КУПОЛ. Культура і Політика. КУПОЛ. Культура і Політика.
 НОВИНИ   ВИБОРИ   СТАТТІ ТА ОГЛЯДИ   ІНТЕРВ'Ю   ДАЙДЖЕСТ   ГОЛОСУВАННЯ   ПРО НАС  
КуПол по-старому вперед! версія для друку вперед! в закладки! вперед!
 

НОВИНИ

Матвієнко: Тимошенко гарна жінка, талановита, працездатна, хороший оратор, але чому всі чоловіки мають бути з нею
8.03.2007

By: Петро МАРИЧ, ЗІК

Анатолій Матвієнко – старожил української політики і номенклатурник ще старої (можливо, навіть комсомольської) закваски. З ким він тільки не працював: за Кучми створював НДП, потім був губернатором Вінниччини, а за помаранчевих – був недовго головою Ради Міністрів Криму та пробував себе на посаді заступника голови Секретаріату Президента. Попри всі роки, проведені на керівних посадах, Матвієнко, схоже, найліпше себе почуває в ролі чистого політика, тобто депутата Верховної Ради України, голови УРП-«Собор». Можливо, дається взнаки комсомольська школа, де треба було більше говорити правильних слів, ніж брати на себе відповідальність за результати роботи. Але такий він вже є – республіканець Анатолій Матвієнко.– Хто розколов УРП-«Собор»?

– Ті сили, які вирішили, що партія повинна бути у блоці разом з БЮТом. Я думаю, того ж Левка Лук’яненка БЮТ безцеремонно використав для власної виборчої кампанії. Напевно, він «тимошенківцям» тільки для того і був потрібен.

– У яких ви стосунках зараз з Левком Лук’яненком?

– У нормальних стосунках, ми вітаємося. Я не маю до нього жодних претензій – людина має право вибирати свою дорогу, тим більше з його досвідом. Він заявляє, що відходить від політики. Я не знаю наскільки це відповідає дійсності, але жалкую, що він залишає політику. А ще мені шкода, що Левко Лук’яненко є зовсім непомітним у БЮТі.

– Чи схвалюєте ви його судовий позов КПУ?

– Він є жертвою комуністичного режиму і ми повинні говорити, що це справді був тоталітарний режим. В цілому треба ставити питання про засудження цього режиму. Стосовно конкретного позову Лук’яненка, якщо він має юридичні аргументи, то чому не звернутися у суд. Але я не бачив його заяви, тому не можу коментувати.

– Що вас роз’єднує з Лук’яненком, і що об’єднує?

– Він для мене – приклад самовідданості та служіння Україні, висока планка жертовності, людська порядність і щирість. Всі цінності викликають в мене велику симпатію до нього. Роз’єднує те, що в нас не вистачило розуміння чи сили духу, щоб сісти і поговорити, не кидаючи партію на такі випробування. На жаль, він не був зі мною до кінця щирим.

– Хто все-таки в Україні більший республіканець – УРП-«Собор», УРП-Лук’яненка чи РПУ Бойка? Чим ваша партія краща від Лук’яненка чи Бойка?

– Хто більший республіканець мене абсолютно не цікавить. Мене цікавить, яка партія в найбільшій мірі слугує інтересам нації, інтересам держави. Ми з цієї ідеології не зійшли, але наших зусиль мало. Тому ми говоримо про об’єднання я зміцнення партій, як демократичних інститутів здобуття влади.

– Чому ви так не хочете бути з Тимошенко? Що вона вам зробила?

– Ми різні люди, чому я маю бути з Тимошенко? Гарна жінка, талановита, працездатна, хороший оратор, але чому всі чоловіки мають бути з нею?! Я вважаю, що вона йде хибною дорогою і її енергія не туди направлена, але це її право. Я їй допомагаю трошки думати. Якби до Тимошенко була вселенська любов всіх інших політиків, то вона б завтра наробила стільки помилок, що нам і не снилося. А так, коли є критична думка до неї, то вона змушена коригувати свою поведінку. І це є благо для України.

– Які варіанти розвитку УРП-«Собор» бачите?

– Швидше за все, ми підемо на блокування з перспективою об’єднання в одну партію. Як буде називатися цей блок не знаю, але умовно – «Українська правиця».

– Не плануєте вступити в конфедерацію «Європейська Україна» Безсмертного?

– Той проект вже «заглох». Він був надуманий. Що таке конфедерація, ми тут з блоком не можемо розібратися. Ми маємо розуміти, що блок – це єдиний список, бо для виборця важлива відповідь на запитання – це єдиний список чи ні. Тоді він буде підтримувати цей блок. А конфедерація для чого потрібна? Щоб провести чергове засідання клубу розумних людей, які говоритимуть про те, як вони дбають за Україну?

– Чому зараз з’явилась така велика кількість партійних проектів Катеринчука, Луценка?

– Проект Луценка – лівоцентристський, думаю, він зараз доречний. Стосовно Катеринчука та інших, то є ображені люди, які думають, якщо мене там не почули, то я створю свою партію і доведу, що я великий. Ще років 10 тому це можна було робити. Сьогодні вже інші запити на якість політичної сили. Ми повинні давати суспільству цю нову якість, а не дрібні вузькопрофільні партії. Катеринчук має ввійти в якусь логіку об’єднання, якщо не у «Правицю», то в інший блок. З Луценком він не об’єднається, бо ідеологія Катеринчука значно правіша.

– УРП-«Собор» приєднається до маршу на Київ «Народної самооборони»?

– Все залежатиме від того, яку мету ставитиме перед собою «Народна самооборона». Приєднуватися лише заради того, щоб приєднуватися не варто. Можна бігти як півень за куркою з думкою, якщо не дожену, то, принаймні, погріюсь, але це заняття спортивного характеру. Політично повинна бути поставлена мета, і цей марш може стати однією з складових її досягнення. Якщо цієї мети не буде поставлено, то не треба навіть ініціювати марш. Бо це може скомпрометувати добру ідею народного руху.

– Що треба Президенту, щоб повністю оволодіти політичною ситуацією?

– Президент і сьогодні володіє політичною ситуацією, інша справа, що одноосібно правити він не може, ми вже це проходили. Нам потрібен сильний Президент, Прем’єр-міністр і сильна Верховна Рада, у цьому трикутнику не треба шукати найсильнішого, а думати про механізми їх взаємодії для того, щоб Україні було краще. Через відповідні спеціальні закони потрібно створювати умови для реалізації функцій згаданих інститутів.

– З ваших коментарів виглядає так, що ви проти розпуску парламенту і проти дострокових виборів. Чому?

– Я не проти. Якщо дострокові вибори принесуть користь суспільству, то я буду двома руками голосувати двома руками за розпуск парламенту. Але моя логіка аналізу показує, що від розпуску парламенту нічого не зміниться або навіть стане гірше, тому я не можу підтримувати те, що для України є гіршим. Просто захоплюватися тим, що мені не подобається, але не думати до чого це призведе є небезпечно. Ми цього хочемо, то давайте бавитися в розпуск парламенту.

– Яка доля чекає на Конституційну реформу?

– Зміни до Конституції є доречними. Будь-яка гра з новою Конституцією нас може довести до абсурду. Якщо ми втратимо довіру і повагу до цієї Конституції, то можемо отримати таку, яка загубить Україну.

– Чому Конституційний Суд мовчить і нічого не чути про його діяльність?

– Конституційний Суд перебуває в стані медового періоду, зовсім недавно було призначено всіх суддів. На них звалилося багато обов’язків і роботи, можливо їм складно. Не виключено, що це певна пауза, щоб перейти від політизації суду до нормальної роботи. Якщо через це пауза затягується, то я її вітаю. Якщо з інших причин, тоді це тихий саботаж.

– Президент має вплив на Конституційний Суд?

– На Конституційний Суд мають вплив всі, в тому числі і народні депутати – 45 підписів під поданням і цим ти заставляєш конституційних судів працювати. Я за те, щоб ми не рвали Конституційний Суд не ділили впливи на нього. Те, що робив Кучма, не повинно повторитися, бо сьогодні я вас душу, а завтра ви – мене. Всі інституції повинні працювати в рамках закону.

– Ви впевнені, що дострокових виборів не буде. Звідки така впевненість – в українському політикумі є багато інших гравців, які за перевибори?

– В цьому році дострокових парламентських виборів не буде, дострокові місцеві вибори можуть відбутися 2009 року. Для того, щоб провести дострокові місцеві вибори потрібно підвести під них нові права і можливості, а це вже стане наслідком реформ, які треба провести через зміни до Конституції. Як тільки ми змінимо Конституцію в аспекті посилення прав місцевого самоврядування, треба прийняти близько 300 законів, з них близько 20 прямих законів. Зробити це за короткий час неможливо. Після прийняття цих законів можна обирати нові місцеві ради, розвести їх у часі з парламентськими.

– Ви були головою Ради міністрів у Криму, чому так швидко повернулися в Київ?

– В силу різних обставин. Найперше через мої ілюзії, що можна навести порядок у Криму не контролюючи силові структури, а друге – через зраду моїх політичних партнерів, яка штовхнула мене на помилку – написання амбітної заяви про складання повноважень. Зараз я цього не зробив би. Я вважаю, що тоді був неправий, але назад історію повернути не можна.

– Що ви зробили для Криму для проведення там українських інтересів?

– Я приїжджаю в Крим і не соромлюся ні з ким зустрічатися. Ми показали нову кадрову політику. Ми показали, що новий стиль організації влади – це демократичний стиль, право кожного приймати рішення і нести за це персональну відповідальність. Ми запровадили політику пробудження в кримчанах українськості. Говорили, що саме з Криму почне підніматися Україна, тому вони відповідальні за її майбутнє. І цей міф потужно подіяв. Ми знайшли формулу як утверджувати українство через не політику агресивної українізації.

– Про яку агресивну українізацію ви говорите, якщо зараз відбувається тотальна русифікація? Подивіться в медіа-простір, який дуже сильно русифікований, згадайте українофобську заяву Донецької міської ради?

– Агресивна українізація не заперечує агресивної русифікації.

– Наведіть приклад агресивної українізації.

– Після президентських виборів 2004 року Ющенко приїхав в Донецьк і 8 годин виховував козлів як їм себе поводити. Треба було підтримати людей, які голосували за Януковича, це їх право на вибір. Не можна їх вчити, не треба натягувати на них цінності, які ми з вами носимо в Західній Україні і казати ви маєте це сприймати, бо це цінність. З іншого боку, так само не допускати, щоб вони поширювали свої цінності на нашу територію, шукати спільну ідентичність.

– Чому в Криму переходили на російську мову, хоча були держчиновником і говорите, що патріот?

– Я переходив і не один раз – починав українською, переходив на російську, якщо знав два слова на кримсько-татарській, то не забував їх сказати. Я робив це свідомо, бо 68% етнічних росіян населяють Крим. Якщо ви хочете, щоб поважали тебе за твою мову і традиції, то треба демонструвати дзеркальне ставлення. Я збирав великі зустрічі, на яких була присутня не одна сотня людей, я переконував, що маю бути українцем на цій землі, бо це українська земля. Але я не добивався поваги до себе, демонструючи неповагу до інших. В цьому є політика українства.

– Чи маєте національну ідею для України?

– Україна має входити до десятки найрозвинутіших країн світу за рівнем життя людей. В цьому полягає національна ідея. Крім того, Україна не має бути космополітичною, вона повинна бути національною, колискою української нації.

– Чому ви пішли з Секретаріату Президента?

– Я пішов в депутати, таке рішення прийняв Президент і я з цим погодився.

– Якої думки про роботу нової команди?

– Команда не є згуртованою, там є кілька центрів впливу. Я за те, щоб ця команда не складалася з яструбів. Вона не має тішитися, що допомогла Президенту дати Януковичу по писку. Це не є головна заслуга команди. Головною заслугою має бути діалог всіх очільників влади.

– Левко Лук’яненко звільнив місце для більш молодого Новоженця. Може і вам треба подумати про таке?

– Я добре себе фізично почуваю. А за посаду голови партії ніколи не тримався. Більше того я зараз декларую, що в об’єднавчому процесі ми повинні зняти питання лідера правих та назви цього об’єднання, інакше національно-демократичні сили ніколи не об’єднаються. Стовно Новоженця, то такого як він я ніколи не пущу до себе в партію. Це людина руйнації, яка не може переступити через свої амбіції. Він був причетний до того, що сталося в УРП-«Собор» і не зробив жодних висновків. Йому варто вгамувати свої амбіції, він не здатен жертвувати. Тому політика красивих слів і політика реальних справ – це дві різні речі.Назад до списку

17:29 (24.01.2022)
Російська Дума у лютому розгляне визнання "республік" ОРДЛО

14:26 (24.01.2022)
ЄС пригрозив Росії масштабними наслідками за військову агресію проти України

13:24 (24.01.2022)
Бомбардувальники, кораблі і війська: США думають, чим допомогти Україні

11:12 (24.01.2022)
"Не бачимо причин": ЄС не планує евакуювати родини дипломатів з України

10:28 (24.01.2022)
"Європейська солідарність" вирвалася в лідери, а Зеленський і Порошенко ідуть поруч

no news in this list.

no news in this list.

Продається домен
правда.укр

Ідеально підходить для новинного сайта, чи інтернет-газети.
Вартість домена - 2500 USD

Контактна інформація
cu_pol@yahoo.com

no news in this list.

no news in this list.

Lolitastad Stockholm, Sweden Flyttstädning i Stockholm - Städhjälp från Lolita Städ We are cleaning company located in the Stockholm city, Sweden
Interested in Muslim Marriage? Check out Muslims4Marriage.com
Shop for your new or used Chevy, Ford, Ram, or GMC lifted trucks for sale at OnlyLiftedTrucks.com

no news in this list.

no news in this list.

10:06 (24.01.2022)
Командувач ООС заявив про готовність українців роздирати росіян голими руками

09:45 (24.01.2022)
Міністр оборони: розгортання територіальної оборони в Україні триває цілодобово

09:40 (24.01.2022)
Держдеп дозволив виїхати з України дипломатам США і зобов’язав вивезти їхні сім’ї

17:18 (23.01.2022)
У Росії заявили, що відключити її від SWIFT "де-факто неможливо"

15:33 (23.01.2022)
Загроза Україні з боку РФ: Байден провів нараду по реакції на дії Путіна

Блок статей, Каталог статтей

no news in this list.

Центр політичних досліджень. Суспільно-гуманітарний консорціум «Ґенеза».
© 2004. КуПол (Культура і Політика). Всі права застережено.
© 2004. Розробка WebКузня