КУПОЛ. Культура і Політика. КУПОЛ. Культура і Політика.
 НОВИНИ   ВИБОРИ   СТАТТІ ТА ОГЛЯДИ   ІНТЕРВ'Ю   ДАЙДЖЕСТ   ГОЛОСУВАННЯ   ПРО НАС  
КуПол по-старому вперед! версія для друку вперед! в закладки! вперед!
 

НОВИНИ

Гість програми - народний депутат України від Блоку Юлії Тимошенко Володимир Яворівський
11.04.2007

06.04.2007 року, 19.15-20.00, прямий ефір, 07.04.2007 року, 15.00-15.45, повтор   Автор і ведучий програми – Остап Дроздов   Експерт у студії – керівник Львівського центру прав людини Михайло Зінько.   Журналісти – Вероніка Савченко, „Комерсант-Україна”, Тетяна Вергелес, Західна інформаційна корпорація, Зоряна Ілленко, газета „2000”Остап Дроздов:

Сьогодні ми прямим текстом будемо говорити з народним депутатом України
V скликання від БЮТ Володимиром Яворівським.

Володимир Яворівський:

Добрий вечір.

Остап Дроздов:

Пане Володимире, я дякую, що ви прилетіли, наскільки я знаю, на одному моторі літак летів на цю програму, але благополучно дісталися програми і я тішуся, і дякую, що ви знайшли час. Сьогодні з вами прямим текстом будуть говорити представники львівських ЗМІ,  а також наш експерт Михайло Зінько, він є керівником Львівського центру прав людини. На початок сюжет у студію.

Транслюється авторський сюжет

Вічноживучий політичний ветеран – це про Яворівського. В цьому політику поєднується багато контраверсійного. Яворівський чудово себе почував у Комуністичній партії Радянського союзу, став лауреатом Шевченківської премії за антибандерівську повість. Зате потім опинився в числі співзасновників РУХу. Хоча і це згодом не завадило йому створити Демократичну партію України, яка непогано співпрацювала з Медведчуком, Суркісом і Волковим. Потім була ПРП, Наша Україна, БЮТ і всюди Яворівський був рупором і оратором. Якраз у буремні часи цікаво слухати судження старожилів. Тож послухаємо і нині.

Студія.

Остап Дроздов:

Ви зможете пізніше прокоментувати ваше представлення. Я пропонував би розпочати з того, що є у всіх на вустах – перевибори. Я пропоную сьогодні усім журналістам і експертам і напевно вам, пане Володимире, не вдаватися в аналіз статей Конституції, тому що люди від того просто втомилися. Є ідея про перевибори і ми хочемо поговорити трошки про сам сенс перевиборів. Власне, для чого існують перевибори? Я прошу вас згодом зреагувати на це запитання. Мабуть для того, щоб освіжити, оновити ці політичні розклади. Знову ж таки відкриваємо оприлюднений сьогодні об’єднаний список у формі чернетки, але все ж таки він існує, список БЮТ і Нашої України.  І бачимо, що ні одної нової людини. Всі старі ті самі обличчя. Власне до вас делегую запитання. Вибачте, навіщо нам нові вибори, якщо нові люди все одно не прийдуть.

Володимир Яворівський:

Найперше автору цієї замітки, яка була на самому початку, я хотів би подякувати за компліменти. Він дещо перебільшив мою роль в українській історії: Яворівський був і там, і там, і там. Отакий собі живучий Яворівський. Так що я дуже дякую за цю гіперболу і ми до неї ще повернемось. Друге питання і, можливо, найголовніше. Дійсно, ми з вами перед ефіром говорили про те, що ви побачили на якомусь сайті, що появився список Нашої України. Я хотів би вам сказати, що з’їзду не було ні Нашої України, ні Блоку Юлії Тимошенко. Через те говорити нині про списки можна лише про якісь наміри, чернетки, замітки на коліні і тому подібне. Через те сьогодні коментувати і вв’язуватися у цю дискусію я абсолютно не хочу, бо я вважаю, що це непродуктивно і нецікаво, тим більше для львів’ян. Суть йде не про перевибори. Йдеться не про те. Я думаю, що львів’яни мене сьогодні зрозуміють, бо ви все поставили із ніг на голову. Ви говорите про те, що вибори повинні йти для того, щоб туди прийшло щось нове. Вибори повинні відбутися заради того, щоб сьогодні порятувати Україну, тому що Партія регіонів сьогодні із її політикою спрямована абсолютно проти української держави і української демократії. Через те, повірте, мене зараз не цікавить, хто прийде новий. Я дуже хочу, щоб ці списки були чисті. Щоб у них вже не було тих, хто готовий до зради, хто готовий поміняти свою позицію дуже легко і дуже просто. І моє бачення сьогоднішньої ситуації. Сталося так в Україні, що два політичні радикальні сегменти, один – я його називаю проукраїнський, другий – антиукраїнський, сьогодні зійшлися в клінч. Це всі розуміють. Через те, здавалося б, в державі має бути арбітр. Як правило цю роль виконує президент. Він стоїть над всіма і він мусить бути арбітром і розвести ці сили. Тобто, знайти якийсь компроміс. Але в Україні вже склалося так, що сам президент, влеасне кажучи, представляє одну із цих політичних сил, до якої і я належу. Де шукати арбітра? На небі? Даруйте, дуже високо і навіть з Високого Замку дуже високо дістатися, щоб Господь Бог розсудив. Хто може розсудити сьогодні і розвести цивілізовано, нормально, без якихось зривів психологічних, психічних. Хто може розсудити? Елементарно. Це той арбітр, який живе на землі. Це той арбітр, який ми називаємо українським народом. Це укрїнський виборець. Через те сьогодні найголовніше звернутися до мене і наш президент, якого ми вже вважали, що він і занадто м’який і такий він, і такий, нарешті одважився і видав цей указ. Все те, про що говориться сьогодні в парламенті – це все перебільшення. Це все якийсь певний психоз і таке інше. Я можу вам відразу сказати, і львів’янам сказати про те, що конституційний суд не прийме ніякого рішення. Розстановка там сил фактично 50 на 50. А до суду подано позов, який звучить так: визнати указ президента про дострокове припинення повноважень Верховної Ради неконституційним. Якщо конституційний суд не прийме ніякого рішення – вибори відбудуться. Питання є? Я готовий на них відповісти.

Остап Дроздов:

Я трошки ширше ставив питання. Коли на суд отого арбітра – на суд українського народу – виходять знову одні й ті самі обличчя, від яких вже просто нудить, немає жодної нової людини в будь-якому блоці.

Володимир Яворівський:

Чекайте. Остапе, ви кажете, що ті самі обличчя. То чого ж ви Яворівського просите до Львова. Я покидаю Київ і їду сюди, щоб виступати. Якщо ці обличчя вам набридли, то чого ви мене сюди тягнете? Беріть нові свіжі обличчя і нехай вони львів’янам щось говорять. Ви ж собі суперечите.

Остап Дроздов:

Я в нашому презентаційному ролику вас недарма назвав рупором і оратором. Щоб ви нам пояснили і відповіли на деякі запитання.

Володимир Яворівський:

Я готовий, будь ласка. Але ви кажете, що вам набридли ті самі обличчя. Не кличте нас та телебачення. Кличте інших, хай вони йдуть і говорить. Я недавно був у „5 копійок”, певно львів’яни пам’ятають. Коли Ковтуненко, який вийшов із БЮТ, і який заявив на „5 копійок”, мовляв, ми от молоді готові прийти зараз до влади, ми прийдемо. Я сказав: я за те, я готовий поступитися місцем будь-кому, хай приходять молоді, але не такі, як ви. Ящо прийдуть такі молоді, як Ковтуненко, то це кінець. Це люди, які за жалюгідні якісь копійки, ну, не знаю, я не бачив, які там ці копійки.. То не ставте питання так – молоді чи старі і таке інше. Є поняття чести. Якщо ви Яворівського можете у чомусь звинуватити, що я, будучи депутатом СРСР у 1989 році і до сьогодні, якщо я щось приватизував, якщо я щось не так зробив. Я робив політичні помилки, так. Я готовий це визнати, я вчився так само, як вчаться інші політики, у нас політиків професійних не було. Але в чому ви можете дорікнути Яворівському? Що я зрадив своїм ідеалам? Ні.

Остап Дроздов:

Давайте трошки поговоримо і про Яворівського в тому числі. Ремарка: не я Ковтуненка пропонував у список. Я прошу журналістів підключитися.

Вероніка Савченко:

Будь-яка партія – і БЮТ в тому числі – приховуючись за ідею народу, тобто все для народу всі кажуть, але в той же час переслідують виключно свої цілі. І БЮТ також. Чому кажуть, що це заради народу? У народу не питалися. Тобто, я говорила з людьми, дуже багато галичин зводять кінці з кінцями, їм це набридло. І от у мене таке запитання. Яким чином БЮТ врятує Україну? Можете назвати? 1, 2, 3.

Володимир Яворівський:

Пані Вероніко, я вас теж можу запитати. Які цілі, я хотів би дізнатися від вас, ви спілкуєтесь з народом, ви представляєте тут народ, не Яворівський, а ви його тут представляєте. Скажіть, які цілі переслідує БЮТ? Ви чули може, десь там на базарі, Краківському, може.

Вероніка Савченко:

БЮТ, які і всі, хоче влади. І Юлія Тимошенко також хоче влади. Вона прагне влади заради влади.

Володимир Яворівський:

Пане Вероніко, той політик, який вам вийде і скаже, знаєте, я такий хороший, я такий скромний, я нічого не хочу, це не політик. Політик мусить хотіти влади. Він мусить реалізувати свою позицію. Блок Юлії Тимошенко хоче реалізувати свою позицію і витягнути Україну з цього болота, в якому вона засіла.

Вероніка Савченко:

Яким чином вона витягне з болота. Партія не має ідеї.

Володимир Яворівський:

Хто вам сказав, що партія не має ідеї?

Вероніка Савченко:

Назвіть будь ласка цю ідею. Можливо, я не розумію.

Володимир Яворівський:

Ідея ця дуже проста і я не хочу на це гаяти часу. Це ідеї, які прийняв Майдан у 2005 році. „Бандити повинні сидіти в тюрмах” – не виконано жодного з того, що було обіцяно. Юлія Тимошенко здатна це зробити. Більше ніхто цього не здатен зробити. Я переконаний. Я не є апологетом Юлій Тимошенко. Ви мене не ловіть на слові, але це єдина людина, яка тоді, коли її садили в тюрму, я хочу вам журналістам нагадати, бо у вас дуже часто коротка пам’ять, і коли її Кучма хотів заперти до тюряги, і згноїти там, вона сказала: мене хочуть посадити до тюрми, я піду в тюрму. Дехто штовхає, щоб я виїхала за кордон і там собі жила. Я цей народ, я Україну не покину, я відсиджу у тюрмі, але я цю владу завалю. Хто ще з політиків здатен був це зробити?

Юля прийшла сьогодні і фактично на 70 відсотків додала до національного бюджету. Даруйте, це не порожні гасла. І Яворівському сидіти в парламенті, я професійний письменник, тут згадували, що я за радянських часів отримав Шевченківську премію, я б писав свої романи, але я з Юлею через те, що на сьогодні разом з Нашою Україною в новій версії на чолі із Кириленком появилася та знову патріотична сила, яка здатна порятувати Україну.

Вероніка Савченко:

То буде об’єднання із Нашою Україною?

Володимир Яворівський:

Я не кажу, що має бути об’єдання. Я тут зараз не відповідаю за Нашу Україну. Я кажу, що ми підемо одним потоком. Цього разу на виборах ніхто сваритися не буде. Чи це будуть одні списки, чи це будуть два списки, чи це третя прийде правиця. На сьогодні є одне-єдине: розуміння того, що якщо ми почнемо знову між собою чубитися, вони виграють. Цього ми допустити не мємо права.

Остап Дроздов:

Пане Володимире, я дякую за відповідь і хочу уточнити запитання. Власне, з чого почалася узурпація влади Януковича, на підставі якої зараз і відбуваються перевибори. Із закону про Кабінет міністрів. Той самий, за яий проголосував Блок Юлії Тимошенко. Навіщо тепер питати про узурпацію влади, якщо БЮТ і персонально Юлія Тимошенко зробили все, щоб ця узурпація відбулася. Це питання від наших глядачів.

Володимир Яворівський:

Остапе, я хочу вам сказати таку фразу. Я хочу, щоб ви знали, що перед вами стоїть Володимир Яворівський. І я не такий дурний, як з виду. Я прекрасно розумію вашу програму. Я розумію, що ви хочете мене дістати. І це правильно. Я через те й приїхав, діставайте мене. Але діставайте глибше. А ви дістаєте Законом, ох, так це здорово, так це оригінально. Якби БЮТ тоді не проголосував за Закон про Кабмін, Ющенко не прокинувся, це Яворівський каже, який пройшов з Ющенком усю виборчу кампанію.

Остап Дроздов:

Отже треба сказати, що Закон про Кабмін це була провокація під Ющенка, щоб він нарешті розворушився

Володимир Яворівський:

Хай буде так. Я не буду заперечувати. Але сьогодні є повне порозуміння між Ющенком і Юлією Тимошенко.

Остап Дроздов:

Ціною узурпації влади Януковичем.

Володимир Яворівський:

Янукович узурпував владу задовго до цього законопроекту. Люди добрі, про що ви говорите львів’янам. Я не розумію, хто може слухати ці теревені. Закон не мав ніякого впливу. Перед цим вони вже почали готувати 300 голосів. Причому, в понеділок було видано указ, а у вівторок вони вже мали проголосити цих 300 голосів. Вони фактично вже були у них в кишені. І після цього були б зміни до Конституції, Мороз готувався стати президентом, тому що мали у Верховній Раді обирати президента. І ним дуже хотів стати Мороз. Це була б вершина його політичної кар’єри. А узурпація влади почалася з того, я ж як голова комітету з питань культури і духовності отримую на свій стіл робочий усі документи, які приходять з Кабінету Міністрів щодня: отака кіпа призначень донецьких на всі посади, в усі дірки, заступників мінстрів, завідуючі відділами і таке інше. От звідти почалася узурпація. Найбільша небезпека – це утворення 300 голосів. Якби було утворено 300 голосів, видавати указ про припинення повноважень Верховної ради було б недоцільно. Ми розбремося в деталях. Знали б, є конституційна більшість. Через те це і зробив президент. А закон про Кабмін – вже сьогодні готовий Янукович його здати. До речі, я хотів би, щоб у Львові це прозвучало вперше, бо я сьогодня викинув це в інтернет. Я пропоную як альтернативу до їхнього нульового варіанту, що вони, мовляв, знімають свої постанови Верховної ради бездарні, які нічого не варті, ви знаєте, про що я кажу, а Ющенко хай знімає свій Указ, то я пропоную інший нульовий варіант, чистий нульовий варіант. Ющенко відкликає свій указ про проведення дострокових виборів, а ви будь ласка, Верховна Рада і більшість, відмініть конституційну реформу. Отоді буде нульовий варіант чистий. Тобто, Ющенко отримує всі повноваження, які мав Кучма.

Остап Дроздов:

Я прошу підключитися до розмови експерта. Пане Михайле. Тезово зреферуйте те, що тут було.

Михайло Зінько:

Я хочу сказати, що найбільша проблема наших політиків заключається в тому, що вони відносяться до народу найперше як до електорату, як до виборця.

Володимир Яворівський:

Є дуже гарна фраза. Кажуть, що народ дуже часто буває разового користування – це виборці.

Михайло Зінько:

Так от, вони чітко усвідомлюють, як сказав пан Яворівський, що політики повинні завжди прагнути влади. Але вони попри це забувають, що вони є слугами народу.  Це мало би бути на першому місці: вони повинні служити народу, а потім зреалізовувати свої задуми через прихід до влади. Оці страшилки, які нам розказують кожен раз, скажімо, демократи, вони є анлогічними на Сході, але тільки протиилежно. Ті говорять, що от ви зранку встанене колись і тут вже будуть НАТОвські війська, і життя вже сьогодні буде зовсім інакше. Наші друзі, які є в Росії, стануть нашими ворогами, і Ющенко агент Америки і так далі. Тобто вони використовують негативізм з одного боку, наші з другого. Щоби було все нормально, повинна бути об’єднавча ідея, з одного боку, а з другого боку, розуміння того, що України як держави і потенціалу українського народу як нації ми ніколи не зможемо використати до того часу, доки ми не буднмо мати єдиної унітарної держави. Доки український народ не стане нацією. І це мє домінувати у всіх рішеннях, в усіх політичних гаслах і виступах. Цього поки що немає. Тому нам щораз тут говорять одне.

Остап Дроздов:

Тобто ставляться до нас як до виборців, а не як до джерела влади. Ваша реакція.

Володимир Яворівський:

Я абсолютно зголошуюся з цією позицією. Це справді так. Українсьий парламентаризм себе скомпроментував впродовж всього цього часу. Ми не мали жодної Верховної Ради, жодної каденції Верховної Ради, де б домінували патріотичні сили, які б брали на себе відповідальність. Сталося так, що сьогодні всі оцінюють парламент скопом, на кілограми, дуже часто навіть не відрізняючи, що там є такі люди, як Левко Лук’яненко, багаторічний в’язень, присуджений до рострілу і так далі. Всі кажуть – Верховна Рада погана. І вона цього, до речі, заслужили. І  я абсолютно нічим вам не заперечую. Я розумію, як усім набридли гучні гасла: будете жити добре вже сьогодні і таке інше. Але я хотів би сказати єдине, чим я би міг не заперечити, а доповнити вас. Це в тому, що після Майдану ми фактично маємо інший народ. Повірте мені, я буквально за останні кілька місяців обмотав десь 8 чи 9 областей – схід, захід, північ, південь. Ми маємо сьогодні зовсім інший народ. Це така втіха. Я згоден з вами, що справді, буде багато старих облич, але повірте, у БЮТ не буде жодного того, хто навіть здатен до зради.

Остап Дроздов:

Ловимо на слові. Запитання журналіста. Прошу.

Тетяна Верелес:

Ну гаразд, можна погодитися з аргументацією президента: нема ніякої трагедії в проведенні позачергових виборів. Але великий сумнів ось у чому, пане Володимире. Ви впевнені, що не буде взаємопоборювання. Тим не менш, на вибори ви вже йдете не одною колоною, двома, а то трьома колонами і взаємопоборювання почалося хоча б вже сьогодні. Якщо зайти на сайт, який симпатизує Юлії Тимошенко – Обозреватель – в статті тієї ж Коробової просто „опускається” той же Ющенко. Це вже початки взаємопоборювання. Таким чином ми не змінимо парламент докорінно. Моє перше питання, як зробити з трьох колон одну. Друге питання. Ми підходимо до формування двопартійної системи. На сході буде панувати Партія регіонів, тут Блок Юлія Тимошенко. Це по суті та ж однопартійна комуністична система, яку ми мали, тільки з розколотою Україною. Як ви прокоментуєте цю загрозу. Отже, як зробити з трьох колон одну і загроза двопартійної системи.

Володимир Яворівський:

Пані Тетяно, мені здається, ви трішки і себе лякаєте, і мене, і глядачів. Поясню вам. Хоча я розумію вашу осторогу. Вона дуже розумна і чітка. Я скажу вам таке. По-перше, треба було б сьогодні дуже чітко, розумно, неупреджено порахувати, яка версія дасть нам найбільший успіх. Називайте там державницьким силам таке інше, Нашій Україні, БЮТові, ПРП, яка швидше за все йтиме разом з БЮТ, це вже питання майже вирішене, я не маю ніяких таємниць і таке інше. Треба прорахувати. Іноді у нас діють якісь такі легенди: от як всі об’єднаються, це буде найкраще. Я теж, до речі, прихильник цього. Але з іншого боку, треба дуже чітко порахувати. Є люди, які готові проголосувати за Блок Юлія Тимошенко, але ніколи не проголосують за Нашу Україну. Є такий сегмент у суспільстві. І є сегмент, який проголосує за Нашу Україну, але нколи не проголосує за Юлію Тимошенко. Треба знайти оптимальний варіант. Ви кажете, вж на сайті щось появилося.  Ну от я дивлюся на вас, пані Тетяно. Ну от мудра ж як змія. Мудра ж людина. Ви ж прекрасно розумієте, що на цей самий сайт можуть кинути і провокацію. Це обов’язово буде. Це все тільки починається. Я знаю позицію Юлії Тимошенко. Я знаю позицію Блоку, до якого я належу. Ми буквально бали слово: ні в якому випадку. І от перед вами стоїть людина, яка на попередніх виборах 2006 року, об’їхавши 19 областей України, я жодного слова не сказав проти Нашої України, проти ПРП, проти Пори, проти Олега Тягнибока, Свободи, не сказав жодного. Я навіть проти соціалістів не сказав жодного слова, бо вони були разом з нами. Через те, пані Тетяно, може хтось зірветься, хтось десь може вилетіти якесь слово. Але повірте мені, найголовніше – сьогодні є дуже чітке усвідомлення і я просто вдячний долі, що сьогодні Нашу Україну очолив саме Кириленко, людина позиційна, це, власне кажучи, порятунок Нашої України. Через те я знаю стосунки між Юлією Тимошенко і Кириленком. Повірте мені, дурниці будуть, але їх буде малесенький мінімум, найголовніше сьогодні – набрати якомога більше голосів. Ч переконаний, що за найскромнішими підрахунками, ми будемо мати відсотків 55. Виборча кампанія тільи починється. Все буде добре.

Остап Дроздов:

Дякую вам. Зараз ми перериваємось на невеличку рекламну паузу.

Реклама.

Студія

Остап Дроздов:

Ви в прямому ефірі дивитесь політичну програму „Прямим текстом”. Наш сьогоднішній гість Володимир Яворівський. Пане Володимире, починаємо другий блок із з’ясування ідеології. Це звучало запитання від моєї колеги. Ідеологія БЮТу офіційно названа як солідаризм. Мабуть, ви маєте свій погляд на цей термін. Нарешті, дякувати Богу, ми дізналися, що Юлія Тимошенко, це не просто Юлія Тимошенко, а це ще й солідаризм. Дуже коротко. Що ви пропонєте, що таке солідаризм?

Володимир Яворівський:

Я б не сказав, що ідея солідаризму вичерпує всю ідеологію, всю політику, всю програму Блоку Юлії Тимошенко. Але це один із стовпів нашої ідеології. Але якщо ідею солідаризму зводити тільки до солідаризму економічного, соціального, то це дуже вузько. Хоча це теж дуже важливо. І дехто звинувачує Юлію Тимошенко, що от вона постійно працює на соціальні проблеми; вона не тільки працює, вона це і довела. Тоді, коли Янукович пообіцяв підвищення пенсій, разові, вона це довела і зробила, що це стало рівнем Закону. Це перше. Друге. Мені глибоко імпонує як українцеві, як східнякові, мені глибоко імпонує солідаризм української нації. Ви проти нього? Я не думаю, що хтось одважиться зараз виступити проти нього. Солідаризм як єдність, як соборність України, це прекрасно, це геніально. Солідаризм людей в Україні. Ми, українці, роз’єднані за стільки століть. Нас же постійно ділили на бандерівців, москалів, на греко-католиків, на римо-католиків. На Московський патріархат і таке інше. Солідаризм навіть у цій сфері, він є позитивний. Суперпозитивний. І солідаризм між владою і народом. Сьогодні ці речі настільки розціджені. Януковичу абсолютно байдуже, як живе і що робить цей народ. Через це солідаризм і відповідність влади це погано? Мені це подобається. Ви знаєте, до якого сегменту належить Яворівський. Я належу до патріотичного сектору. І я ніколи б в БЮТ не був, якби там не було цього сегменту. Він є і в образі Левка Лук’яненка, і Андрія Шкіля, і Володимира Яворівського, і Віктора Терена. Це також є, це також солідаризм. Ви проти нього?

Остап Дроздов:

Я уточню, як трактує солідаризм сучасна політологія і пізніше наш експерт це також прокоментує.

Володимир Яворівський:

Даруйте мені, я вам пояснив з своєї точки зору, що таке солідаризм. Як це трактує політологія, повірте, мені це нецікаво. Якщо людям цікаво, будь ласка, пояснюйте. Кажіть, кажіть, що це погано.

Остап Дроздов:

Я не кажу, що це погано. Я просто кажу, що сама філософія солідризму. Принаймні концептуально, а якщо ви закинули цей термін у суспільство, то суспільство повинно знати. Людське „я” не можна відділити від „ми” і „я” повинне підкоритися „ми”. Це є витяг із енциклопедії політологічних термінів 1989 року видавництва. Дуже сучасне.

Володимир Яворівський:

Ну як сучасне? 89 рік – існує Союз, Компартія і таке інше.

Остап Дроздов:

В той час ви також були членом КПРС.

Володимир Яворівський:

Що ви мені докоряєте? Тоді вибачайте мені. Ви на початку припустили про те, що Яворівський був у Компартії. Я вам хочу сказати. Дорогі мої галичани, це таке прокисле, це таке позавчорашнє, говорити про це. Це тоді, коли немає про що більше говорити. Мене призначив Павло Загребельний, тодішній голова Спілки письменників, тепер я голова Спіли письменників, тоді був він, призначив заступником головного редактора журналу „Вітчизна”. Я пішов на роботу. Це прекрасне місце тоді було, мене виликає головний редактор і каже: ставайте на партійний облік. Я кажу: я безпартійний. Любомир Дмитерко тоді був, ваш земляк, до речі. Каже: тихесенько, щоб ніхто не знав, бо це буде такий скандал, що ми вас призначили. Приходить Олесь Гончар, якому, я думаю, кожен галичанин тут вірить, і сказав, Володимире, треба, щоб там було більше людей. А мені вже було 47 років тоді. Я був у партії кілька років і першим поклав партійний квиток, будучи депутатом СРСР, тоді це було певною одвагою. Не докоряйте мені, що я там був. А де я ще мав бути? Я що, був партійним функціонером. Я був рядовим членом партії і вийшов з неї одразу, причому раніше від Олеся Гончара.

Остап Дроздов:

Ми це проїхали.

Володимир Яворівський:

Так чого ж ви це крутите? Вам нема більше про що говорити?

Остап Дроздов:

Ми все-таки хочемо з’ясувати ідеологію.

Володимир Яворівський:

Я сказав, що солідаризм, це ще трактування комуністичної системи. А ви мені докоряєте, ви, який годиться мені в сини, докоряєте. Ви, якби жили в мій час, ви не тільки були б у цій партії, Остапе, повірте мені, ви б вели такі „хльосткі” передачі за комуністів, я  цьому не сумніваюсь. Люди добрі, майте трошки стримання. Не дуже звинувачуйте всіх підряд. Я цього не роблю.

Остап Дроздов:

Я хочу все-таки повернутися. Люди голосують за Юлю Володимирівну Тимошенко.

Володимир Яворівський:

Не тільки за Юлію Володимирівну, а якоюсь мірою і за Яворівського, і Левка Лук’яненка, голосують за Блок. Хоча на чолі цього блоку є Юлія Тимошенко.

Остап Дроздов:

Оці перевибори, це не є змагання ідей, бо вони не висловлені, це не є змагання програм, бо вони не оприлюднені.

Володимир Яворівський:

Це є змагання за Україну. Або ми переможемо і збережемо Україну, і виведемо її цього болота і поведемо її до Європи, або вона застрягне раз і назавжди, її здадуть в ЄЕП януковичі, кісельові і таке інше. І на цьому поставимо крапку.

Остап Дроздов:

Тобто ідеологією БЮТ є боротьба за Україну. Це все нічого. Коментар експерта.

Михайло Зінько:

Я спеціально, готуючись до передачі, зробив витяг з Програми партії. Вона не мінялась з виборів 2004 року. Цитую, „Батьківщина” – це всенародна патріотична центристська партія. Якщо запитати сьогодні пересічного громадянина – Юлія Володимирівна член якої партії або Денькович член якї партії, то всі будуть говорити, що він член партії БЮТ. Люди сприймють БЮТ як партію, хоча це є блок. А якщо людям говорити, що ви знаєте про ВО „Батьківщина”, то люди можуть це сприймати, що це виробниче об’єдання „Батьківщина”, бо як партію ВО „Батьківщина” мало хто знає. Бо це є всеукраїнське об’єднання „Батьківщина”. Хоча не говориться, об’єднання кого, чого, для чого.  Щодо солідаризму. Журналісти підхопили один раз це слово, яке прозвучало, хоча в програмі цього немає, і цю тему розкручують, оскільки солідаризм мав місце, коли Гітлер йшов до влади. Він дуже інтенсивно цю тему використав. Тому десь готується таке поняття, як колись було „марксизм-ленінізм”. Зараз в Україні „кучмізм”, тепер можливий „тимошенківізм”. Юлія Володимирівна як авторитарна особа, яка може через імперативний мандат, через свою жорсткість стати якимось таким диктатором. І власне солідаризм їй дуже б пасував. Хоча Туган-Барановський як укрїнський ідеолог солідаризму мав зовсім інше бачення. Це було таке, що і найнятий працівник, і роботодавець, і десь державний чиновник об’єднувалися навколо, щоб вирішити якусь проблему. І в цьому є суть солідаризму.

Остап Дроздов:

Я дякую за це уточнення. Запитання журналіста.

Володимир Яворівський:

Дозвольте все-таки коротеньку репліку. Я хочу звернутися до львів’ян. Люди добрі. Подивіться на нас. Ми сидмо зараз в студії, українці. Здавалося б, всі патріотичні, нормальні і таке інше. Надворі трагічна ситуація. Що буде? Відбудуться вибори, не відбудуться. Що буде з Україною? Ви послухайте, про що ми говоримо. Цей нагдує про Гітлера, і десь Юлію Тимошенко сюди ж. Цей починає щось розповідати. Люди, отямимося. Якщо ми хочемо зберегти цю державу, якщо ми хочемо все-таки жити в цій державі, щоб була і свобода слова. Вже закрили і „Толоку”. Зараз будуть закривати, швидше всього, і мою програму. Зрозумійте, ми говоримо про якісь дрібниці, яксь технологію, як це буде. Та говорімо про основне, про суть. Чого я приїхав до вас? Для того, аби сперечатися з приводу солідаризму? Це так важливо? Навіщо ви мене сюди кликали?

Остап Дроздов:

Ви спілкуєтесь із глядачами, вони мають зрозуміти, що вони не за Юлією йдуть, бо Юля хороша, симпатична і з косою на голові. Ідея має бути і ми хочемо її представити.

Володимир Яворівський:

Тому чому на попередніх виборах ми набрали стільки відсотків, якщо ви говорити що у нас немає ніякої ідеології. А зараз наберемо ще більше.

Зоряна Ілленко, 2000:

Володимир Яворівський:

Я люблю цю газету. Вже скільки вона на мене бруду всілякого вилила. Будь ласка, кажіть.

Зоряна Ілленко:

Все-таки, якщо згадати попередні вибори і попередню помаранчеву команду, йшло реально два основні табори, БЮТ і Наша Україна. Вже буквально вчора заговорили про величезний мегаблок, де має бути понад 10 політичних сил. Якщо не могли дві сили поділити між собою владу, яким чином її ділитимуть між собою ті 12 чи 14 політичних сил.

Володимир Яворівський:

Пані Зірко, скільки йшло на вибори політичних сил? Ви не забули? У 2006 році. Скільки йшло?

Зоряна Ілленко:

36, якщо я не помиляюсь.

Володимир Яворівський:

Це нормально?

Зоряна Ілленко:

Це нормально, але вони не йшли єдиним блоком.

Володимир Яворівський:

Але почекайте, і комуністи виграли, і соціалісти виграли.

Зоряна Ілленко:

Це дже добре, але мова йде не про це. Я говорю ще раз про те, що помаранчева команда реально ділила між собою крісла у той відсоток, який вона могла мати. Тобто, реально вони 10 місць мали і тих 10 місць ділили між собою, між двома. Мова йде саме про цей мегаблок. Яким чином буде розподілятися і чи знову не стануться ті ж самі конфлікти. Все ж таки згадаємо, Юлія Тимошенко була вже на посаді і при владі, і це спричинило доволі великий конфлікт.

Володимир Яворівський:

Я все-таки, пані Зірко, маю моральне право сказати про газету, яку ви представляєте. Редактор цієї газети, хай галичани знають, сидить в Канаді. Це був мій соперник на виборах у 1989 році до СРСР. Я виграв у цього вибори і його „симпатії” до мене стабільні. Це газета, яка найбільше бруду вилила проти мене. Я навіть не хочу до суду її передавати, бо це нецікаво. І ця газета мене не цікавить. Я вас особисто не ображаю. Ви Ви весь час дивитеся назад і хочете, щоб Яворівський розповідав, що було в 2006 році. Мене цікавить те, що буде завтра. Я дивлюся тільки в завтра. Буде мегаблок, якщо буде, це не Яворівсьий вирішує. Ви мене розпинаєте, щоб я вам сказав, яким він буде. Я польовий гравець, я публічний політик, я не штабний працівник. Я це наголошую. Через те, буде мегаблок, якщо це буде розумно і потрібно, щоб був мегаблок і один список – це буде зроблено. Вже зараз вам можу сказати про те, що є домовленості про те, що Юля Прем’єр – всі про це одноголосно згоджуються і може бути мегаблок. І якщо ми прорахуємо, що двома потоками чи трьома потоками ми наберемо більше голосів, ніж одним потоком, а це абсолютно реально, то буде те, про що я кажу. Повертатися назад і говорити про те, що хто робив у 2006 році. Мені нецікаво. Надто коротке людське життя для того, аби колупатися в оцьому минулому.

Зоряна Ілленко:

Пане Володимире, але ви самі намгаєтесь повернути кожну фразу саме назад, а не вперед. Тобто, є якісь у вас далекоглядні, світоглядні погляди. Що нас чекає на виборах?

Володимир Яворівський:

Ці погляди є, не сумнівайтесь у цьому. Я ще раз вам хочу сказати. Що вас цікавить ще? Я маю погляди і знаю, що в Україні все буде нормально, бо це найголовніше.

Остап Дроздов:

Ми закінчуємо нашу програму. Можете привітати наших галичан з Великоднем.

Володимир Яворівський:

Оце і все? Я чекав, що тут буде щось таке, якась поножовщина політична. Я хочу подякувати всім. Кожен з нас має право на свою особисту думку. Але я полеміст, і ви полемісти. Ви прийшли для того, щоб Яворівського роздягнути. Як бачите, я в костюмі, я залишився таким, як був. Мені здається, що вам не вдалося цього досягти. Але я хочу і вас привітати, дорогі мої. Ми співвітчизники і те, що нас болить, нас болить усіх, незалежно від поглядів.  Я хочу галичан привітати із Великоднем. Це дивовижне свято, яке очищає нас, яке починає новий відлік нашого життя, може більше, ніж навіть Новий рік. Я хочу побажати, щоб Паска була вам солодкою, щоби Всеношна була легкою. І тоді, коли вдарять дзвони, і тоді, коли священики скажуть „Христос Воскрес” і окроплять нас свяченою водою, щоб ми справді відчули, що ми на своїй землі, що у нас є своя держава. І що наші укрїнські біди врешті-решт повинні закінчитися 27 травня. Тому що мені здається, що українці вже розрахувалися і з Господом Богом, і з своїми друзями, і з ворогами абсолютно за все.  Ми маємо право на нормальну державу. Ми маємо право на нормальне життя. Добра і щастя у кожну хату. Добра і щастя у кожне серце.

Остап Дроздов:

Дякую. На такій поетично-політичній ноті ми закінчуємо дуже емоційну програму „Прямим текстом”. Ми зустрінемося рівно через тиждень. Я бажаю вам також дуже гарного настрою на Великдень. Всього доброго.


Програму підготовлено за участю Суспільно-гуманітарного консорціуму "Генеза".Назад до списку

08:58 ( 5.12.2022)
Литва передає Україні 155-мм снаряди

08:40 ( 5.12.2022)
Блінкен: адміністрація США працює з Конгресом над визнанням Росії державою-терористом

11:43 ( 1.12.2022)
Ціни на Starlink в Україні зростуть майже вдвічі

09:57 (26.11.2022)
США організували в Польщі ремонтну базу для артилерії з України

09:28 (26.11.2022)
Нардепи Зеленського пішли інспектувати "Центри незламності" у Києві

no news in this list.

no news in this list.

Продається домен
правда.укр

Ідеально підходить для новинного сайта, чи інтернет-газети.
Вартість домена - 2500 USD

Контактна інформація
cu_pol@yahoo.com

no news in this list.

no news in this list.

Lolitastad Stockholm, Sweden Flyttstädning i Stockholm - Städhjälp från Lolita Städ We are cleaning company located in the Stockholm city, Sweden
Interested in Muslim Marriage? Check out Muslims4Marriage.com
Shop for your new or used Chevy, Ford, Ram, or GMC lifted trucks for sale at OnlyLiftedTrucks.com

no news in this list.

no news in this list.

08:56 ( 5.12.2022)
Макрон вважає, що нова архітектура безпеки має передбачати гарантії для РФ

08:54 ( 5.12.2022)
Путін має бути притягнутий до відповідальності за воєнні злочини - Макрон

09:17 (23.11.2022)
Росіяни вдарили ракетами по пологовому відділенні на Запоріжжі, загинуло немовля

17:54 (19.11.2022)
Росіяни обстріляли гуманітарну точку на Херсонщині, 5 поранених

12:30 (18.11.2022)
Аксьонов наказав будувати фортифікації в окупованому Криму

Блок статей, Каталог статтей

no news in this list.

Центр політичних досліджень. Суспільно-гуманітарний консорціум «Ґенеза».
© 2004. КуПол (Культура і Політика). Всі права застережено.
© 2004. Розробка WebКузня