КУПОЛ. Культура і Політика. КУПОЛ. Культура і Політика.
 НОВИНИ   ВИБОРИ   СТАТТІ ТА ОГЛЯДИ   ІНТЕРВ'Ю   ДАЙДЖЕСТ   ГОЛОСУВАННЯ   ПРО НАС  
КуПол по-старому вперед! версія для друку вперед! в закладки! вперед!
 

НОВИНИ

Гість програми - голова Львівської обласної ради Мирослав Сеник
20.03.2007

By: 16.03.2007 року, 19.15-20.00, прямий ефір, 17.03.2007 року, 15.00-15.45, повтор

Автор і ведучий програми – Остап Дроздов.   Програма є єдиним у регіональному телемовленні політичним розмовним шоу у прямому ефірі. Назва програми - „Прямим текстом” – виразно окреслює стилістику програми: розмова з гостем відбувається в гострому, дискусійному і жвавому руслі. Присутні в студії провідні журналіста Львова зі свого боку теж задають гостеві незручні запитання, а експерт розширено прокоментовує почуте і побачене.   Експерт у студії – директор Центру прикладних проблем територій НАН України Петро Жук.   Журналісти - Ірина Смертига («Новий погляд»), Любомира Ремажевська («Львівська газета»), Богдан Куфрик («Експрес»).Мирослав Сеник. Світлина: ЗІК

Остап Дроздов:

У прямому ефірі Львівського телебачення – політична програма „Прямим текстом”. Мене звати Остап Дроздов. Прямі запитання. Прямі відповіді. Прямий ефір. Сьогодні з нами прямим текстом розмовлятиме голова Львівської обласної ради Мирослав Сеник.

Ведучий звертається до гостя:

Радий вітати вас у цій студії і сподіваюся, що ви готові сьогодні розмовляти з нами тільки прямим текстом.  З нами - це з провідними журналістами Львова, а також – нашим експертом. Сьогодні ним є директор Центру прикладних проблем територій НАН України Петро Жук.

Ведучий до гостя:

Пане Мирославе, перш ніж ми розпочнемо розмову, пропоную вашій увазі невеличкий сюжет про вас. А після нього ви зможете його прокоментувати. Прошу сюжет на екран.

Транслюється авторський сюжет...

Студія.

Остап Дроздов:

Вас уперто називають правою рукою губернатора Олійника. Його тінню. Ви самі вважаєте себе таким?

Мирослав Сеник:

Ну я так не вважаю, оскільки якщо ще брати червоноградські часи, то я був міським головою, а Петро Олійник був моїм заступником. Вже потім, коли президент Ющенко запропонував Петру Михайловичу очолити Львівську ОДА, я став першим заступником голови ОДА... Нам здавалося, що вже після Помаранчевої революції вдасться дуже багато зробити, ми дуже багато зробимо. І кожен хотів себе зреалізувати і командно спрацювати.

Остап Дроздов:

Ви відкрито називали в інтерв’ю Петра Олійника своїм другом. Давнім другом, давнім партнером, так? Власне, ви не вважаєте, що в цьому якраз і є проблема. Бо коли є дружба при владі, то завжди з’являтиметься підґрунтя для особистих домовленостей чи змов... Це і є те кумівство, проти якого всі так боролися. Ви так не вважаєте?

Мирослав Сеник:

Я так не вважаю. Бо що вважати дружбою? Ми Петром Михайловичем висловлюємо свою думку, відстоюваємо свої позиції, і в нас бувають гострі дискусії. Але вони ніколи не переходять у протистояння. Коли за стіл сідають абсолютно незнайомі люди, навіть різних політичних поглядів, але є конкретний предмет до обговорення і вони є спеціалістами в цій галузі – то вони обов’язково знайдуть шляхи розв’язання. Бо тоді вступають в силу амбіції, азарт, розв’язання проблеми, це є творчий процес. І тому, якщо людина цю тему знає, а я вважаю, що ми знаємо тему, навколо якої ведемо дискусію, тому інші речі виходять із того. Ми говоримо професійно про те питання, яке нам треба розв’язати, його представити.

Остап Дроздов:

З Вашого дозволу я трошки продовжу цю тему.  Дивіться на хронологію. 2002 рік. Ваш попередник Михайло Сендак дуже войовничо відстоював позиціонування обласної ради як самодостатньої репрезетативної гілки влади і в принципі це йому вдавалося, він домігся того, що обласна рада почала позиціонувати як більш самодостатня, а не як додаток до ОДА, як це було за часів Кучми. 

Натомість є такі закиди у Вашу сторону і я хочу їх також Вам сьогодні представити, коли при Сенику, при Вас, знову обласна рада тихо і мирно стає дуже таким красивим партнером, додатком до обласної держадміністрації. Ви приймаєте такий закид чи ні?

Мирослав Сеник:

Я абсолютно цього не приймаю. Якщо говорити, що Львівська обласна рада – все тихо і мирно, то означає не бачити, не відслідковувати, не дивитися, що відбувається. Ви розумієте. Ну давайте подивимося, що краще. Я не хочу оцінювати роботу попередника – це негарно і некрасиво. 

Але питання: конфлікт чи спільна праця – що нам зараз потрібно? Що суспільство очікує? Я думаю, що воно якраз очікує того, щоб усі гілки влади працювати на єдиний результат. Кожен повинен виконувати свою функцію. Вони не повинні одна одній підігравати, але вони повинні кожна виконувати свою функцію.

Я думаю, що ми цю формулу шукаємо. Обласна рада є самодостатня, вона абсолютно не є додатком до ЛОДА. І обласна адміністрація не є додатком до обласної ради.

Остап Дроздов:

Дякую за цю відповідь. Я хочу надати слово пану Петру Жуку для коментаря з цього приводу.

Петро Жук:

Який ефект такої спільної праці? Порівняти ефект Вашого попередника, коли було протистояння, практично плодотворне. Представницький орган місцевої влади для того і є, щоб тримати у руках, протистояти у певних питаннях державній адміністрації. І ще Ви сказали, що було дуже багато оптимізму. Цей оптимізм, очевидно розсіявся. Тобто, це теж результат цієї співпраці?

Мирослав Сеник:

Який результат?!!! Результат тої співпраці, яку ми зараз маємо, я вважаю, є. Дивіться, сьогодні ми попрацювали, обласна рада, ще неповний рік цього скликання. Бо ми почали свою роботу 27 квітня 2006 року. За цей неповний рік часу ми провели 11 сесій і прийняли вже понад 200 рішень. Серйозних рішень, програмних рішень. Попередня рада в силу того протистояння прийняла за весь період трошки більше як чотириста рішень, тобто за чотири роки. Ми за рік маємо двісті. Тобто, ящо ми такими темпами...

Остап Дроздов:

Справа мабуть не в кількості, а в якості.

Мирослав Сеник:

Безумовно. Тому я акцентую увагу та програмних речах. Ми прийняли стратегію розвитку Львівщини до 2015 року, програму розвитку спорту. Ми зараз почали роботу над соціальною програмою допомоги багатодітним сім’ям. Тобто, це є програмні речі, над якими ми працюємо.

Петро Жук (репліка):

Але поясніть, яка користь з тих 200 рішень простим людям, мешканцям області! Ситуація погіршується. Це люди Вам скажуть...

Мирослав Сеник (перебиває):

Я ще дав відповіді на питання попереднє щодо очікувань, які були. Основні програмні речі все-таки задаються на центральному рівні. А які конкретні рішення для мешканців? Ті рішення, які приймає обласна рада, вони не стосуються кожного мешканця персонально, вони загалом поширюються.

Якщо ми, скажімо, не затримуємо рішень, швидко приймаємо рішення, що стосуються роботи підприємств і отримання дозволу на використання надр, використання земельних ділянок і так далі, скажіть мені, це є користь для такого підприємства? А що таке підприємство?

Це люди, це заробітна плата і так далі. Воно на якийсь момент розпланувалося і люди дістали роботу, дістали заробітну плату і так далі. Тому кожне конкретне рішення має зразу прикладний характер. А програмні речі мають прикладний характер через якийсь період часу.

Богдан Куфрик, газета "Експрес":

Якщо б головою обласної адміністрації був не пан Олійник, чи так само працювала ефективно обласна рада?

Мирослав Сеник:

Знаєте, якщо ви відслідковували Мирослава Сеника як політика на різних посадах, то в мене ніколи не було конфлікту, коли я працював у мерії. Коли в мене виникало якесь питання, що мені було не комфортно, це був 2001 рік, коли я працював у міській раді, то я просто спокійно написав заяву за власним бажанням і відійшов у сторону.

Але я вважаю, що якраз непрофесіоналізм влади виявляється в протистоянні і сварці. Влада не повинна сваритися, влада повинна вміти працювати.

Богдн Куфрик:

Ви встигли відчути, що значить бути у владі і бути у бізнесі, займатися бізнесом. Ви ж були досі непоганим підприємцем. 

Мирослав Сеник:

А ви звідки знаєте?

Відповідь журналіста:

Я це ще відслідковував, коли ви працювали в міській раді керівником департаменту житлового господарства. І власне чи не було в минулому році застережень, чи варто повертатися у цю владу, чи можливо далі займатися вивозом сміття і не влізати у владу? Тим паче, що часи були досить такі непевні.

Мирослав Сеник:

Ну, не в минулому, а в позаминулому я повернувся у владу. Друге. Я повернувся вже не з приватного бізнесу. Мені стало нецікаво. Я люблю творчу і цікаву роботу. Коли я створював приватний бізнес, я мав два напрямки роботи. Це ліфтове господарство і вивезення твердих побутових відходів. Я хотів показати інакшу якість послуг. Які амбіції в мене були?

Я не міг ніяк дати раду як директор департаменту житлово-комунального господарства з нашими ліфтовиками, які мали постійну заборгованість, низьку зарплату. Я бачив, що при таких цінах можна зробити іншу послугу. І потім мені сказали: ну добре, це ти директор департаменту просто говориш, давай спробуй сам зроби. Я зробив такі кроки, я попробував цк зробити сам. У мене вийшло.

А коли воно вже виходить на якусь так щоденну роботу, стає нецікаво вже.  Для мене особисто, не знаю, може в мене такий характер. І тоді мені вже покійний ректор Львівської політехніки Юрій Рудавський запропонував посаду проректора з навчально-виробничої роботи, я погодився на його пропозицію і звичайно я вже тоді мусив передати цей бізнес іншим людям.

Остап Дроздов:

Я хочу задати запитання стосовно роботи обласної ради.  От остання сесія. Інтернет кишить. У залі 47 депутатів, на табло з’являється цифра 86 – „за”. І всім видно, журналісти бачать, і всі люди бачать, як депутати рачки стоять на кріслах і тиснуть за всіх, за кого можливо. В мене питання до вас як до голови обласної ради.  оли нарешті це неподобство закінчиться, адже люди це бачать. Це просто смішно виглядає.

Мирослав Сеник:

Ми, очевидно, на наступній сесії будемо розглядати новий регламент. Коли ми писали старий регламент, в нас не було цієї електронної системи роботи ради. І дійсно це треба питання зняти. Але так само треба дати відповідь на багато запитань.

От, скажімо, як трактувати? Електронна система мені показує, що депутат є присутній на сесії. Він в той момент дійсно є, але він вийшов в кулуари. Ну буквально там два метри за сесійну залу. Як трактувати, карточка є, електронна система показує, що він є. І, скажімо, він знає питання, яке обговорюється. І він скаже сусіду: коли буде голосування, давай, я це питання погоджую голосувати „за”.

Остап Дроздов:

Тоді депутат має сказати: от є керівник фракції, я даю йому свою картку. Хай приходять на засідання обласної ради 5 людей, 5 керівників фракцій. І буде те саме. Розумієте, до чого я підводжу? З точки зору логіки те, що ви говорите, це правильно, бо всі розуміють, що люди в темі, коли йдуть на засідання сесії. Але з точки зору регламенту і закону це є неправильно. І коли керівник обласної ради це принаймні виправдовує, то це виглядає трошки дивно.

Мирослав Сеник:

Ні, я не виправдовую, Остапе. Але якщо ви слідкували, коли йшло це голосування і дійсно я в прямому ефірі сказав, що є проблема з кворумом. Я візуально бачу, що його немає. І я перейшов від питань, які стояли почергово в порядку денному і які потребували обговорення, я перейшов на такі формальні питання прийняття звернень.

Остап Дроздов:

Ви скажіть, ви з цим покінчите неподобством?

Мирослав Сеник:

Обов’язково.

Остап Дроздов:

Дякую. Запитання будь ласка.

Любомира Ремажевська, Львівська газета:

Скажіть, будь ласка, пане Мирославе, з’явилася інформація, що пан Гудима хоче покинути свою фракцію. За такої умови, чи буде він покараний у зв’язку з прийняттям нового закону про імперативний мандат і взагалі Ваше ставлення до цього закону.

Мирослав Сеник:

Те, що пан Гудима хоче покинути свою фракцію, це його особиста справа. Очевидно, в нього є підстави, про які я не знаю, для прийняття такого рішення. Чи буде він покараний – це знову ж питання тої політичної сили, якою він був обраний депутатом обласної ради, тобто Української Народної партії. Вони повинні прийняти рішення. Це знову не до мене запитання. А стосовно імперативного мандату... В такому вигляді, у якому прийнятий Закон про імперативний мандат зараз, це неправильно. Це абсолютно неправильно, тому що це диктатура партії.

Зараз, якщо дійсно буде дотримано норм закону, то депутати повинні бути абсолютно слухняними, не мати своєї думки, бо політичне керівництво, політичні сили прийняли рішення, а депутати зобов’язані виконати його і все. Не погодилися з тим рішенням, значить приймається рішення про відкликання такого депутата. Це просто диктатура.

Але якби імперативний мандат давав вплив виборців на депутата, от я за такий би імперативний мандат був би двома руками. Бо сьогодні кожна рада, Верховна, обласна, районна, міська, вони дуже швидко перетворюються в закрите середовище. Тому що ті люди тільки між собою спілкуються, абсолютно на них не мають ніякого впливу виборці, які їх обирали і це породжує якусь до певної міри безвідповідальність перед виборцями, яким дали мандат.

О
стап Дроздов:

У нашій студії десь три тижні тому стояв Олексій Радзієвський, керівник обласної організації Партії Регіонів.  І він нам зізнався у прямому ефірі, він підтвердив цю думку, що він мав восени тридцять депутатів обласної ради, які готові були попередньо створити фракцію Партії Регіонів.

Ви як голова обласної ради мали би знати про такі перемовини і принаймні мали би знати таких людей. Прошу сказати, депутати яких фракцій погодилися створити фракцію Партії Регіонів.

Мирослав Сеник:

Я Вам, Остапе, авторитетно заявляю, що навіть якби і були такі депутати і бажання в них створити таку фракцію – це є неможливо. Бо право створення фракцій мають ті політичні сили, які пройшли до ради. Партія Регіонів не має жодного мандату, вони не можуть створити фракцію.

Остап Дроздов:

Ну, вони могли би назвати якось там „Віра, справедливість, покращення життя вже сьогодні”. Ще якось...

Мирослав Сеник:

Але все рівно ці депутати зобов’язані бути представниками тої фракції.

Остап Дроздов:

Ви про такі переговори знали?

Мирослав Сеник:

Про такі переговори я тільки знав із ЗМІ, бо ця тема у нас широко висвітлювалася. Але жоден журналіст не провів розслідування і не сказав, що це такий депутат, чи такий, чи такий. Я думаю, що це було радше бажання Партії Регіонів показати перед своїм політичним керівництвом, що вони теж тут мають велику вагу, вони можуть щось зробити, тобто підняти рейтинг своєї політичної сили. Я думаю, що цього не було.

Остап Дроздов:

Зараз ми перервемося на невелику рекламну паузу наших інформаційних партнерів, а після реклами ми запитаємо пана Мирослава Сеника, чи можна назвати нову ухвалену Стратегію розвитку Львівщини до 2015 року „фількіною грамотою”?

(Реклама)

Остап Дроздов:

Ми повертаємось у студію політичної програми „Прямим текстом”. У нас в гостях голова Львівської обласної ради Мирослав Сеник. Пане Мирославе, ми починаємо другу частину програми з новоухваленої Стратегії розвитку Львівщини аж до 2015 року. Чому я хочу назвати це „фількіною грамотою”? Тому що в нашій державі спрогнозувати ні економічні параметри, ні політичні не можна не те що на 15 років, а на рік вперед.

І ви прекрасно знаєте, що в нашій державі проблеми регіонів вирішуються в Києві. Ви не маєте впливу ні на ситуацію на кордоні, ні на податкову політику, ні на формування бюджету, де закладені усі параметри по мінімальних пенсіях, зарплатах і так далі.

Власне в мене з цього приводу до вас запитання і буду вдячний за максимально відверту відповідь. Навіщо було можливо тратити гроші на підготовку, розробку такої якоїсь програми, яка, по-перше, є сухою теорією, а по-друге, за яку конкретно ніхто відповідати не буде.

Мирослав Сеник:

Я Вам дякую за це запитання. Перше. Я абсолютно з вами погоджуюсь в тому, що ніхто не може спрогнозувати навіть на рік до кінця, як буде. Чому на рік? Навіть на завтрашній день ми не можемо спрогнозувати, що буде. І це не тільки проблема України. Це взагалі проблема. Це вічна проблема. Це як у Булгакова – Аннушка вже розлила масло, все, значить ми не можемо впливати. Так створений світ, що ми не є творці, ми є творива Божі і тому наша доля і все це – в руках Всевишнього.

Але людина живе і вона повинна прогнозувати якісь речі. Ця Стратегія розвитку Львівської області, я вважаю, що це є дуже добрий документ. Він прийнятий не поспіхом. Він готувався не поспіхом. Розробку цієї Стратегії розпочала обласна державна адміністрація, ще коли губернатором був Мирон Янків. Після Янківа був Сендега – продовжувалася ця робота. Після Сендеги був Олійник. І все-таки вийшли на завершальний етап. Тобто це є колективна праця, яка мала свою тяглість.

Це дуже важливо, коли влада, яка приходить на заміну іншій, не відкидає все, що робила попередня. Наступне. Ця Стратегія, вона базувалась власне на вивченні ситуації, на вивченні потенціалу і там були проаналізовані слабкі і сильні сторони Львівської області.

Остап Дроздов:

Я хочу, щоб наші глядачі зрозуміли, про що йдеться, бо все-таки це дуже специфічний документ. Я б його назвав кабінетним усе-таки. От вказано зростання зарплати в області, яка буде становити 5 тисяч гривень в місяць. Проте не вказано джерела – звідки це буде братися. Вказано, що до 2015 року ВВП Львівщини буде подвоєне. Знову ж таки за рахунок чого – не дуже зрозуміло.

Пріоритетним джерелом розвитку – це я цитую – названо „Зелений туризм” і малий та середній бізнес. Тоді як майже нічого не сказано про сільське господарство, наприклад, дуже мало і промисловість сказано. І, зрештою, авторами цього документу є британці, литовці, поляки, які взагалі не дуже тут в темі. То як все це зрозуміти? Прошу пояснити людям. Це якийсь теоретичний кабінетний виклад, якби мало бути, але може і не бути?

Мирослав Сеник:

Звичайно, що це може і не бути. Ризики такі завжди існують, але Стратегія – це такий документ, який буде постійно корегуватися. Останнім пунктом рішення про прийняття Стратегії записано, що комісія з питань бюджету і соціально-економічного розвитку обласної ради буде здійснювати моніторинг за виконанням цієї стратегії. Вона буде робити це не сама.

Це буде укладена угода з якоюсь науковою установою, чи з колективом науковців, які будуть відслідковувати виконання цієї стратегії і представляти обласній раді. Щороку ми повинні це розглядати і при потребі вносити корективи. Звідки беруться ці показники? Звідки цей оптимізм? Перше. Він продиктований ростом, який ми маємо, динамікою, яку ми маємо протягом останніх періодів. Скажімо, минулий рік у нас середня зарплата 2005 рік була у нас трошки більше як 600 гривень, ми зараз вийшли вже на 900 гривень середньої заробітної плати.

Остап Дроздов:

Тобто, ви кажете, що там є реальні економічні підґрунтя.

Мирослав Сеник:

Так. Я вважаю, що там є реальне економічне підґрунтя. Друге. Там не тільки малий і середній бізнес. Якщо ви уважно читали цей документ, то там зроблений акцент. Туризм так, як галузь, рекреація – це наша сильна сторона, близькість кордону – це наша сильна сторона, але в нас і сильною стороною в області є наявність кваліфікованої робочої сили.

Остап Дроздов:

Яка сидить в Португалії, Іспанії.

Мирослав Сеник:

Вона сидить в Португалії, бо вона отримує в Португалії сьогодні оті самі 5 тисяч. І вона не приїде сюди працювати сюди за тисячу гривень. Це треба розуміти. Сьогодні на усіх наших машинобудівник підприємствах проблема не вироблення продукції і збуту, а проблема робочої сили і економіка мусить орієнтуватися. Це погано, що вони там. Але те, що вони виїхали. Це заставляє менеджерів думати про підняття заробітної плати, щоб заохотити людей.

Остап Дроздов:

Зараз перед тим, як журналіст задасть запитання, я попрошу маленький коментар, бо це дуже важлива Стратегія розвитку Львівщини, це ж не просто так, мабуть, пишеться. Коментар експерта. Будь ласка. Лаконічно. Тезово.

Петро Жук:

По-перше, всякий прогноз, всяка стратегія пов’язані з процесами, які відбуваються, із закономірностями, які є і які мають бути або не мають бути. Напевно треба сказати, які процеси і які закономірності враховуються. Чи, наприклад, Україна буде в ЄС жити в 2015 році чи ні? Чи буде взагалі існувати Росія як держава? Чи не буде. Ну, після Путіна, після краху оцієї нафтової наркотичної системи. Вся Європа вже переходить на альтернативну енергетику.

Остап Дроздов:

Тобто, ви хочете сказати, що не все враховано?

Петро Жук:

Не те, що не все враховано. Треба сказати спершу концепцію. При яких умовах, от якийсь середній варіант. Якийсь такий найімовірніший варіант розвитку подій. Наприклад, та ж політична система, це теж залежить. Тобто, починати від цього, починати від прогнозу, а вже потім навколо того казати, чи до 5 тисяч, чи до 15 тисяч. А може гривня матиме таку інфляцію.

Мирослав Сеник:

Я погоджуюся. Перше. Ми враховували ситуацію, яку ми маємо і динаміку, яку ми теж маємо. Це була відправна точка. Друге, я сказав про те, що постійний моніторинг. І тільки міняється ситуація, ми повинні коригувати цю стратегію. Стратегія не може бути документом. Це вектори розвитку. А операційні інструменти задаються програмами відповідними. Стратегія це є вектор.

Остап Дроздов:

Дякую за пояснення. Запитання, прошу.

Ірина Смертига, газета „Новий погляд”:

Пане Сеник, Вам не здається, що Ваші програми, які Ви приймаєте, програми, стратегії, концепції – не має різниці, вони живуть своїм життям, а економіка і соціум – вони живуть своїм життям. Тобто в реальному часі вони не пересікаються?

Мирослав Сеник:

Ні. Будь-яку програму, яку ви візьмете, яку ми приймали, яку приймала обласна рада, як приймається програма? Це не тому, що зібралося коло чиновників і кажуть, що нам робити, ну давайте напишемо таку програму, гарно затвердимо і все. Зовсім не так. Скажімо, сьогодні ми розпочали серйозну роботу над програмою допомоги багатодітним сім’ям. Звідки ця програма виникла? До мене на прийом два рази прийшли жінки, матері, які мають сім і більше дітей. І вони поставили ряд дуже логічних питань.

Ми їх систематизували. Я сьогодні зібрав велику нараду, де були управління соціального захисту, управління освіти, управління транспорту, і поставив ці питання перед комісією, і вони починають працювати. І ті люди, які зініціювали ці питання, вони входять в ту робочу групу по розробці тих програм. Це буде дієва програма.

Ірина Смертига:

Розумієте, я говорю про програми економічні. Тобто програми соціальні так, безумовно, я не сперечаюсь, ви маєте певний вплив на вирішення соціальних проблем, зрештою, це робота влади. Що стосується програми розвитку підприємництва. Ви їх приймали кожен рік, там на два чи три роки, здається. Мені здається, що ці програми, це якісь речі, які написані для освоєння коштів. Тобто, у вас є 200 тисяч гривень, ви хочете використати їх на якісь заходи та й усе.

Мирослав Сеник:

Кожна програма, вона є конкретною програмою. Якщо навіть говорити про програму розвитку підприємництва, тут є дуже серйозна програма не обласної ради, а проблема суспільства. Бо що таке обласна рада? Обласна рада – це є депутати, обрані виборцями, і вони...

Остап Дроздов:

Я вставлю таку ремарочку. Є дуже цікава цифра. 70 відсотків усіх депутатів Львівської обласної ради – це є львів’яни, які абсолютно далекі від проблем Радехова, Борислава, Миколаєва і так далі. Що взагалі можуть приймати 70 відсотків львів’ян, які не живуть проблемами провінції, проблемами периферії???

Мирослав Сеник:

Це недосконале законодавство. Ми вперше обрали ради, я не говорю тільки про обласну, а базового рівня – міська рада, районна рада, обласна рада, за пропорційною системою. Тобто дійсно дуже багато недоліків показало. Перше. Відповідно до того, якісний склад депутатського корпусу став не кращим. М’яко кажучи. Через те, що депутат, який боровся на своєму окрузі, він був загартованіший. Друге. Депутат був більш самостійний. Він дивився тільки на свій округ і своїх виборців. І третє, він знав проблематику. 

Це існує. Але це не від нас залежні речі. І тому ми намагаємось розв’язати це в інший спосіб. Скажімо, я, розуміючи це, що відбувається, ми зробили наступні речі. Перше, ми закріпили апарат заступників за районами. Я особисто теж веду – в мене місто Трускавець. Я от в четвер був на прийому в Трускавці і я постійно стараюсь це робити.

Остап Дроздов:

Перед коментарем експерта я хочу попросити Вас спростувати або підтвердити цифру. За неофіційними даними, на розробку цієї стратегії було виділено 1, 5 млн. доларів США. Ви або спростуйте, або підтвердіть, або скажіть, скільки коштувала платникам податків оця така собі Стратегія?

Мирослав Сеник:

Платникам податків прийнята стратегія не коштувала нічого. Ми не платили за розробку цієї стратегії з бюджетних коштів?

Остап Дроздов:

А яка є вартість?

Мирослав Сеник:

Я, на жаль, не можу сказати зараз вартості, бо розробляла обласна державна адміністрація, але це були гранти. Міжнародні гранти. Гріх було не використати кошти, які були виділені саме на такі цілі.

Остап Дроздов:

Чому такий важливий документ, як стратегія розвитку Львівщини аж до 2015 року, була прийнята без жодного обговорення?

Мирослав Сеник:

Неправда. Отут у вас працює стереотип, який хтось нав’язує. Було дуже багато обговорення. Я ще приймав участь в обговоренні тієї стратегії, не працюючи ще у владі. Отоді, коли я працював ще у Львівській політехніці. Ці обговорення проводилися відкрито, публічно, останнє обговорення було в Перемишлянському районі з залучення усіх ЗМІ, це було, здається мені, або десь серпень-вересень місяць.

Остап Дроздов:

Тобто, ви спростовуєте інформацію?

Мирослав Сеник:

Абсолютно.

Остап Дроздов:

Перед нами сидить пан Петро Жук, який представляє академічну структуру з вивчення територій, проблем територій. Ви знаєте щось про цю стратегію розвитку?

Петро Жук:

Ні, про цю стратегію ми не знаємо. Так сталося, що нас не залучали. Але я не в ображаюся за це.

Мирослав Сеник:

Є інформація, інформація відкрита, доступна. Будь-ласка.

Петро Жук:

Які можуть бути плюси і мінуси стратегії? Якщо стратегія справді показує якусь перспективу – це плюс. Але просто це може бути голим популізмом. Якщо вона відірвана, це може бути черговий спосіб, я не кажу, що це так є, я кажу, що це може бути. І для цього, щоб це не було популізмом, треба починати від теперішньої реальності.

Богдан Куфрик:

Ми маємо приклади того, що великі львівські підприємства приватизувати не львів’яни і є проблема того ж автобусного заводу. Вам не здається, що львівський бізнес знищується?


Мирослав Сеник:

Ми на це питання дуже швидко відреагували. Ми прийняли звернення до Кабінету Міністрів і до Фонду Державного майна України. От якраз сесія, яка завершила свою роботу в середу. І протокол ще навіть до кінця не закритий був. Але це звернення вже було підписане мною вже вчора. Воно вже пішло і ми будемо чекати реакцію на наше занепокоєння.

Остап Дроздов:

Я пам’ятаю оту полум’яну, я кажу зумисне із сарказмом слово „полум’яну” заяву Львівської обласної ради одразу після того, як було призначено Януковича прем’єр-міністром. Я дослівно вам не скажу, але там це називалося ледве не зрадою національних інтересів і так далі, і так далі. То коли нарешті львівська обласна рада буде відповідати за ті заяви, які вона робить? Бо всі пам’ятають, як Львівщина дуже радо зустріла Януковича. Тобто, ви заявляєте одне, а пізніше ви собі вирішуєте зовсім інше. Ваш коментар для того, аби глядачі зрозуміли.

Мирослав Сеник:

За ті звернення, що ми приймали, мені взагалі не соромно. Вони мали свою логіку. Ми приймали перше звернення до помаранчевої частини Верховної Ради, щоб швидше утворити більшість.

Остап Дроздов:

Але ви ледве не бандитом назвали Януковича.

Мирослав Сеник:

З цього і почнемо значить. Що таке Львівщина? Львівщина – це ми з вами. Ви можете мене конкретно звинуватити в тому, що я робив якісь випади, реверанси?

Остап Дроздов:

Ваш підпис стоїть під заявою.

Мирослав Сеник:

Я не про це говорю. Ви говорити, от як Львівщина радо прийняла. Хто?

Остап Дроздов:

Ви напевно, пан Петро Олійник, ваш друг.

Мирослав Сеник:

Я не був на застрічі з прем’єром. І ви мені цих речей адресувати не можете.  І не можете адресувати собі.

Остап Дроздов:

Ви нормально сприймаєте прем’єр-міністра Януковича як прем’єр-міністра, враховуючи вашу політичну приналежність до опозиційного кольору?

Мирослав Сеник:

Я не є задоволений діями уряду, які він робить. Але сказати, що я не буду спілкуватися з урядом, я не маю права цього робити, бо я був би безвідповідальним політиком. Я буду говорити про те, що мені не подобається. Я вільний тут у тому і я не боюся про це говорити. Але співпрацювати з цим урядом ми зобов’язані. Є реалії. Ми за це отримуємо заробітну плату, щоб від того уряду вкладати якісь кошти в інвестиції, субвенції і так далі. Це зрозуміло.

Остап Дроздов:

Пане Мирославе, я вам хочу подякувати за таку гостру розмову і дякую за те, що ви розмовляли „прямим текстом”. Я нагадую нашим глядачам, що це була політична програма „Прямим текстом” і наш сьогоднішній гість був голова Львівської обласної ради Мирослав Сеник. Ми зустрінемося рівно через тиждень. Всього доброго.


Програму підготовлено за участю суспільно-гуманітарного консорціуму «Генеза»


«Створення цієї телепрограми стало можливим завдяки підтримці Міжнародного фонду "Відродження" та Агентства США з міжнародного розвитку. Висловлені тут погляди належать учасникам програми та необов’язково відображають точку зору Агентства США з міжнародного розвитку або Міжнародного фонду "Відродження"».

 Назад до списку

08:58 ( 5.12.2022)
Литва передає Україні 155-мм снаряди

08:40 ( 5.12.2022)
Блінкен: адміністрація США працює з Конгресом над визнанням Росії державою-терористом

11:43 ( 1.12.2022)
Ціни на Starlink в Україні зростуть майже вдвічі

09:57 (26.11.2022)
США організували в Польщі ремонтну базу для артилерії з України

09:28 (26.11.2022)
Нардепи Зеленського пішли інспектувати "Центри незламності" у Києві

no news in this list.

no news in this list.

Продається домен
правда.укр

Ідеально підходить для новинного сайта, чи інтернет-газети.
Вартість домена - 2500 USD

Контактна інформація
cu_pol@yahoo.com

no news in this list.

no news in this list.

Lolitastad Stockholm, Sweden Flyttstädning i Stockholm - Städhjälp från Lolita Städ We are cleaning company located in the Stockholm city, Sweden
Interested in Muslim Marriage? Check out Muslims4Marriage.com
Shop for your new or used Chevy, Ford, Ram, or GMC lifted trucks for sale at OnlyLiftedTrucks.com

no news in this list.

no news in this list.

08:56 ( 5.12.2022)
Макрон вважає, що нова архітектура безпеки має передбачати гарантії для РФ

08:54 ( 5.12.2022)
Путін має бути притягнутий до відповідальності за воєнні злочини - Макрон

09:17 (23.11.2022)
Росіяни вдарили ракетами по пологовому відділенні на Запоріжжі, загинуло немовля

17:54 (19.11.2022)
Росіяни обстріляли гуманітарну точку на Херсонщині, 5 поранених

12:30 (18.11.2022)
Аксьонов наказав будувати фортифікації в окупованому Криму

Блок статей, Каталог статтей

no news in this list.

Центр політичних досліджень. Суспільно-гуманітарний консорціум «Ґенеза».
© 2004. КуПол (Культура і Політика). Всі права застережено.
© 2004. Розробка WebКузня