КУПОЛ. Культура і Політика. КУПОЛ. Культура і Політика.
 НОВИНИ   ВИБОРИ   СТАТТІ ТА ОГЛЯДИ   ІНТЕРВ'Ю   ДАЙДЖЕСТ   ГОЛОСУВАННЯ   ПРО НАС  
КуПол по-старому вперед! версія для друку вперед! в закладки! вперед!
 

НОВИНИ

Гість програми - народний депутат IV і V скликань Степан Давимука
17.04.2007

13.04.2007 року, 19.15-20.00, прямий ефір, 14.04.2007 року, 15.00-15.45, повтор   Автор і ведучий програми – Остап Дроздов   Експерт у студії – політтехнолог Семен Уралов   Журналісти – Василь Трухан, “Українські новини”, Юлія Кухар, газета „Новий погляд”, Оксана Колодрубець, ЛТБСвітлина: ЗІК

Остап Дроздов:

Я вас вітаю. Ви дивитесь 12 канал. Політична програма „Прямим текстом” в прямому ефірі. Якщо ви знаєте, провідні телевізійні канали сьогодні проголосили Днем без політики. 12 канал приєднується до цієї акції і новини на 12 каналі сьогодні виходили без політики. Однак все-таки наша політична програма виходить в ефір, тому що ми вважаємо, що треба говорити з політиками і тільки прямим текстом. Сьогодні ми будемо розмовляти прямим текстом з народним депутатом IV і V скликань Степаном Давимукою. Пане Степане, дякую, що ви відгукнулися на пропозицію відвідати наш ефір. З вами сьогодні також розмовлятимуть прямим текстом провідні журналісти львівських ЗМІ, а також наш експерт Семен Уралов, політтехнолог, який працює на українських і російських виборах. У нас зараз невеличкий сюжет, а згодом ми повернемося у цю студію.

Транслюється авторський сюжет

Степан Давимука належить до таких діячів, які не пропадуть. Це специфічна когорта політиків початку 90-х. Вони завжди підтримували імідж щирих патріотів галицького зразка, однак при цьому не цуралися бути на провідних ролях у системі, яку вони критикували. Співзасновник Народного руху України Степан Давимука непогано почувався на посаді представника президента. Президента, якого в Галичині важко було назвати щирим патріотом і проукраїнським політиком. Згодом Степан Антонович пересів у крісло керівника обласного фонду Держмайна. Тож через його руки проходили чи не всі процеси крупної приватизації, яку ті самі рухівці називали „прихватизацією”. І буквально днями новий віраж: із непевного Народного руху України пан Степан за один день перестрибнув у більш певний блок – Юлії Тимошенко. Такі не пропадуть.

Студія.

Остап Дроздов:

Пане Степане, ви недарма є гостем сьогоднішньої програми, оскільки ви є головним ньюзмейкером цього тижня. Ви вийшли з Народного руху – саме з цього я пропоную розпочати нашу програму – так трошки грюкнувши дверима, і зразу ж того самого дня почали фігурувати у виборчому списку БЮТ. Власне, ми хочемо розібратися у цій студії у вашому вчинку. До речі, сьогодні перебуває у Львові ваш колишній лідер Борис Тарасюк і я сподіваюсь, що він зі своїми помічниками зараз дивиться нашу програму. І вони від вас хочуть почути, дайте відповідь для них – ви зрадник?

Степан Давимука:

Ні, абсолютно. Я вам дякую на запрошення і за цю можливість дійсно роз’яснити деякі моменту мого виходу з Народного руху України. Але я вам скажу, що мені і в найстрашнішому сні не снилося, що я можу вийти з Народного руху України. Я вийшов під впливом не зовнішніх обставин, а під впливом внутрішніх обставин. Тобто, під впливом тих процесів, які відбувалися всередині Народного руху і особливо яскраво визначилися в останні два роки. Коли я приїхав до Києва, я був ініціатором крупного і глибокого, всестороннього соціологічного дослідження, яке стосувалося саме становища Руху, наших перспектив, ролі лідера, його якостей у відповідності до тих процесів, які відбуваються в Україні і була дуже гостра критична частина цього дослідження. Воно було представлено центральному апарату і треба признати, що всі дуже близько сприйняли результати цього дослідження. І особливо Борис Іванович. В дослідженні було багато претензій до нього як голови. Оскільки він більше ховався за свою посаду міністра і – треба сказати відкрито – не виконував в необхідній мірі роль лідера Народного руху, бо це партія з великими традиціями. Саме специфічними традиціями.

Остап Дроздов:

На цьому місці, якщо є така можливість, щоб було зрозуміліше. Ви маєте чітко, по пунктах перерахувати свої претензії до Тарасюка.

Степан Давимука:

Без сумніву, результати дослідження давали загальну картину, але коли ми зіткнулися з дуже складними процесами у Верховній раді, особливо останні півроку, коли була сформована оця більшість. І я з великим здивуванням зіткнувся з фактом, коли Борис Іванович почав нас агітувати і дуже настійливо агітувати входити в цю розширену коаліцію. Розширену – це з комуністами, соціалістами, Партією регіонів. Ви уявляєте, щоб Рух з Галичини ввійшов в цю коаліцію. Причому пояснення були деколи навіть абсурдні. Він казав, що це вже не ті комуністи, вони вже інакші. Ми пояснювали: це ті комуністи, тільки вони слабкі. Але якби вони були при владі, то вони робили б те, що робили комуністи раніше. Я особисто гостро втупив в конфлікт з Борисом Івановичем саме на цьому етапі.

Пізніше у нас почалися дуже серйозні хитання, часом аргументи до зворотнього. Скажімо, я, який займається наукою, соціологічними дослідженнями, знав, що Регіони ніколи не зроблять урок з тих процесів, які були. Вони знову стануть на старі стежки і знову будуть проповідувати своє, ставлячи за мету повну узурпацію влади. Але на жаль у нас було дуже багато людей, які стояли одною ногою там, в більшості, а другою ногою в „Нашій Україні”. Це зумовлювало оці хитання, внутрішні дискусії. І „Наша Україна”, я маю на увазі фракцію, перетворилася в таке болото. В результаті тих процесів, внутрішнього хитання Кінах зі своєю командою перейшов в цю більшість і тим самим поставив під загрозу вже все існування влади президента.

Остап Дроздов:

Ми цю тему продовжимо. Дамо можливість журналістам задати запитання.

Василь Трухан:

Скажіть будь ласка, а чи не можна розцінювати ваш крок як втечу з Народного руху? Адже ви могли докласти певних кроків до того, щоб виправити ситуацію. Скажімо, що мало статися на з’їзді, щоб ви не виходили з партії?

Степан Давимука:

Я поясню. Оцей третій пункт дуже важливий. Коли ми вступили в конфлікт, де певна група рухівців, керівництво, вступили в конфлікт з Борисом Івановичем, то Поживанов як людина емоційна, ініціативна, діяльна вступила в широкий контакт з ЗМІ. Ви знаєте, він 6 років працював заступником мера міста, його знають журналісти і весь час до нього підходять за відповідними інтерв’ю і так далі. І в одному з інтерв’ю він торкнувся, коли була так внутрішня напруга, критично поставився до Бориса Івановича. І тут наступив дуже цікавий внутрішній процес: переслідування нашого рухівця. Причому, я не хотів би в деталі входити, бо вони щось навіюють стару комуністичну систему. Якраз на останньому з’їзді його виключали. Я був категорично проти на всіх етапах цього процесу усунення Поживанова, Микола Горинь був проти і в результаті такого цинічного виключення чоловіка, який зробив великий вклад і в виборчому етапі Руху, його виключають. Звичайно, другим є я. Уявіть собі, я прекрасно побачив, який є механізм, яке відношення внутрішнє. І я знав, що через місяць, через два, обов’язково прийде моя черга.

Остап Дроздов:

Зараз попрошу поділитися своєю думкою експерта. В нас така ситуація досить класична відбувається. Є певне невдоволення когось кимось. Ці невдоволені роблять демарш, пояснюючи все це благими намірами. Як це виглядає з погляду політтехнолога?

Семен Уралов:

Те, що ви розказували, це все особисті емоції. Щось не поділили з Тарасюком, з Поживановим. Це не має значення. Давайте констатуємо єдине: проект Рух як проект першої і єдиної некомуністичної партії в Україні закритий. І ви – один з тих людей, хто доклав до цього зусиль.

Степан Давимука:

Я вас зразу перерву, тому що ви дуже тенденційно на це дивитеся. Якщо одна з людей, яка закриє цей проект, як ви кажете, хоч я не кажу, що це був проект, це був результат отого характерного національно-визвольного руху в 90-ті роки. Я не знаю, скільки вам років було в 90-ті роки і чи ви відчували оці процеси. Так от, коли говорити про те, коли закриється проект Руху, то це буде не Степан Антонович, а буде Борис Іванович. І я переконаний, що ми зробили велику помилку, що ми не галичанина от на тому етапі обрали лідером Руху.

Семен Уралов:

Степан Антонович, помітьте, я нічого не кажу, хто винен в цьому. Я лише констатую: проект РУХу закритий.

Степан Давимука:

Ви не констатуєте. Ви мене обвинувачуєте в тому, що я забиваю один із останніх цвяхів.

Семен Уралов:

Жодним чином. Я констатую тільки одне. Через те, що проект Рух фактично закритий і він швидше за все не буде брати участі у виборах, ви вирішили конвертувати ваші зв’язки, особисту харизму, ті ресурси, що у вас є, конвертували в рамках блоку Юлії Тимошенко. Який, до речі, до Галичини має ще менше відношення, ніж той демонтований Рух.

Степан Давимука:

Я би не так трактував. Можливо, зовні, якщо ви не були свідками тих внутрішніх процесів, як ви кажете там емоції, не емоції, ні, внутрішнє життя партії певні механізми і вони об’єктивні мезанізми. І те, що починається ця внутрішня напруга і певна частина відходить і ще щось, то це є результат певної хвороби внутрішньопартійного життя. В даному моменті оцей факт виключення Поживанова, пов’язано з внутрішньою ситуацією в партії і мій демарш поєднався з тою ситуацією загальною, яка була. Я вам скажу: зразу після того мені передзвонили і з „Нашої України”, і з блоку партії Тимошенко. Скажімо, в „Нашій Україні”, я був свідком оцього, що відбувалося останній рік і я категорично не сприймав деяких моментів. Коли для мене було очевидно, що ми або рухаємось до мирної капітуляції з дуже небезпечними для України наслідками, або ми стаємо на дорогу підготовки до битви. Чому? Тому що виявилося, що та революція помаранчева, яка була, вона не вирішила усього комплексу тих політичних питань.

Остап Дроздов:

Я хочу перефразувати думку Семена і задати з цього приводу своє запитання. Все-таки не можна за один день поміняти одну партію на іншу. Тим паче, партію несхожу. Тому що Рух і БЮТ – це зовсім різні партії.

Степан Давимука:

Я не міняв партію. Я безпартійний.

Остап Дроздов:

Але дивіться, ви зараз фігуруєте в блоці Юлії Тимошенко. Це інший виборець, інша ідеологія, це інша ніша, це інші інтереси. Все-таки простежується певний кон’юнктурний момент.

Степан Давимука:

А чого ви вважаєте, ви трактуєте дуже об’єктивні процеси? В результаті виборів команда Костенка не прийшла у Верховну Раду. І ціла плеяда національно-демократичних діячів. От Заєць, Косів, Костенко, Драч – це знакові фігури – вони випали з Верховної ради. Це не втрата?

Остап Дроздов:

Ви боїтеся випасти, тому перейшли у БЮТ, так?

Степан Давимука:

Ні, зараз багато пройде, той же Косів через БЮТ. Я не є член партії тепер, ніякої. Але я вважаю, що в тих обставинах ті люди, які стоять на національно-демократичних позиціях, вони повинні бути присутні у Верховній раді. Навіть розсіяно.

Оксана Колодрубець:

Пане Давимука. Фактично ви не змінили своєї правої ідеології, якщо так можна зрозуміти, хоча і перейшли у більш ліву партію. Чи розраховуєте ви, якщо будуть дострокові вибори, ще раз потрапити у парламент, і, на вашу думку, чим може бути привабливим для блоку Юлії Тимошенко галичанин Давимука?

Степан Давимука:

Майже для кожної партії певні фігури є привабливими. Це раз. Друге, людина, яка прекрасно знає Галичину у всіх відношеннях: і економіка, і політика, фактично я був в кожному селі Львівської області.

Остап Дроздов:

Ви у прохідному списку БЮТ?

Степан Давимука:

Ще такого немає.

Остап Дроздов:

Ви розраховуєте потрапити?

Степан Давимука:

Звичайно, розраховую. Я буду на правих позиціях. І ще хочу сказати одну річ. Перше. Про ідеологію БЮТ. В БЮТ немає ідеології. Просто конкретні дії, пов’язні з внутрішніми і зовнішніми обставинами, направили цю партію в дуже активну соціально-економічну діяльність.

Оксана Колодрубець:

Як на вашу думку, чи зараз в Україні партії формуються більш на основі лідерів чи все-таки на основі ідеологій?

Степан Давимука:

У нас це, на жаль, персоніфіковано і все зв’язано власне з лідерами. Чому? Тому що в нас розвиваються події в конфліктному, конфронтаційному плані і вони виливаються  таку форму битви. А в битві лідери завжди відіграють основну роль. Це біда.

Остап Дроздов:

Маленька ремарка експерта на тему, як ідеологічний Давимука потрапив в безідеологічний блок Юлії Тимошенко.

Семен Уралов:

В принципі це треба зауважити в першу чергу для телеглядачів. Тому що була сказана дуже правильна річ, але її напевно не помітили. Дивіться, що сказав пан Давимука. „Я буду у БЮТ займатися Галичиною”. Що це означає? Фактично, безідеологічний, абсолютно авторитарний блок Юлії Тимошенко, який тримається на іміджі Юлії Володимирівни, така людина як пан Давимука буде займатися певною територією, саме Галчиною. І за це, він сам каже, напевно потрапить в прохідну частину. Тобто, це контракт: ви мене берете у прохідну частину списку – вам роблю імідж на цій території.

Степан Давимука:

Ви дуже тенденційно все представляєте. Мені не потрібно утверджувати імідж Юлії Володимирівни на Галичині. Він утверджений. І ви це прекрасно знаєте.

Семен Уралов:

Так питання буде йти – скільки візьме, сорок відсотків. П’ятдесят. Це є контракт.

Степан Давимука:

Тут інше. І знову я торкнуся внутрішнього життя міжфракційного. Дуже складно формувалася опозиція. Ви знаєте, коли Тимошенко оголосила опозиційність, „Наша Укрїна” опозиційність оголосила десь через місяць і у дуже в делікатній формі, дуже завуальовано. І тоді, вже знаючи, як будуть розвиватися події, саме Народний рух України, а в НРУ Поживанов, Давимука і ще кілька чоловік якраз агітували за те, щоб ми оцю опозиційність оформили організаційно, щоб приймалися рішення і щоб ці рішення були спільними. І вже була підготовлена відповідна Угода між НРУ і БЮТ, але були певні зовнішні обставини і не дійшло до підпису. Пізніше Наша Україна, НСНУ, скористаючись наробками, підписала відповідну Угоду.

Семен Уралов:

Ви постійно приховуєте механізми. Я хочу показати механізми: яким чином ви опинилися в БЮТ і що будете робити через півроку. А ви завжди це приховуєте.

Степан Давимука:

Пане Семене, ви не знаєте цих механізмів. Я вам стараюся пояснити механізми внутрішні. Ті, які визначаються часом, динамікою подій, а не одним фактом. Розумієте, я вийшов з Руху і на другий день, розумієте, я опинився в списках, не в партії, а в списках БЮТ.

Реклама.

Студія

Остап Дроздов:

Ще раз добрий вечір, ви дивитесь політичну програму „Прямим текстом”. У нас сьогодні гостем є народний депутат України Степан Давимука. Ми починаємо другий блок з теми ляпасу прихильникам БЮТ. Я зумисне отак провокативно сформулював, тому що хочу пояснити свою думку і ви матимете змогу на неї зреагувати. Власне, якраз БЮТ був прихильником Закону про імперативний мандат. І власне БЮТ до законодавчого рівня підніс хронічну проблему українських політиків, яка називається „перебіжності”. І всі ми пам’ятаємо, як дуже некрасивими словами тимошенківці іменували тих, хто перебіг до ворогів чи до когось. Аж раптом ті самі перебіжчики – Давимука, Поживанов опиняються в БЮТ.

Степан Давимука:

Ви БЮТ рахуєте ворогом?

Остап Дроздов:

Ні, я дифініцій військових не вживаю. Тобто, Януковичу заборонено приймати перебіжчиків, за це його треба на перевибори, а БЮТ можна примайти перебіжчиків. Тобто, все-таки якось неправильно виходить. Часом це не є подвійні стандарти?

Степан Давимука:

Пане Остапе, ви неправильно трактуєте. Чому? Якби я був депутатом от Нашої України і перейшов би у фракцію БЮТ, я би погоджувався. Ще раз кажу, ви плутаєте різні процеси. Процес належності до фракції, до депутатів, певної команди і перехід на передвиборчому етапі і пов’язання  з певним списком – це різні речі.

Остап Дроздов:

Йдеться просто про курс. Декларується загальна ідея. Вона, до речі, законодавчо закріплена, про вірність партії тих, на кого ти прийшов у парламент.

Степан Давимука:

Ви вірите в те, що якщо я буду, скажімо, в майбутньому парламенті в БЮТ, то я буду переходити в інші фракції.

Остап Дроздов:

Вас тоді імперативний мандат змусить триматися.

Степан Давимука:

Імперативного мандату немає для депутатів Верховної ради. Ми плутаємо різні речі. Нас чекає дуже серйозна битва. І по одній стороні барикад буде БЮТ, Наша Україна, буде Рух, буде Правиця. Буде дві великі колони і дві маленькі колони. Це одна сторона. І друга сторона ви знаєте, яка. Йде принципова боротьба, йде цивілізаційна боротьба, бо та публіка, яка становить більшість, вона стала на необільшовицькі позиції: це антиукраїнство, це антидемократизм. Централізація, неправильний розподіл ресурсів і так далі. Це минуле. І от ми повинні з цим минулим раз і назвжди розправитися. 

Юлія Кухар:

Степан Антонович, хотіла би почути коли саме вам запропонували вам перейти у списки БЮТ, тому що ви недовго перебували безпартійним. Мається на увазі, ви тільки вийшли з Руху, зразу потрапили у списки БЮТ і складається враження, що ця пропозиція готувалася набагато раніше, ніж виник конфлікт з Тарасюком.

Степан Давимука:

Я не готував собі нічого. В зв’язку з цим, що трапилося в Народному русі України, що, як я вам пояснював, змусило мене вийти з Народного Руху, на жаль, тут наклалися і інші обставини. Я хочу зазначити таке, що в комітетах і в спеціальній комісії з питань приватизації я активно працював з бютівцями, ми погоджували багато питань і у мене дуже широке коло людей, які мені імпонували. І коли постало це питання і я вийшов звідти. І буквально на другий день ми з Поживановим, не буду таїти цього, проаналізували ситуацію в Нашій Україні, ситуацію в БЮТ. До нас телефонували і звідти, і звідти. І в цих обставинах ми прийняли рішення переходити до БЮТ.

Юлія Кухар:

Вам запропонували списки до того часу, як ви вийшли з Руху, чи вже після?

Степан Давимука:

Ні, ні абсолютно.

Юлія Кухар:

Ви досить швидко перескочили.

Степан Давимука:

Так з’їзд, дорога моя, це до з’їзду треба вирішувати, тому що на з’їзді списки затверджуються. Розумієте, якби той день був втрачений, то все. Ви так абстрактно мислите.

Юлія Кухар:

Тобто, коли ви виходили з Руху, то навіть не знали, що зможете знову балотуватися в депутати від певної політичної сили?

Степан Давимука:

Абсолютно. Я не вів переговорів наперед.

Семен Уралов:

Ми це зрозуміли. Але що звучить дивно з ваших вуст. Кажете, буде битва. Це взагалі так казково, міфічно, апокаліптично. Але це взагалі дивно чути від губернатора Кучми, який збирається боротися з губернатором іншим Кучми в минулому, я маю на увазі Януковича. І від голови регіонального Фонду держмайна, який буде боротися з нинішнім головою Фонду Держмайна пані Семенюк. Як це кажуть: залиште це для електорату. Почнеться передвиборча кампанія, ви почнете їздити по Галичині і будете розказувати про боротьбу добра і зла. Я сприймаю цю передачу як „прямим текстом”. Я ще можу це почути від Юлії Володимирівни, яка сиділа трошки так? І то до неї дуже багато запитань. Але від вас – людини, яка була, як то кажуть, „обласкана царем”. Фонд майна під час приватизації – це курка, яка несе золоті яйця. Я ні в чому вас не звинувачую. Це просто був період „великого хапка”. Фактично губернатор в одній з ключових областей. І ви зараз розказуєте про якийсь необольшевизм? Та Янукович був прорабом на той час, коли ви були губернатором.

Степан Давимука:

А ви пам’ятаєте, чи вивчали те, що відбувалося в 1988-90-х роках? І ви знаєте про тих людей, які вийшли проти тієї системи і вони хіба знали, що їх чекає? Це принципове питання. Семен говорить про речі делікатні, коли людина ніби працює там в системі і повинна ідеологічно виступати проти системи. Так от ті, хто пройшов вишкіл 1988 року, коли людина не знала, що його очікує, але вона поринула в боротьбу саме з тою системою. А та система не була делікатна.

Остап Дроздов:

Але дивіться, коли два могікани – Микола Горинь, великий рухівець, оплот, де він опинився – в митниці, де дуже великі гроші. Давимука, де він опинився – в фонді держмайна, де також дуже великі гроші. Тобто, про яку чистоту Руху далі можна говорити?

Степан Давимука:

І знову ви зводите до того, що всі злодії. Я вам скажу одне. Я написав книжку, я вам подарую про приватизацію. На кожному етапі дуже чітко були розроблені механізми трансформації майнових і були завжди механізми зовісм інші – тіньові. Якщо ще кілька років тому за рік від приватизації отримували, скажімо, 2 млрд., то він банкрутств, від продажі через виконавчу службу, а там все йшло по дуже низьких цінах. Так от, було приватизовано майна таким способом, роздержавлено на 12 млрд.

Остап Дроздов:

Ви 11 років очолювали Львівське обласне відділення Фонду держмайна, тобто вся велика приватизація йшла через вас.

Степан Давимука:

Не вся. Сільмаш не йшов. Автонавантажувач не йшов.

Остап Дроздов:

І ми маємо велику руїну. Великі підприємства лежать. Ви відчуваєте якусь свою персональну відповідальність?

Степан Давимука:

Ви не входьте в ділянку, в якій ви не компетентні. Перше. Були напрямки у нас економіки, виробництва, які не могли вижити. Скажімо, електронна промисловість та, яка бла в Радянсьому Союзі, яку ми отримали, вона принципово не могла вижити.

Остап Дроздов:

А чому на приватизації нажилися багато хто, але тільки не прості громадяни?

Степан Давимука:

Нажилися ті, хто працював із сировинним матеріалом. Наприклад, металургія, та, яка була включена в світовий розподіл праці. От звідти пішло.

Остап Дроздов:

Тобто, ви не могли захистити простих, звичайних власників ваучерів?

Степан Давимука:

Ніхто ні в кого не вкрав ваучери.

Василь Трухан:

Повертаючись до списків БЮТ, що буде, якщо після з’їзду виявиться, що ви займаєте місце десь двохсоте, трьохсоте. Або вибори взагалі скасують, президент помириться з прем’єром. Що ви тоді будете робити?

Степан Давимука:

Я є у фракції „Наша Україна”. І якщо Верховна Рада продовжить роботу, то я продовжу роботу у фракції „Наша Україна”.

Остап Дроздов:

А оцей період після Указу президента про розпуск парламенту, зарплату депутата нараховують чи ні?

Степан Давимука:

Наша Україна прийняла рішення не брати участі в роботі комітетів і так далі. Я не ходив тепер за зарплатою, просто не можу відповісти. Якщо я отримаю, то я вам скажу, ви мені дасте телефон, я передзвоню.

Остап Дроздов:

А може краще сиротинцю якомусь перерахувати?

Степан Давимука:

До речі, ми частину відправили сиротинцям.

Остап Дроздов:

Чому виборчий штаб Куйбіди розташовувався в вашому приміщенні, у Фонді на другому поверсі? Якесь маєте відношення до фінансування кампанії Куйбіди?

Степан Давимука:

Ні, я не має відношення. А на другому поверсі вони орендували в якоїсь фірми. <?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

Остап Дроздов:

А пан Поживанов мав якесь відношення?

Степан Давимука:

Ні, він не мав.

Василь Трухан:

А ви знаєте, хто фінансував кампанію Куйбіди?

Степан Давимука:

Я вам не можу сказати, тому що я так як рухівець, то я підтримував Куйбіду і дуже багато моїх знайомих працювали в його виборчій кампанії. Я знаю, що його підтримували бінесовці. Бо бізнес завжди з мерією у тісному зв’язку.

Остап Дроздов:

Але це відкрита інформація. Принаймні, Петро Димінський це відкрито декларував. Я хочу запитати, ви з вашим давнім партнером паном Сірківим були власником доволі знаменитої і також легендарної газети, як і Рух, „За вільну Україну”. Принаймні пан Димінський сказав, що ви продали її есдекам, а пізніше вже вони купили.

Степан Давимука:

Ні, я не був власником. Я сам дивувався. Я ніколи не був власником ніякої газети. Те, що я інколи допомагав ЗМІ, якщо вони попадали у скрутне становище. Коли ви знаєте той епізод, коли обласна рада і покійний Сенчук так агресивно до газети віднісся. Я допоміг тоді вийти з той кризи.

Василь Трухан:

Ви були губернатором і можете давати оцінку. Який з тих губернаторів, який був після вас, найкраще спрацював для Львівщини?

Степан Давимука:

Я вважаю, що це некоректно з мого боку публічно висловлюватися. Я завжди, як мав претензії, я приходив до губернатора і говорив. Найбільше я мав до Янківа, коли він був губернатором. Коли ти працював 4 з половиною роки і знаєш як все це трансформувалося, знаєш долі людей, які пов’язні з цим регіоном. Фактично і Сенчук вийшов з моєї команди, і Гладій вийшов. Ну і Микола Горинь – ми були друзі, були в одній команді.

Остап Дроздов:

Пане Степане, ми тут про гроші заговорили. На завершення грошове запитання. Ви у 2006 році, це не так давно, буквально рік тому, так ви сказали: на деякі роздуми наштовхує збільшення доходів олігарха Ігоря Коломойського. Можливо в нього була певна підтримка влади, адже були припущення, що Коломойський має тісні зв’язки з Юлією Тимошенко. Тепер ви в БЮТ? Це нічого, що олігарх Коломойський фінансує ваш політичний блок?

Степан Давимука:

Бачите, як б не сказав, що тепер така ситуація, як тоді, коли я говорив ці слова. Тепер ситуація, наскільки я знаю, інша.

Остап Дроздов:

Можете окреслити коло фінансистів БЮТ?

Степан Давимука:

Я не входжу в те вузьке коло поінформованих людей.

Остап Дроздов:

Ми завершуємо програму. Буквально лаконічне резюме експерта.

Семен Уралов:

Отже, що ми маємо? Ми маємо людину, яка вирішила влаштувати „вторую молодость”. Але вже з БЮТ. В неї є контракт. Контракт на проведення виборів у Галичині. А що він буде розказувати людям – ми це почули: це боротьба добра і зла, апокаліпсис, як правильно сказав Остап. От хто такий Степан Давимука. Принаймні для мене. Я це чесно кажу.

Остап Дроздов:

Дякую за прямий текст.

Степан Давимука:

Дуже приємно з молодими людьми, які виросли вже в зовсім інших обставинах і можуть так судити. Все-таки, пане Семене, я хотів би, щоб ви глибше дивилися на ці питання, а не так поверхнево, як ви це сказали. Так, у нас буде серйозна битва. І вона є цивілізаційна. Ви задумайтеся над цим словом. Це українство і антиукраїнство, це демократизм і антидемократизм, ці речі є цивілізаційні і це буде така битва.

Остап Дроздов:

І тут треба визначатися, на якій барикаді ми будемо стояти.

Степан Давимука:

Однозначно.

Остап Дроздов:

Пане Степане, ми завершуємо програму. Я дякую вам за те, що ви стратили свій час і сподіваюсь, вам цікаво сьогодні розмовляти з нами прямим текстом. Для мене сьогодні Степан Давимука був дуже відвертий і відкритий, і це приємно мене тішить. Я з вами прощаюся. Це була політична програма „Прямим текстом”. Ми зустрінемося рівно через тиждень.


Програму підготовлено за участю суспільно-гуманітарного консорціуму „Генеза”Назад до списку

08:58 ( 5.12.2022)
Литва передає Україні 155-мм снаряди

08:40 ( 5.12.2022)
Блінкен: адміністрація США працює з Конгресом над визнанням Росії державою-терористом

11:43 ( 1.12.2022)
Ціни на Starlink в Україні зростуть майже вдвічі

09:57 (26.11.2022)
США організували в Польщі ремонтну базу для артилерії з України

09:28 (26.11.2022)
Нардепи Зеленського пішли інспектувати "Центри незламності" у Києві

no news in this list.

no news in this list.

Продається домен
правда.укр

Ідеально підходить для новинного сайта, чи інтернет-газети.
Вартість домена - 2500 USD

Контактна інформація
cu_pol@yahoo.com

no news in this list.

no news in this list.

Lolitastad Stockholm, Sweden Flyttstädning i Stockholm - Städhjälp från Lolita Städ We are cleaning company located in the Stockholm city, Sweden
Interested in Muslim Marriage? Check out Muslims4Marriage.com
Shop for your new or used Chevy, Ford, Ram, or GMC lifted trucks for sale at OnlyLiftedTrucks.com

no news in this list.

no news in this list.

08:56 ( 5.12.2022)
Макрон вважає, що нова архітектура безпеки має передбачати гарантії для РФ

08:54 ( 5.12.2022)
Путін має бути притягнутий до відповідальності за воєнні злочини - Макрон

09:17 (23.11.2022)
Росіяни вдарили ракетами по пологовому відділенні на Запоріжжі, загинуло немовля

17:54 (19.11.2022)
Росіяни обстріляли гуманітарну точку на Херсонщині, 5 поранених

12:30 (18.11.2022)
Аксьонов наказав будувати фортифікації в окупованому Криму

Блок статей, Каталог статтей

no news in this list.

Центр політичних досліджень. Суспільно-гуманітарний консорціум «Ґенеза».
© 2004. КуПол (Культура і Політика). Всі права застережено.
© 2004. Розробка WebКузня