КУПОЛ. Культура і Політика. КУПОЛ. Культура і Політика.
 НОВИНИ   ВИБОРИ   СТАТТІ ТА ОГЛЯДИ   ІНТЕРВ'Ю   ДАЙДЖЕСТ   ГОЛОСУВАННЯ   ПРО НАС  
КуПол по-старому вперед! версія для друку вперед! в закладки! вперед!
 

НОВИНИ

Гість програми - народний депутат України 5-го скликання, член НСНУ Володимир В’язівський
1.05.2007

27.04.2007 року, 21.15-22.00, прямий ефір, 28.04.2007 року, 15.00-15.45, повтор   Автор і ведучий програми - Остап Дроздов.   Експерт у студії - політолог Ігор Танчин.   Журналісти - Богдан Куфрик, газета Експрес, Володимир Телюк, ТРК „Разом"   Остап Дроздов:   Сьогодні ми будемо розмовляти прямим текстом з Володимиром В'язівським, народним депутатом України П'ятого скликання, членом Народного Союзу "Наша Україна".Пане Володимире, я дякую, що ви прилетіли до Львова. А також ми розмовлятимемо з журналістами львівських ЗМІ і нашим експертом. Це є Ігор Танчин, політолог. На початок невеличкий сюжет.

Транслюється авторський сюжет

Здивуванню людському не було меж, коли напередодні парламентських виборів 2006 у верхній частині списку Нашої України опинився Володимир В'язівський, який досі не виявляв особливий амбіцій у політиці. Згодом відкритою стала інформація, що В'язівський - це права рука голови облдержадміністрації Петра Олійника. Зрештою, пан Волордимир цього не заперечує і схоже статус довіреної особи губернатора йому до вподоби. Більшого він не прагне. Однак історія знає чимало прикладів, коли в довірених людях прокидаються політичні амбіції. Чи є вони у В'язівського - питання залишимо відкритим.

Студія.

Остап Дроздов:

Маєте можливість прокоментувати те, що почули.

Володимир В'язівський:

Політично ми доволі серйозно зв'язані з Петром Олійником. Ми починали, як він обирався міським головою Червонограда, потім коли він ставав народним депутатом України по 125 виборчому округу, я був керівником його штабу. В подальшому доля нас звела у виборчій кампанії президента. І я думаю, що наші політичні кроки і те взаєморозуміння на протязі всього цього часу дає нам змогу говорити, що ми є політичними друзями, якщо так можна говорити. По крайній мірі ми надійні партнери.

Остап Дроздов:

Я думаю, ми ще повернемося до цієї теми. А для початку пропоную таку більш загальну і актуальну тему. Найсвіжіше питання - розпуску парламенту і добровільне складання депутатських мандатів депутатами Нашої України.  Я так розумію, ви також написали заяву на складання мандату. Таке питання.  Якщо складання мандатів надає президенту автоматичне право розпустити парламент, то чому БЮТ і Наша Україна не зробила цього раніше, а тільки тепер, коли ситуація зайшла аж надто далеко?

Володимир В'язівський

Говорити, що ми трималися за крісла щодо опозиції немає підстав. Тому що за крісла тримаються ті, які хочуть хоча б на місяць, хоча б на день продовжити перебування у владі. В опозиції не є так солодко. Я не хочу сказати, що у Верховній раді щось було солодко. Якщо у Верховній Раді дотримуватися тих інтересів, які ми проголосили, які визначені програмою, і ми хочемо максимально їх дотримуватися. На відміну від того, як проголосила фракція соліалістів. З одними гаслами пішла, а потім виявилося, що за певні диавіденти, політичні, чи не тільки політичні може перейти в інший табір.

 
Остап Дроздов:
 
Я все-таки попрошу дати відповідь на питання. Якщо дійсно ліквідація списків  давала право президентові розпустити парламент, це можна було зробити рік тому, коли тільки починалася формуватися уся ця так звана бандитська влада і так далі.  Чого все тягнулося аж до такого степеня, коли люди виходять на майдани?
 
Володимир В'язівський:
 
Між політиками демократичного табору не було взаємопорозуміння. Відсутність порозуміння привела до втрати тієї перемоги, яку ми мали. Зовсім недавно ми підписали угоду про об'єднану опозицію з блоком Юлії Тимошенко. І крім цього, виробили певні алгоритми, які ми змогли запропонувати президенту для того, щоб ця нелегітимна Верховна Рада перестала існувати як така.
 
Остап Дроздов:
 
Юлія Тимошенко в серпні минулого року закликала всіх скласти повноваження. Чому Наша Україна тоді не йшла на це?
 
Володимир В'язівський:
 
Скажімо так, на той час ми ще не мали лідерів, і дякувати Богу, що в Нашій Україні знайшлася кількість людей, яка здатна була реорганізувати і запропонувати лідерів для суспільства. Як ви пам'ятаєте, усі наші з'їзди проходять публічно. Жоден не проходив за закритими дверими. І часто можна було бачити, як проходив з'їзд, коли треба було розбивати на два етапи. Скажімо, керівництво Нашої України не могло однозначно прийняти рішення, яке би стимулювало до тіснішої співпраці з блоком Юлії Тимошенко.
 
Остап Дроздов:
 
Перш ніж журналісти почнуть підключатися, я буквально задам одне питання. Це буде цитата в тижневику "Аргумент-влада", 31.07.2006 рік. Буквально півроку тому, трохи більше.  Ви сказали дослівно так: "Наша Україна і її представники в парламенті  не обговорюють питання складання з себе депутатських повноважень". Це власне до того питання, що Юлія Тимошенко закликала це зробити. "Такий крок юридично жодних пвових наслідків для парламенту не матиме." Це ваша цитата. Тепер у вас думка помінялася на 180 градусів. Чому така непослідовність?
 
Володимир В'язівський:
 
Коли це питання поставало у 2006 році, то те, що пропонувала Юлія Володимирівна, а вона пропонувала написати в заяві про вихід не, як ми зараз написали про вихід з фракції, що не потребує підтвердження рішенням Верховної Ради. Вона пропонували скласти повноваження, а для цього Верховна Рада має прийняти рішення, і тоді не виключено, що Верховна Рада могла би сказати, Юліє Володимирівно, ми задовільняємо в цій заяві, ще двох-трьох лідерів із БЮТ і Нашої України задовільняємо, а всіх інших залишаємо у Верховній Раді. І це б не вирішувало питання, а тільки усугубило би питання можливості  таким чином розпустити Верховну Раду.  Коли тепер ми запропонували варіант, що тепер треба писати заяви саме про вихід з фракції, тоді автоматично стає розпуск парламенту.
 
Богдан Куфрик:
 
Пане Володимире, Наскільки реально, що після того, як з'явився новий указ президента про перенесення дати виборів, Наша Україна піде в блоці на вибори разом з Українською правицею, УНП, Народний Рух і УРП-Собор і якщо це станеться, яка буде реакція на це людей з Нашої України, котрі могли би бути в партійному списку на прохідних місцях, а їх буде відсунено. Чи не боїтеся, що цей блок, якщо його буде створено, приведе до розколу НСНУ?
 
Володимир В'язівський:
 
Я не боюся, тому що ми вже таким кроком пішли і в нашому списку на останньому з'їзді, на першому етапі, коли ми його сформували в алфавітному порядку, були представники Конгресу українських націоналістів, деякі із РУХу теж були у списку Нашої України. Так само, які і ПОРА прийняла рішення і теж делегували своїх представників. Ми повністю відкриті до того, щоб усі учасники формату Нашої України 2006 року були у спільному списку. Так само двері відкриті і це було запропоновано і для партій, які, на жаль, не потрапили у Верховну Раду, але які мають доволі потужні структури на місцях і могли би підсилити наш список своїми іиенами. Це йдеться і про УНП.
 
Володимир Телюк:
 
Пане Володимире, після того, як ви написали заяву про вихід із фракції, чому ви далі носите значок і чи отримуєте ви зарплату?
 
Володимир В'язівський:
 
У нас відбувся перший етап з'їзду Наша Україна, яким ми, перше, прийняли рішення обнулити список, написали заяви і тільки після того, як ЦВК обнулить списки, коли не буде кому на наше місце підходити, бо списки будуть ліквідовані, то тоді подаємо заяви у Верховну Раду і ЦВК, і відповідно до подачі заяви, автоматично ми позбавлені прав депутатства. На даний момент, відповідно до Указу президента, Верховна Рад розпущена, але народні депутати зберігають свій статус і це передбачено конституцією - складання до набрання повноважень депутатами нового скликання.  Щодо зарплати, наскільки я знаю, депутатам від опозиційних сил заробітна плата не нараховується. Верховна Рада прийняла рішення, це не треба було рішення Верховної ради, а безпосередньо голови Верховної ради, секретаріату. Ми зараз старємось час максимально використовувати для роботи з виборцями. Ми рахуємо за непотрібне бути у сесійному залі, тому що це є просто збори народних депутатів, але в жодному випадку не засідання.
 
Остап Дроздов:
 
Наш експерт Ігор Танчин помахав головою на тему зарплати.
 
Ігор Танчин:
 
Я бачив по телевізору виступ голови Верховної Ради, він буквально третього дня говорив про те, що 70 з лишнім відсотків депутатів обох фракцій опозиційних партій, отримали останню зарплату. А не нараховується зарплата якихось три-чотири останні дні.
 
Володимир В'язівський:
 
Я можу сказати достеменно: заробітну плату по тих днях, які ми були відсутні у сесійному залі, це ще до Указу президента, але ми вже не приймали участі у роботі Верховної Ради, всі представнки від Нашої України, ми написали, що перераховуємо кошти в сиротинці, будинки перестарілих. І це дійсно було зроблено. Щодо квітня, наскільки я знаю, є розпорядження Зайчука, який прийняв рішення, що народним депутатам, які не відмічаються, заробітну плату не надавати, тому вона не нараховується. 
 
Остап Дроздов:
 
Повертаючись до політичної проблематики. Уже з вуст регіоналів звучать такі гіпотетичні пропозиції про те, що нова переформатована широка коаліція могла би деякі питання зняти і принаймні об'єднати країну, яка знову розколота. Ваша думка з цього приводу.
 
Володимир В'язівський:
 
Переформатована, це яка? Шляхом підкупу?
 
Остап Дроздов:
 
Скажімо так, новостворена. Гіпотетично новостворена широка коаліція.
 
Володимир В'язівський:
 
Коаліція національної єдності. Йдеться про ту коаліцію, яка називалася донедавна антикризовою?
 
Остап Дроздов:
 
Ні, йдеться про можливу нову коаліцію Регіонів, Нашої України.
 
Володимир В'язівський:
 
Це виключено однозначно. І підкріплено рішенням з'їзду, де ми настоюємо на тому, і це була одна із вимог до президента від нашого з'їзду, а в подальшому і від віче, яке пройшло 31 березня.

Остап Дроздов:

Свого часу ви говорили, що не варто витрачати людські гроші, а це півмільярда гривень на нові вибори, треба, щоб у парламенті існувала широка коаліція. Можливо, це варіант найоптимальніший. З партією Регіонів у цьому питанні нам було легше домовитися, ніж із соціалістами". Це Ваша дослівна цитата. Тобто, ви відкрито обгрунтовували можливість створення широкої коаліції тоді. Чому ви тепер так нервуєтесь, коли до цієї коаліції залучають ваших колег. Це ж те, чого ви хотіли.

 
Володимир В'язівський:
 
Я не нервую і можу аргументувати чому. Коли президент Ющенко виходив на певний формат діалогу з тодішньою коаліцією антикризовою, тоді поставало питання, що антикризова коаліція береться до виконання, і це було відмічено в універсалі, виконувати ту програму Ющенка. з якою він йшов на вибори, і уряд, і відповідна комісія мали би працювати в тому ключі. Коли антикризова коаліція брутально порушила усі домовленості, які підписала, то звісна річ, постало питання а чи можна з таким "кидалами", перепрошую за непарламентський термін. в подальшому сідати за стіл переговорів.
 
Остап Дроздов:
 
А якщо в наступному парламенті більшість буде знову "кидал", що ви будете робити?
 
Володимир В'язівський:
 
Ми зараз дуже скурпульозно підходимо до формування списків, що БЮТ, що Наша Україна і хочеться сподіватись, що намагання узурпувати владу, а як ви бачите, апетит приходить під час їди, спочатку 236 депутатів, потім залучення трьох депутатів, потім ще біля двох десятків, а потім ще мало, треба Конституційний суд взяти під свою опіку, а в подальшому треба, щоб і в ЦВК була достатня кількість членів. Тобто, йдеться про узурпацію влади однією політичною силою, що є катастрофічно небезпечно для демократичної держави.
 
Остап Дроздов:
 
Я попрошу маленький коментар пана Ігоря. Ми тут почули думку В'язівського станом на серпень. Це одна думка.  А зараз ми власне бачимо зовсім іншу думку, іншу конфігурацію думок.  Про що це може свідчити? Чим це є для вас?
 
Ігор Танчин:
 
Я думаю, що це нормально, що людина розвивається, і кожен з нас змінює свої думки. Тобто, ми не йдемо з тими самими думками по життю. Відповідно до зміни політичної ситуації змінюються заяви політиків. Я би хотів увагу звернути тільки на деякі моменти. По-перше, не піддаючи в жодному разі сумніву того, що говорив пан Володимир, я хотів би звернути вагу на те, що написані були заяви про вихід з фракції тільки після того, як були оприлюднені списки нові до наступної каденції Верховної Ради. Тобто, раніше неможливо було це зробити, на мою думку, тільки тому, що не було відомо, чи потрапиш ти в списки. Тепер, якщо тобі гарантія, що ти потрапляєш в списки, то можна легше домовитися, щоб ти написав заяву про вихід.
 
Володимир В'язівський:
 
Щодо гарантій списків, то це ще нічого не дає. В нас був сформований список виключно в алфавітному порядку. Це не давало можливості сказати сьогоднішньому депутату, що я буду впевнений в тому, що я буду в прохідній частині списку.
 
Ігор Танчин:
 
Так, але є підстави вже його переконувати: в списку ти є, а місце тобі - отака і така гарантія. Я думаю, що такі розмови могли вестися.
 
Володимир В'язівський:
 
Ніхто ніяких гарантій не давав.
 
Ігор Танчин:
 
Я нічого не стверджую. Просто звертаю увагу на збіг таких моментів.
 
Володимир В'язівський:
 
Ще один момент хотів би сконкретизувати. Я не міняв своєї точки зору.  Я як стояв, так і стою на тих засадах, що наша політична сила Наша Україна йшла в контексті виборчої програми Ющенка і саме мала за бажання, будучи в більшості у Верховній Раді, і сформувавши наш уряд, розвивати його програму.  Певно, і ми передбачали колишні переговори Ющенка з Регіонами. Коли вони на це годилися, ми, підтримуючи Ющенка і парламент, теж згодилися на такі речі.
 
Остап Дроздов:
 
Коли Ющенко захотів розпускати парламент, ви говорили, що півмільярда людських гривень не можна втатити.
 
Володимир В'язівський:
 
Я погоджуюсь, що намарно їх тратити не можна. Коли безпосередньо ми побачили, що ми маємо розмову з політичними авантюристами, які можуть говорити заради того, щоб прийти до влади одне, а потім не відповідати за свої слова, то інша річ.
 
Остап Дроздов:
 
А якщо завтра Ющенко домовиться з регіоналами?
 
Володимир В'язівський:
 
Як показав досвід, з ними не можна  домовитися. Єдине розв'язання питання -це дати можливість не політикам між собою домовитися, а людям шляхом демократичних виборів визначитися, а хто має бути у владі.
 
Остап Дроздов:
 
Тобто, з головними, скажімо так,  фаворитами електорату - це кожен третій українець - не будете принципово домовлятись?
 
Володимир В'язівський:
 
Ми зараз будемо домовлятися про термін проведення виборів. Ми можемо домовлятися, якщо треба дошліфувати Закон про вибори, ми його дошліфуємо. Ми можемо сьогодні, коли ще невідомо, хто завтра буде в опозиції, домовитися і прийняти навіть при потребі Закон про опозицію. Бо ж ніхто не знає, бо завтра буде велике бажання сказати: опозиції таких великих повноважень не потрібно, коли та чи інша сторона опиниться при владі. Але сьогодні ми не знаємо, хто буде завтра в опозиції.  Ми максимально великі повноваження дамо опозиції, і це буде правильно.
 
Остап Дроздов:
 
Пане Ігоре. Маленька ремарка.
 
Ігор Танчин:
 
Мені здається, от чому в "Нашій Україні" нашоукраїнцям важко, тому що це політична сила, в якій реально де факто існують два центри влади. Один центр влади - формальний у вигляді лідера партії (в різний час це був різний). І другий центр влади неформальний - це Ющенко, який власне приймає рішення. Але керівництво, керування, воно передбачає в той же час і відповідальність також. А якщо ти не очолюєш цю силу, не є формально уповноважений від цієї сили, то відповідальності в тебе так би мовити нема. Рішення приймають в секретаріаті президента. Члени "Нашої України" можуть не знати про це рішення, не погоджуватись з цим рішенням, але парадокс той, що в секретаріаті президента, скажімо, пан Балога, він не відповідає за це рішення, а відповідальність лягає на депутатів, які починають виборсуватися з того всього тяжко і пояснювати, чому вони робили так чи так. Фактично в той час, як вони робили це навпомацки, а за спиною в них стояли інші люди і спонукували їх до цієї діяльності.
 
Володимир В'язівський:
 
Можу сказати одне, що співпраця між фракціями "Наша Україна" і секретаріатом надзвичайно стала конструктивною і доволі активною після того, коли секретаріат очолив Балога, а фракцію очолив Вячеслав Кириленко. Коли ми ще перебували в сесійному залі, були регулярні зустрічі із секретаріатом, провідними спеціалістами, заступниками по кожному закону погодження йшло. Ми максимально витримує цю тенденцію: постійні консультації, постійна робота між керіництвом партії і секретаріатом.
 
Остап Дроздов:
 
Зараз у нас рекламна пауза наших інформаційних партнерів, а після реламної паузи ми запитаємо у пана В'язівського, які зобов'язання він має перед Петром Олійником.
 
Реклама
 
Остап Дроздов:
 
Ще раз добрий вечір. Ви дивитесь політчину програму "Прямим текстом". В нас сьогодні гостем є Володимир В'язівський. Пане Володимире, ми другий блок розпочинаємо з більш львівської теми. З чого почалася політична кар'єра В'язівського? Скажімо, депутатська кар'єра В'язівського. Напередодні виборів-2006 Олійник поставив вас у список "Нашої України" замість себе.  Це було доволі несподівано для багатьох журналістів, для багатьох політологів. Просто так це не робиться. Нас цікавить, які обов'язки має народний і недоторконний народний депутат В'язівський перед простим громадянином губернатором Олійником.
 
Володимир В'язівський:
 
Щодо того, як Олійник поставив мене на своє місце. Перед тим ми проводили партійну конференцію, де рейтинговим голосуванням визначилися, хто в якій черговості може претендувати від Львівської оргнізації у список Нашої України.  Перший був Олійник, дргим - В'язівський. Відповідно, коли постало питання, чи Олійнику очолювати держадміністрацію, чи йти в партійний список Нашої України, то після розмови з Віктором Андрійовичем, рішення Олійника було - залишатися на місці. Відповідно від Львівської області перший кандидат випав, а його автоматично замінив другий номер в нашому рейтинговому голосуванні.
 
Остап Дроздов:
 
А як ви почуваєтесь в номінації "тінь губернатора"?
 
Володимир В'язівський:
 
Можна по-різному говорити "тінь губернатора", але я кажу: у мене з Петром Олійником максимально дружні стосунки. Ми доволі довго пройшли спільний політичний шлях і тому в нас немає розбіжностей в політичних поглядах, ми сьогодні в одній політичній силі - він з Руху, а я з УНП-Собору.
 
Остап Дроздов:
 
Вам багато задають ці питання. Ви на них відповідаєте дуже правильно, завжди кажете, зокрема, знову ж таки цитата, "я допомагаю своєму товаришу Олійнику вирішувати питання області в Києві". Що це за питання, адже лобізм в Україні не узаконений?
 
Володимир В'язівський:
 
Скажімо так, лобізм по відношенню до приватних структур - це є одна категорія, коли я хочу посприяти тому чи іншому підприємству. Коли я хочу посприяти Львівській області у вирішенні тих чи інших питань, які стосуються конкретної території чи конкретного міста, це я думаю нормальне поняття слова "лобізм", щоб допомагати даній території. В любому випадку ідентифікую себе львів'янином і максимально хочу підключитися до вирішення проблем.
 
Богдан Куфрик:
 
Чи те, що пан Олійник є водночас і головою обласної організації Нашої України, не може негативно позначитися на результатах, які Наша Україна візьме на дострокових виборах по Львівщині, адже, хто би не був при владі, всерівно народ владу не надто любить.
 
Володимир В'язівський:
 
В такому контексті можна сказати, що ми маємо українського президента, і рейтинг президента може негативно чи позитивно вплинути на рейтинг Нашої України. Я рахую, що Петро Олійник максимально добре проводить справу у Львівській області. Про це показують показники, вони не є секретними і відповідно формула показників області вираховується, і це було визнано на засіданні Кабінету Міністрів. Ми попадаємо завжди в число лідерів областей.
 
Остап Дроздов:
 
Ви, крім того, ще є керівником виборчого штабу Нашої України в нашій області. Власне, динаміка. На президентських виборах президент бере, якщо я не помиляюсь, 92 з чимось відсотки. Майже 93 відсотки. Проходить 2 роки і на парламентських виборах Наша Україна набирає 37, якщо я не помиляюсь, хоча пан Олійник, ваш друг божився, що це буде понад 50 відсотків. Зараз рейтинги показують, що Наша Україна достатньо здає позиції і по Львівщині БЮТ обходить Нашу Україну. Власне, це означає, що робота Нашої України не дуже влаштовує пересічного мешканця Львова чи області і настав час якісь такі передвиборчі новинки застосувати, не тільки виїжджати на адмінресурсі.
 
Володимир В'язівський:
 
Я не бачу застосування адмінресурсу на якому ми могли б виїхати в 2006 році. Ми працювали в тому ж ключі, як працювали і в 2004 році. Наші активісти, а це в основному до виборів президента це були люди, які працювали в дільничних комісіях активістами, пропагандистами на місцях. Вони йшли в нашу партію фактично з тим багажем, з тим політичним надбанням під час виборів 2004, яке влилось в партію Наша Україна. Ми вийшли на формат 2006 року і з тою ж політичною силою, з тим же членством вона в нас змінилась плюс-мінус, якась частина відійшла.  Але більше підійшло до нас. Ми виходимо на вибори 2007.
 
Володимир Телюк:
 
Ви говорите про якусь скурпульозність підбору зараз списків. Але є рішення ради про те, що всі депутати, які були перед тим, то вони автоматично мали би потрапити в списки.
 
Володимир В'язівський:
 
Йдеться про ту частину депутатів, які на протязі цього року не з'їхали з рейок політичної сили і тих гасел, з якими йшли на вибори. В цьому списку не буде промисловців і підприємців, які пішли в інший табір. Натомість інші члени промисловців і підприємців виявили бажання не просто залишитися в нашому форматі, але й виявили бажання стати членами Нашої України і ми їх вітаємо.
 
Остап Дроздов:
 
Покійний Степан Сенчук відкрито заявляв пресі, що дав "Нашій Україні" 250 тисяч доларів на виборчу кампанію 2004 року. Власне, хто є зараз головним фінансистом виборчої кампанії Нашої України на Львівщині.
 
Володимир В'язівський:
 
Скажімо, якщо в 2004 році я не можу спростувати чи підтвердити ту суму, яку ви наголосили, але я хочу сказати, що з Сенчуком ми дійсно дуже серйозно співпрацювали на виборах 2004 року. Він нам допомагав організаційно. Якщо треба було елементарно навіть заправити автомобілі, які мали займатися агітаційною роботою, то він йшов на зустріч і ми мали від нього допомогу.  В дану хвилину відмашка виборам дана, агітаційна частина, яка потребує найбільше матеріальних ресурсів, буде задіяна за місяць до виборів, бо ці вибори всього проходять протягом двох місяців, законодавством передбачено, по-перше, виборчий фонд. Коли громадянин держави, який солідарний з тією політичною силою, може перерахувати туди гроші. Те саме робилося і в 2006 році на попередніх виборах, коли доволі багато наших симпатиків, не тільки членів партії, перераховували кошти у наш виборчий фонд.
 
Остап Дроздов:
 
Для бізнесменів, які є членами "Нашої України", ставиться якась така неофіційна планка внесків?
 
Володимир В'язівський:
 
Таких вказівок, чи планок, як ви говорите, ні до кого не ставиться.
 
Остап Дроздов:
 
Я дякую за відверту відповідь.
 
Володимир Телюк:
 
Чи допомагає фінансуванню львівському штабу другий народний депутат від Львівщини, кого Львівщина запропонувала в список?
 
Володимир В'язівський:
 
Знову ж таки, і я, і будь-який інший депутат від Львівщини в міру своїх фінансових можливостей, спроможності, може перерахувати на вибори. Я в даному конкретному випадку - на вибори 2007 року. Виборчий фонд жодна політична партія ще не відкрила, знову даний новий старт виборчій програмі.
 
Остап Дроздов:
 
А на минулій виборчій кампанії скільки ви вклали в "Нашу Україну"?
 
Володимир В'язівський:
 
В той час я не був народним депутатом і не мав тих статків, які зараз маю.
 
Остап Дроздов:
 
З набуттям депутата ви і статки набули?
 
Володимир В'язівський:
 
Заробітна плата збільшилася і це не є секрет. Зараз я можу дати значно більше на нашу спільну справу, аніж це я зробив у 2006 році.
 
Остап Дроздов:
 
В мене питання-прохання до пана експерта. Поділитися своїми думками стосовно тої виборчої штабної теми.  Є перед нами керівник штабу. Які такі цікаві поради, думки ви могли би озвучити для пана В'язівського?
 
Ігор Танчин:
 
Не думаю, що пану В'язівському треба щоь радити. Тому що він керував штабом в 1998 році на виборах мера Червонограда, в 2002 році на виборах по мажоритарному окрузі. Я можу сказати, що всі ці кампанії відзначалися  досить великою жорсткістю і викидом чорного, як називають піару. З останнього, що на пам'яті усіх людей, це, наприклад, листівки, які розповсюджувала "Наша Україна" з Юлією Тимошенко, яка там з зіркою Давида.
 
Володимир В'язівський:
 
Це не "Наша Україна" розповсюджувала і це було спростовано.
 
Ігор Танчин:
 
Наскільки я пам'ятаю, може зараз спростуєте те, що я кажу, але була така заява, може навіть ваша, що роздавали ці листівки просто, щоб люди подивилися, а якщо хочуть - повісили на цвяшок.
 
Володимир В'язівський:
 
Це йдеться про передрук в газеті "Так!" Це був передрук в офіційній газеті.
 
Ігор Танчин:
 
Тобто такий жорсткий чорний піар там був і я думаю, що пан В'язівський як боєць, він підтверджує, що не тільки він може боротися в такій площині, так би мовити виборчих технологій досить жорстко, але й у Верховній Раді. Як тільки прийшов - відразу дав усім прикурити. Відразу всі ЗМІ обійшли кадри, де пан В'язівський боровся з такими великими сильними регіоналами. Я думаю, якщо тут будуть штабні війни, то пан В'язівський і сам кого хочеш навчить такої жорсткої і не завжди чистої боротьби.
 
Володимир В'язівський:
 
Думаю, що ті вибори будуть інакші. І ми маємо певні домовленості з блоком Юлії Тимошенко, зовсім недавно ми проводили спільне засідання - "Наша Україна" і БЮТ щодо сьогоднішніх подій і зачіпали події, які чекають нас попереду. Зараз питання стоїть простіше. Нам треба 92 відсотки про яких ми говоримо наших демократичних симпатиків в Галичині провести у Верховну Раду. Нам треба максимально спрацювати на те, щоб не було тих політичних сил, які відкрають у нас демократичні голоси, а потім плюс-мінус половину віддадуть тому табору, як це було на виборах 2006 року, коли тільки у форматі "Нашої України", яка різниця 2002 і 2006 року. Ми 14 відсотків в Галичині втратили. І з них, грубо кажучи, 7 відсотків подарували опонентам.
 
Остап Дроздов:
 
Ну а ще більше взяла ваша теперішня колега Юлія Тимошенко.
 
Ігор Танчин:
 
Для демократичних сил це немає значення, але для "Нашої України" має значення, чи вона більше набере, чи блок Юлії Тимошенко.
 
Володимир В'язівський:
 
По сьогоднішній соціології набере більше Блок Юлії Тимошенко. І по тій угоді, яку ми підписали про спільну опозицію, а там передбачені норми не тільки опозиції, але й у випадку, коли ми будемо у владі. Той, хто набирає більше, той буде претендувати на прем'єра. Ми орієнтуємося на те, щоб більше виборців прийшло, щоб не побачили якихось брутальних чорних піарів. Максимально прийшли і проголосували за ті дві демократичні сили.
 
Богдан Куфрик:
 
Верховна Рада чи то клуб депутатів, що нині збирається в Будинку під куполом, запустила вже процедуру імпічменту президентові. Припустімо, що Указ президента не буде виконаний, тобто вибори не відбудуться. Наскільки реально, що ваші партнери по коаліції, мається на увазі БЮТ, не будуть потім голосувати в парламенті за імпічмент президента.
 
Володимир В'язівський:
 
Я не бачу на те підстав, тому що наша спільна вимога як від "Нашої України", так і БЮТ щодо розпуску Верховної Ради президентом зреалізована, а тому про іпічмент президенту не може будь-хто оголосити, тому що Верхховна Рада сьогодні не діє. По-друге, навіть якби вона діяла, то треба як мінімум на першому етапі мати 300 голосів, а на другому етапі 338 голосів, що зрозуміло теж є неможливим для політичних розкладів.
 
Остап Дроздов:
 
Але в принципі на майбутнє ви розглядаєте БЮТ як потенційну загрозу для президента. При будь-яких розкладах. Ви ж маєте дуже поганий досвід голосування за Закон про Кабмін, яким Юлія Тимошенко позбавила Ющенка багатьох речей.
 
Володимир В'язівський:
 
Це прикрий факт Блоку Юлії Тимошенко, коли вони дійшли певних порозумінь з Партією регіонів, і це є також додатковим підтвердженням, що з "кидалами" не можна мати політичних домовленостей. Знову ж таки, з боку Регіонів вони мали б проголосувати за Закон про опозицію. Закон про опозицію не проголосували. Тобто, ті домовленості, які вони мали з Юлією Володимирівною, вони не витримали. Юлія Володимирівна подолала вето президента і підсилила сьогоднішній уряд.
 
Остап Дроздов:
 
Ну знову ж таки, це була певно та провокація під Ющенка, щоб нарешті він визрів для розпуску парлменту.
 
Володимир В'язівський:
 
Ну це могли і так сказати.
 
Остап Дроздов:
 
Я хочу задати запитання про статки. Власне законодавство дає право новообраним народним депутатам отримувати гроші на покращення житлових умов. Свого часу ваш друг Петро Олійник взяв із бюджету 215 тисяч гривень, хоча має певно квартиру. Яворівський взяв 92 тисячі гривень. Ви, як новообраний нардеп, взяли гроші на покращення своїх важких житлових умов?
 
Володимир В'язівський:
 
Скажімо, житлові умови в мене в Києві не важкі. Я живу в готелі двомісному. Мені вистачає для роботи і для відпочинку. Там 7-8 годин сну і що більше для людини треба? Я не брав ні компенсації, ні квартири.
 
Остап Дроздов:
 
Тобто ви відмовилися.
 
Володимир В'язівський:
 
Квартиру мені не давали, на компенсацію заяви я не писав.
 
Остап Дроздов:
 
Я ще одну цитату вашу згадаю. Це заява 23 квітня. Це питання мій колега задавав, все-таки хотілося б більш чітко. Ви сказали. що "Наша Україна", маю на увазі НСНУ, не блок, а партія, "Правиця" і "Народна самооборона" Луценка домовилися йти на позачергові вибори одним блоком. То домовилися чи не домовилися?
 
Володимир В'язівський:
 
З боку "Нашої України" всі карти були відкриті, на яких засадах ми можемо йти в спільному списку. Ми це запропонували нашим колегам, побратимам по дружніх демократичних партіях.
 
Остап Дроздов:
 
Так домовилися чи не домовилися?
 
Володимир В'язівський:
 
Скажімо так, на той час, коли я давав це інтерв'ю, такі домовленості лунали з вуст і "Правиці", і Юрія Луценка. Переговорний процес, і це правильно, проходив у дуже вузькому форматі, бо треба було витримати певні коректні моменти і щодо списку, і щодо кількості тої чи іншої політичної партії чи блоку у спільному блоці, тому я не можу сказати, хто в подальшому залишив свої амбіції і відійшов від тих попередніх домовленостей.
 
Володимир Телюк:
 
Пане Володмириме, лунали заяви ваші, Луценка, Юлії Володимирівни, В'ячеслава Кириленка про те, що буде домовленість тільки тоді, коли зміниться дата виборів. Маємо новий указ, нову дату виборів. Що зараз?
 
Володимир В'язівський:
 
Ми відкриті для того, щоб провести єдиним списком "Нашої України" і знову ж таки починаємо формати переговорів з дружніми нашими поілтичними побратимами, щоб, якщо не виходить йти мегаблоком, доя кого ми теж були відкриті, і це нескладно було б накласти соціологію і відповідно розмістити у прохідній і не тільки прохідній частині наших кандидатів. Ну, скажімо, Юлія Володимирівна не настоює на цьому. Тому ми можемо говорити, що Юлія Володимирівна буде йти окремішним блоком. Постає питання, наякільки політичні сили і лідери тих політичних сил здатні домовитися, щоб йти у форматі блоку "Наша Україна" і зменшити максимально вибір для демократичного середовища.
 
Остап Дроздов:
 
Пане Володимире, ми завершуємо програму. Я б вас попросив якось так більш глобально відповісти на основне глобальне запитання. Ситуація в країні є критична. Щоб не видавав президент, які б укази, його не визнають. І нема на то ради. Виглядає на те, що все-таки змушені будете домовлятись. Інакше вас просто будуть ігнорувати, можете ще й 5 указів понавинускати. Як ви готуєтесь до такого сценарію розвитку.
 
Володимир В'язівський:
 
Домовленості в даному випадку можуть стосуватися тільки одного: терміну проведення виборів. Певну частину Регіонів вже не задовільняє цей термін, що це близько до канікулярного періоду, що багато буде у відпустках, що це не дає людям максимально висловити свою політичну волю. Я хочу сказати наступне. Коли я мав розмову навіть з регіоналами навіть в кулуарах, то певна конструктивна частина, а до неї в багатьох випадках я вже так знаю, належить бізнес-частина партії Регіонів, за те, щоб максимально швидко провести вибори. Навіть вони не заперечували, щоб це було і 27 травня. Це б вирішувало питання.  І навіть не розходиться, хто в цих політичних виборах переможе - Наша Україна, демократичні сили чи регіони і їхні сателіти. Їм навіть про це не розходиться. Їм потрібна певна стабільність в державі. Вони вийшли на міжнародні ринки, мають певні запозичення, хочуть продавати свої активи і здобувати інші активи і їм потрібна стабільна держава. І вони вже навчились працювати при любій владі в цій державі. Сьогоднішня політична ситуація показує, що ми живемо не в стабільній державі, а відповідно співпрацювати із зовнішніми інвесторами надзввичайно їм складно. І та частина в партії Регіонів схильна до того, щоб вибори відбулися якомога швидше.
 
Остап Дроздов:
 
Дякую за таку розширену відповідь. Резюме експерта і ми виходимио на фінал.
 
Ігор Танчин:
 
Нинішня система, коли депутати обираються по списках, приводить до того, що всі рішення приймають лідери, а пересічний депутат повинен бути просто бійцем. І ті цитати, які тут наводилися, свідчать, що чим депутат менше говорить, тим безпечніше він себе почуває, тому що він не може відповідати за свої слова. Він може тільки бути звичайним бійцем. Скажімо, Руслана і будь-який інший депутат, крім лідерів фракцій, вони приблизно на рівних є в цій фракції "Нашої України". Вони однаково тиснуть кнопки. Хоч це абсолютно не порівнює їх, я вважаю, що це люди, які повинні функціонувати в різних площинах, але тим не менше ситуація зараз складається власне так. І мені здається. що тут є щось неправильно в тій системі, коли люди на зразок пана Володимира - діяльні, активні, які чимало можуть, перетворюються на статистів, які деколи навіть не можуть відповідати не тільки за дії фракції, а й за дії свої особисті.
 
Володимир В'язівський:
 
Можу опонувати тільки одним: так потужно і відверто, як проходять дискусії в нашій Україні, чи то на фракції, чи то навіть на партійних - ми проводимо відкриті з'їзди і максимально преса має можливість висвітлити поведінку наших делегатів, то показує інше. Що і львівська делегація своєю, можливо, неординарною поведінкою на з'їзді змогла схилити до того, що ми маємо нового лідера, що ми змогли інших відсунути від керівництва.
 
Ігор Танчин:
 
Це з'їзд, а це фракція. Я про інше говорю.
 
Володимир В'язівський:
 
Те саме, просто фракція не транслюється і можливо менше відомо, як відбуваються події. Я хочу сказати, що у нас дуже активно йдуь дискусії на фракції. Порошенко може висловлювати свою позицію, В'язівський може - кардинально іншу позицію. І приймають рішення на фракції. Побажання, думка президента звучить і лунає на фракції, і до неї теж по-різному ставляться. Але в цілому я можу погодитися, що здебільшого думка президента і фракції в цьому випадку співпадали.
 
Остап Дроздов:
 
Я вам дякую за розмову прямим текстом. Сподіваюсь, для вас вона була достатньо цікава. Я також дякую глядачам, які нас дивилися. Це була політична програма "Прямим текстом". В нас сьогодні в гостях був Володимир В'язівський. Ми зустрінемося рівно через тижень о 21. 15. Всього доброго.Назад до списку

08:58 ( 5.12.2022)
Литва передає Україні 155-мм снаряди

08:40 ( 5.12.2022)
Блінкен: адміністрація США працює з Конгресом над визнанням Росії державою-терористом

11:43 ( 1.12.2022)
Ціни на Starlink в Україні зростуть майже вдвічі

09:57 (26.11.2022)
США організували в Польщі ремонтну базу для артилерії з України

09:28 (26.11.2022)
Нардепи Зеленського пішли інспектувати "Центри незламності" у Києві

no news in this list.

no news in this list.

Продається домен
правда.укр

Ідеально підходить для новинного сайта, чи інтернет-газети.
Вартість домена - 2500 USD

Контактна інформація
cu_pol@yahoo.com

no news in this list.

no news in this list.

Lolitastad Stockholm, Sweden Flyttstädning i Stockholm - Städhjälp från Lolita Städ We are cleaning company located in the Stockholm city, Sweden
Interested in Muslim Marriage? Check out Muslims4Marriage.com
Shop for your new or used Chevy, Ford, Ram, or GMC lifted trucks for sale at OnlyLiftedTrucks.com

no news in this list.

no news in this list.

08:56 ( 5.12.2022)
Макрон вважає, що нова архітектура безпеки має передбачати гарантії для РФ

08:54 ( 5.12.2022)
Путін має бути притягнутий до відповідальності за воєнні злочини - Макрон

09:17 (23.11.2022)
Росіяни вдарили ракетами по пологовому відділенні на Запоріжжі, загинуло немовля

17:54 (19.11.2022)
Росіяни обстріляли гуманітарну точку на Херсонщині, 5 поранених

12:30 (18.11.2022)
Аксьонов наказав будувати фортифікації в окупованому Криму

Блок статей, Каталог статтей

no news in this list.

Центр політичних досліджень. Суспільно-гуманітарний консорціум «Ґенеза».
© 2004. КуПол (Культура і Політика). Всі права застережено.
© 2004. Розробка WebКузня