірте, особа керівника партії повинна бути незаплямованою. Так, ці хлопці – «любі друзі», заплямовані незаслужено. Але на сьогоднішній день партії необхідна кристально чиста людина, ефективна і сильна.

«Балога здатний розчистити всі ці «авгієві стайні»

Чи правда, що кандидатура Балоги на пост в.о. голови виставлялася на тій закритій політраді шість разів, і там був присутній почесний голова Віктор Ющенко?

Правда, що Ющенко був присутній. Правда, що кандидатура Балоги виставлялася не один раз – але тільки не шість, а три.

Це було вольове рішення Ющенка?

Так, це було рішення Ющенка як почесного голови партії.

Це демократично, як ви вважаєте?
Демократично, адже він вибраний почесним головою. І потім, йому необхідний голова політради, який зможе розкріпачити партійне середовище в окремих областях і виведе партію на вибори лідера з'їздом.

І для цього більше всіх підходить керівник Секретаріату Президента?
Думаю, справа не в тому, що Балога – голова Секретаріату, а в тому, що у нього такий жорсткуватий характер... Цілеспрямована людина... Мені, наприклад, виконати такі завдання було б не під силу – я дуже м'який, тому я першим зняв свою кандидатуру... Хоча можу сказати, що у мене була непогана підтримка серед східних організацій, де я працював під час президентської кампанії.

І Безсмертному – «старому» голові, не вдалося б?
Безсмертному це не вдалося б. Я сам просив Романа Петровича зняти свою кандидатуру. А ось Балога здатний розчистити всі ці “авгієві стайні”. Думаю, окрім нього сьогодні це навряд чи комусь під силу.

Так, але у такому разі негайно виникають питання і про використання адмінресурсу для окремо взятого партійного будівництва, і про силовий тиск на деякі парторганізації і про багато що інше. Згадують вже і Віктора Медведчука з його методикою будівництва СДПУ (о) при перебуванні ним на тому ж посту, що і зараз Балога...
А ви можете пригадати демократичні з'їзди партії “Батьківщина”? Можете описати демократичні процедури в Партії регіонів, а?

Почекайте, але ж «Наша Україна» весь час говорить і гордиться тим, що вона саме демократична партія! Так що ж, якщо припікає, то треба і недемократичним кулаком тріснути?

Ви сприймаєте тільки тиск, який впливає на підняття рук під час голосування, коли Президент сидить в президії. А тиск, який здійснюється знизу, з боку окремих груп, не хочете врахувати? Адже це теж тиск, і ще який!

Ну, давайте, одягнемо білі сорочки, білі костюмчики, шкарпеточки, будемо такими чистенькими, і підемо робити політику, а ? А з нами в цей час гратимуть в кидання гряззю, зокрема нишком.

Що стосується “Нашої України”, то так, маніпуляція відбувалася з обох боків.

«Обидві сторони» – це хто? Президент, група Порошенка, Катеринчук, хтось ще?..
Там було декілька груп - і група Порошенка, і група Катеринчука, яка теж займалася маніпуляціями. Тобто все це останнім часом перетворилося на суцільну маніпуляцію різних політиків і груп в свою користь.

Що необхідно зробити сьогодні і на чому наполягає Президент? Провести демократизацію, вибрати нового партійного лідера. Я впевнений, що у нас хороша перспектива.

«Щоб «антикризова» коаліція не зібрала 300 голосів, хороші всі засоби»

Не секрет, що Петро Порошенко веде переговори з Тимошенко, зокрема, на предмет відміни політреформи. І про це він заявив відкрито на Майдані, в другі роковини Помаранчевої революції. Отже переговори з Юлею, як би це не подобалося Президентові, ведуться…

Так, ведуться. Більш того, я впевнений, що “Наша Україна” повинна вести офіційні переговори з БЮТ в цілому.

Ось давайте пограємо в математику: що для нас є небезпекою? Що для нас критично? Відповідаю: 301 голос в парламенті. Ось це критична межа!

Тому, щоб “антикризова” коаліція не зібрала ці 300 голосів, хороші всі засоби. Так, ми повинні робити все для того, щоб “антикризовики” не мали конституційної більшості.

Адже якщо ти у фракції БЮТ, і над тобою немає президентської “парасольки”, ти відчуваєш себе не дуже комфортно, правда? І можеш задуматися про якісь зручніші умови свого існування в тій же Партії регіонів – ну так же? Тому я думаю, що якщо окремі депутати з БЮТ отримають цю “парасольку” Президента, «Наша Україна» і її почесний голова матимуть «армію», яка не дозволить “антикризовикам” отримати 301 голос.

Тобто Президент готовий взяти під свій захист бізнесменів, що перебувають в БЮТ, – того ж Васадзе, Жеваго, братів Буряків та інших?

Так. Треба розуміти, що сьогодні в Україні відбувається політичне рейдерство, і щоб не потрапити під його прес, пропонується, як на мене, нормальний вихід. Я думаю, він вигідний і Президентові, і БЮТ, і “Нашій Україні”, зацікавленій в постійному діалозі з БЮТ.

Але з постійним діалогом з БЮТ до цих пір якось не складалося...

Так це ж проблема політиків, які повинні були б забезпечити цей діалог!

Але ж ці політики нікуди не поділися! До того ж, в такому віці, пробачите, люди не міняються, тим більше такі люди...

О-о-о, ще як міняються! І, думаю, цей процес стимулюватиметься.

«Мій близький друг є також другом Третьякова…»

Повертаючись до того, хто чия людина: адже вас, свого часу, називали також і людиною Порошенка, якому ви багато чим зобов'язані...

О-о-о, це просто смішно!

У яких ви з ним відносинах тепер?

Ну, в яких... У нормальних людських відносинах...

Просто ваше голосування за Балогу на тій політраді, деякі з так часто згадуваної в цій розмові групи сприйняли як зраду. Чому, як думаєте? Що їм дало право саме на таку реакцію?

Що їм давало право?.. Вони сподівалися, що всі будуть слухняні, як солдатики...

Але вони розраховували на ваш голос! Які у них були на це підстави? Домовленості були?

О-о-о! Ну, напевно, підстави у них були. Але у мене, і їм це відомо, є один пріоритет – це Президент. І я завжди говорив: як Президент скаже, так я і голосуватиму.

Я не думаю, що я чиясь людина. По-перше, я людина, яка працює виключно під керівництвом Президента, – підкреслюю, виключно! Не голови Секретаріату або його замів, не лідерів фракцій, не окремих членів політради...

Щоб переконатися в цьому досить подивитися на мої рішення і дії і на мою декларацію про доходи. Я не дуже багатий, але я і не бідний: я був в системному бізнесі. Купити мене неможливо, хоча такі спроби були. Всі вже тут знають, що гроші мене не цікавлять.

А з Порошенко я познайомився, коли прийшов до парламенту в 2002-му – я цієї людини раніше не знав. У мене абсолютно рівні відносини з Третьяковим... До речі, можна було б більше говорити в цьому відношенні про Третьякова, тому що мій близький друг є також другом Третьякова...

Ви можете, поклавши руку на серці, сказати – так, я нічим їм і кому б то не було не зобов'язаний?

Кладу руку на серці: я нічим їм не зобов'язаний. Свою виборчу кампанію в 2002-му я профінансував на свої власні кошти. І взагалі, я ні перед однією людиною не маю фінансових зобов'язань.

Переді мною – так, окремі люди такі зобов'язання мають, і чималі. Але я їм прощаю.

Чи є у вас бізнес-інтереси, можливо, опосередковані, в Дніпропетровську?

У Дніпропетровську у мене є друзі, які займаються системним бізнесом, – це правда. Правда також те, що з ними пробували розправитися, зокрема політично. Я їх захищав і захищатиму.

Захищали від Коломойського?

Захищав від несправедливості.

Зрозуміло, хороша відповідь. А в яких ви відносинах з прем'єром Януковичем?

У рівних. Він – прем'єр, а я голова адміністрації.

«Як прем'єр, просто як людина Янукович до Львова може їхати спокійно – я це забезпечу»

Говорять, що на відміну від інших «помаранчевих» губернаторів, ви зуміли знайти з ним спільну мову, у тому числі і в питаннях фінансування області.

Я не впевнений, що знайшов з ним спільну мову до кінця, хоча мені б цього дуже хотілось. Але, я підкреслюю, я шукаю з ним спільну мову саме як з керівником уряду, главою виконавчої влади. У мене за спиною – два з половиною мільйони чоловік, і я пам'ятаю про це завжди.

Я багато років працював керівником, і дуже не люблю бачити поряд з собою бідних нещасних людей.

Янукович може допомогти вам не бачити цих бідних нещасних людей?
Він може допомогти в тому, щоб таких людей ставало менше. Тому у мене з ним нормальні ділові відносини.

Чи задоволений я бюджетом? Ні. Я теж бачу, що йде перекіс на користь деяких областей – поки утримаюся від коментарів із цього приводу.

Чому щось вдалося вирвати мені? По-перше, тому що є досвід. По-друге, є політична визначеність в області, де не вийде бити губернатора, як хлопчика. По-третє, як я і говорив, результати роботи є явними.

Ну і нарешті, у мене дуже хороші відносини з багатьма «регіоналами» - я цього не приховую. Наприклад, коли я був в комітеті з ПЕК, головою був там Андрій Клюєв. З Юхимом Звягильськім я знайомий більше десяти років. Можу назвати ще десяток чоловік, з якими у мене нормальні відносини.

Чи відчуваєте ви зацікавленість Януковича і «регіоналів» у вас саме як в політичному лідерові області? Адже не секрет, що Партія регіонів дуже бажала б проникнути і на Західну Україну, стати, таким чином, по-справжньому всеукраїнською партією і, не побоїмося цього слова, об'єднати Україну.

Він мене цікавить як прем'єр-міністр України. Як прем'єр, просто як людина він до Львова може їхати спокійно – я це забезпечу, провокацій не буде. Врешті-решт, він прем'єр всієї України, у тому числі і Львівщини, так що яєць не буде.

Я забезпечу виконання розпоряджень Кабміну, бюджету, плану соціально-економічного розвитку – це навіть не обговорюється. Тому що мій Президент подав кандидатуру Віктора Януковича на прем'єра України, і я це прийняв і визнав.

Але чи буду я займатися політичною роботою на користь прем'єра? Ні. Чи буду я лобіювати створення фракції Партії регіонів в обласній раді? Ні. Тому що це цинізм, це нечесно по відношенню до людей, які за цю політичну силу у нас в області не голосували. Крапка.

Більш того, якщо хтось спробує створити таку фракцію в облраді силою, отримає по руках. Від мене особисто.

«Морозу потрібно було віддати посаду голови ВР, а Юлі – прем'єр-міністра»

У такому разі, чи був цинізмом намір створити широку коаліцію за участю Партії регіонів і «Нашої України» в парламенті?

На превеликий жаль, підписаний для цього Універсал національної єдності, не виконується. Це був шанс для України – я упевнений в цьому. Мене, як і Президента, дуже турбує розкол країни, який продовжується і на Сході, і на Заході. Так, Україна стала менш єдиною після так званих президентських виборів 2004-го.

Чому «так званих»? Та тому, що те, що витворяли з нами, починаючи з Мукачево – це просто катастрофа!.. Коли мене там викинули з другого поверху, я летів і думав, що ми, напевно, навіть не в Зімбабве живемо. Коли Юру Павленко тягнули по сходах головою вниз, Безсмертному дали в пах ножем і він спливав кров'ю. Адже все це було і все це, в інших формах, продовжується!

Тепер питання: чи готовий я на широку коаліцію? Готовий. Але, головне, на яких принципах, при яких правилах гри?

Скажіть краще, на яких умовах?

Скажу. На умовах абсолютно прозорого бюджету. На умовах абсолютно демократичного розвитку всіх регіонів. На умовах демонополізації політичного впливу. У цьому аспекті я бачив би і Тимошенко.

Але, як ми бачимо, цього не трапилося. І, на превеликий жаль, мені здається, що на сьогодні це неможливо. Тому що «ястреби» в Партії регіонів перемогли.

Але ж, погодьтеся, перемогли і «яструби» Президента.

Безумовно, «яструби» є у всіх командах. І зараз, я підкреслюю, вони перемогли. У всіх командах.

Але чи йде це на користь Україні? Чи є у нас, як, скажімо, в Польщі, історія державної незалежності, єдиної церкви, єдиної мови і єдиної ментальності? У адже нас цього немає! Адже нещиро стверджувати, що українець однаковий в Галичині і на Донбасі – це неправда!

Тому широка коаліція з демократичними, європейськими принципами, безумовно, була б кращим варінтом. Але що для цього повинно відбутися? Пункт №1: потрібно визнати, що первинне накопичення капіталу закінчилося. Адже погодьтеся, політичних разбежностей між Ахметовим, Порошенко і Коломойським, напевно, небагато, зате присутній конфлікт інтересів. Я упевнений, що велика політика почнеться в цій країні тоді, коли закінчиться первинне накопичення капіталу. Якщо в цьому питанні ми поставимо крапку, і далі випишемо всі правила гри, я думаю, і почнеться реальна політика.

Так, але, пам'ятається, в «помаранчевій» коаліції все було виписано, аж до ухвалення конкретних законів, але не зуміли домовитися з кадрових питань – зрозуміло, з яких.

Дурість! Правильно, повинен був бути один листочок про «помаранчеву» коаліцію. Морозу потрібно було віддати посаду голови ВР – крапка. А Юлі – прем'єр-міністра – крапка. Не коментується, тому що це було логічно.

Так, а «Наша Україна» сказала – а нам тоді що? І Тимошенко відповіла: «А у вас Президент є».

Відповідаю: нашим треба було ставати віце-спікерами і віце-прем'єрами. Чому? Тому що на карту була поставлена Україна. А хлопці вирішили зіграти в свою гру.

Які хлопці?

Хлопці з «Нашої України» - все 80 чоловік. Все! Потрібно було затиснути зуби, проголосувати на фракції за Мороза, за Тимошенко, і закінчити все це.

«Переконаний, що Президентом в 2009-му буде Ющенко» 

Ви пригадали наступні президентські вибори. Чи відомі вам останні рейтинги українських політиків від Центру Разумкова (Янукович – 26%, Тимошенко – 19,2%, Ющенко – 8,9% - ред.)? Як з таким рейтингом Ющенко збирається перемагати на чесних демократичних і, підкреслюю, всенародних виборах?

Хочете запитати, хто буде Президентом в 2009-му? Я просто переконаний, що Ющенко. Не сумнівайтеся – Ющенко.

Які у вас підстави бути так твердо впевненим в цьому?

Тому що на довгій дистанції неможливо триматися в жорсткій популістській опозиції (це як ви розумієте, стосується Тимошенко).

А про Віктора Федоровича я хочу сказати, що він наступив на ті ж граблі, на які свого часу наступила «помаранчева» коаліція, – один в один. На головних граблях було написано: «Поліпшення життя вже сьогодні». Ось цей міф, ця красива казочка про те, що ось проголосуйте, і все вмить збудеться – вона характерна для слов'ян. Але треба пам'ятати і про те, що люди обману не прощають.

Тому у Віктора Федоровича практично немає шансів стати Президентом і, я переконаний, таких шансів немає і у Юлії Володимирівни.

Чи означає це, що наступні президентські вибори відбудуться в парламенті?

А-а! А ось для цього потрібно працювати з Тимошенко. Тимошенко теж невигідно, щоб вибори були в парламенті.

А ось для Ющенка це може опинитися навіть дуже вигідним.

Так. Але Юлія Володимирівна розуміє, що якщо розрив між «Нашою Україною» і БЮТ буде великим, то неминуче почнеться перетікання депутатів з БЮТ до «Нашої України». І це буде кінець для БЮТ. Тому союз БЮТ-НУ взаємовигідний.

Ну, поки деякі «нашоукраїнці» збиралися якраз «перетікати» в БЮТ: той же Кириленко, що став керівником фракції НУ в парламенті, Катеринчук, що покинув партію і ін.

Ну, перетекли? (Сміється.)

«Думаю, всі нові політичні проекти наївні»

Як ви ставитеся до заявлених нових проектів «під дахом» Президента і його секретаріату – «Європейської платформи» Катеринчука, «Народної самооборони» Луценка? До весни, може, ще парочка з'явиться.

Ну, думаю, «Народна самооборона» - непоганий проект: Адже Луценко хоче таким чином об'єднати всі демократичні сили і повести їх за собою.

Вам не здається, що це наївно?

Здається. Думаю, всі нові політичні проекти наївні. На жаль, політика сьогодні персоніфікована. Інерція суспільства така, що в представленні більшості в найближчі три-чотири роки буде тільки три прізвища: Ющенко, Тимошенко і Янукович.

Чи означає це, що єдиною політичною силою, на яку дійсно може спертися Президент, залишиться «Наша Україна»?

Не зовсім, це не закінчений факт. Думаю, якщо Луценку вдасться створити свою політичну силу, Ющенко теж зможе на неї спертися. Але я б на місці Юрія цього, все-таки, не робив би.

Чому?

Ну. Повірте, він виграв би відкриті вибори голови політради в «Нашій Україні» - 100%.

Чому ж він не очолив «Нашу Україну» восени – не секрет, що Президент його умовляв дуже наполегливо?

Не знаю, він мені не говорить. Думаю, він зараз в стані роздуму.Назад до списку

17:29 (24.01.2022)
Російська Дума у лютому розгляне визнання "республік" ОРДЛО

14:26 (24.01.2022)
ЄС пригрозив Росії масштабними наслідками за військову агресію проти України

13:24 (24.01.2022)
Бомбардувальники, кораблі і війська: США думають, чим допомогти Україні

11:12 (24.01.2022)
"Не бачимо причин": ЄС не планує евакуювати родини дипломатів з України

10:28 (24.01.2022)
"Європейська солідарність" вирвалася в лідери, а Зеленський і Порошенко ідуть поруч

no news in this list.

no news in this list.

Продається домен
правда.укр

Ідеально підходить для новинного сайта, чи інтернет-газети.
Вартість домена - 2500 USD

Контактна інформація
cu_pol@yahoo.com

no news in this list.

no news in this list.

Lolitastad Stockholm, Sweden Flyttstädning i Stockholm - Städhjälp från Lolita Städ We are cleaning company located in the Stockholm city, Sweden
Interested in Muslim Marriage? Check out Muslims4Marriage.com
Shop for your new or used Chevy, Ford, Ram, or GMC lifted trucks for sale at OnlyLiftedTrucks.com

no news in this list.

no news in this list.

10:06 (24.01.2022)
Командувач ООС заявив про готовність українців роздирати росіян голими руками

09:45 (24.01.2022)
Міністр оборони: розгортання територіальної оборони в Україні триває цілодобово

09:40 (24.01.2022)
Держдеп дозволив виїхати з України дипломатам США і зобов’язав вивезти їхні сім’ї

17:18 (23.01.2022)
У Росії заявили, що відключити її від SWIFT "де-факто неможливо"

15:33 (23.01.2022)
Загроза Україні з боку РФ: Байден провів нараду по реакції на дії Путіна

Блок статей, Каталог статтей

no news in this list.

Центр політичних досліджень. Суспільно-гуманітарний консорціум «Ґенеза».
© 2004. КуПол (Культура і Політика). Всі права застережено.
© 2004. Розробка WebКузня