КУПОЛ. Культура і Політика. КУПОЛ. Культура і Політика.
 НОВИНИ   ВИБОРИ   СТАТТІ ТА ОГЛЯДИ   ІНТЕРВ'Ю   ДАЙДЖЕСТ   ГОЛОСУВАННЯ   ПРО НАС  
КуПол по-старому вперед! версія для друку вперед! в закладки! вперед!
 

НОВИНИ

Гість програми – голова політради Партії зелених України Віталій Кононов
16.11.2007

By: 15.11.2007 року, 22.05-22.50, прямий ефір, 18.11.2007 року, 15.00-15-45 - повтор

Автор і ведучий програми – Остап Дроздов   Журналісти – Тарас Вархоляк, ЗІК, Юлія Басенко, Новий погляд.   Експерт у студії – керівник Незалежної експертної екологічної групи Мирон Колодко.   Остап Дроздов:   Доброго вечора. Вас вітає політична програма «Прямим текстом». Мене звати Остап Дроздов. Прямі запитання, прямі відповіді, прямий ефір.У Львові випав потужний перший сніг, а у нашій студії дуже навіть зелено. У нас сьогодні в гостях багатолітній голова партії Зелених України, зараз голова політради партії Зелених України, просто Людина, яку можна впізнати на вулиці Віталій Кононов.

Пане Віталію, дякую, що ви через негоду пробиралися до Львова, але чого не зробиш заради розмови прямим текстом. Розмови зі мною, львівськими журналістами. У якості експерта я сьогодні запросив відомого у Львові еколога, керівника Незалежної експертної екологічної групи Мирона Колодк
а. Сьогодні у нас вийде політично-зелена програма. Але все одно прямим текстом. Я пропоную її розпочати з маленького і згодом ми повернемося у цю студію.

Транслюється сюжет:

Віталій Кононов – це лице, причому найбільш знане, зеленого руху в Україні. Саме Кононов привів партію Зелених у парламент дев’ять років тому. І, як це не парадоксально, саме Кононова звинувачують у системному занепаді екологічного руху. А він часто скаржиться, що зеленим неможливо пробитися на телебачення. Тому сьогодні програма «Прямим текстом» дає можливість Віталію Кононову висловитися про те, що діється у нашій політиці і про занепад зеленого руху в Україні. За умови, що говоритиме Віталій Кононов лише прямим текстом.

Студія.

Остап Дроздов:

Пане Віталію, ви маєте можливість в прямому ефірі програми «Прямим текстом» (ви вже були на програмі у якості першого гостя) поговорити на теми, які хвилюють. Я запросив вас у цю студію як людину, яка, однак не є учасником цієї, вибачте на слові, української політики, тому нам цікаві ваші думки. Ви маєте можливість висловитися про те, що зараз коїться в Україні. Мені завжди цікаво задавати це питання людям, які не є безпосередніми учасниками цих торгів, переговорів. Ви є представник позапарламентської партії. Маєте можливість сказати – куди котиться ця країна у ваших очах.

Віталій Кононов:

Дякую Вам за гарний такий старт. Нормально ви мене представили. Я радію зустрічі з львів’янами. Я дуже багато людей знаю у Львові. І я дуже люблю це місто, тому що насправді тут поряд Європа. Хотілося б, щоб Україна була в Європі. Мені сьогодні у Львові подарували сорочку, я щасливий. Але разом з тим я здивувався запаху у Львові. Я ніколи такого запаху не чув. От зараз усі львів’яни відкрийте кватирки і понюхайте як пахне наше місто. Я теж вважаю Львів своїм містом, бо в дитинстві тут жив декілька років. І це що – питання зелених? Чому смердить у Львові. Чому смердить у інших містах України. Чому смітники переповнені? Чому дихати нема чим і так далі. Хіба це зеленим питання. Це питання людям, які вибирають. Я звертаюсь до львів’ян. Чого ви не вибрали, я навіть не кажу про зелених, а йшов дуже гарно Олег Тягнибок, націоналіст. Молодий потужний політик, талановитий, прямий і відповідає цьому регіону. Чого ви не проголосували? Кого ви вибрали взагалі? Ви вибрали великий капітал. Для чого? Для того, щоб він вирішував ваші проблеми?

Ви питаєте мене, а що буде. «Будет вам счастье» як цигани кажуть. Вони сьогодні ділять ваші гроші. За ці два роки, що буквально цей парламент був, що у нас сталося? Кількість людей, які працюють у Італії, Португалії і так далі не збільшилась і не зменшилась. А кількість мільйонерів-мільярдерів в Україні збільшилась. У Східній Європі Україну представляють аж три мільярдери. Вибачте, то тут можна заробляти гроші. Великі гроші. Це ж наші люди, це ж наш Ахметов.

Остап Дроздов:

Ми всі зараз спостерігаємо за тим, як депутати як малі діти бучаться про те, хто буде головою підготовчої групи. Таке враження, що українські політики усіх нас українців вважають просто, даруйте на слові, просто за ідіотів.

З року в рік люди обирають, про що ви казали, тих самих, які пізніше цих же людей кидають і обмінюють. Ви для себе маєте пояснення – чому так?

Віталій Кононов:

Звичайно маю. І на сьогодні це зрозуміло. Тому що люди ногами ще знаходяться  у старому світі. Вони звикли вірити владі. Вони звикли вірити друкованому слову.  Вони звикли вірити мас-медіа. А люди, які сьогодні керують цим процесом, які мають гроші, яким належать ці мас-медіа, формують громадську думку. Наприклад, я недавно був на якомусь круглому столі. І там один із журналістів сказав: дивіться, давайте от явимо, що завтра якась політична партія викине лозунг – дітям високих чиновників не дозволимо вчитися за кордоном. Вся країна буде голосувати за цю партію. Це вирішує соціальні проблеми? Звичайно, що ні. Давайте заберемо у депутатів повноваження.  Всім подобається, чистий популізм. Вирішує  це проблеми бідності України? Це вирішує проблеми роботи в Україні? Це вирішує проблеми політичного курсу України?

Остап Дроздов:

Ви маєте певну образу на виборця?

Віталій Кононов:

Ні. Я прекрасно розумію, що якщо у мене нема що їсти, то мені плювати, чи там є генетично-модифіковані продукти чи нема. І якими буквами воно написано і що там зелені прийняли якийсь закон. Воно дешевше і я буду його їсти. Якщо в мене нема роботи, то мені плювати, що карбон викидається, фосфор перевертається, що у нас танкери гинуть, глобальне потепління.

От на Вінниччині розуміють глобальне потепління, бо там була посуха. Але цей фактор наступає уже тоді
, коли його не можна виправити. Мужик хреститься, коли вже вдарив грім. І я прекрасно розумію, що зараз не будуть голосувати за зелених. Але я знаю, що з часом все одно будуть голосувати за зелених. Не за мене, так за тих, хто прийде за мною. Нам важко. Ми вже вісім років без влади. Нас не чують, не бачать. Кажуть або зелені піаряться, або ви нічого не робите. А хто робить? Якщо роблять, то чому ви так погано живете? За кого ви голосуєте, чому ви весь час вибираєте одні і ті ж прізвища? За ідеологію голосували? За що ви голосували? Ви вибрали Литвина. Країні потрібен Литвин. Назвіть мені, будь ласка, яку партію він презентує? Не скажете. Знищили соціалістів. Скажіть, чому? Тому що соціалісти погані? Ні. Виявилося, що Мороз зрадник. Тобто, вибирають особистості. Це неправильно. Якщо країна не може визначити, яку ідеологію вона сповідує, то ця країна не знає, куди вона йде.

Остап Дроздов:

Тільки ліниві не говорять про крах зеленого руху, маргіналізацію. Але з іншого боку, Україна коли дізнається, що є партія Зелених за місяць до виборів. Так не можна працювати, тому і не голосують.

Віталій Кононов:

А для чого партії існують?

Остап Дроздов:

Щоб працювати не тільки за місяць до виборів.

Віталій Кононов:

А що значить працювати? Партія – це політична структура. Вона повинна працювати у владі. Є громадські організації, є фонди – вони існують постійно. От я зараз представник громадської організації. Я голова департаменту комітету захисту прав людини в галузі екології, захисту навколишнього середовища. Я звертаюсь до львів’ян. У мене немає у Львов комісара. Мені потрібна людина досвідчена молода людина, самостійна. Ми їй дамо цю посаду, вона матиме багато прав.

Остап Дроздов:

А яка зарплата?

Віталій Кононов:

Там нема зарплати. Вона повинна прийти зі своїми грошима. Тому що партії, які зараз існують – це псевдопартії. Коли Кононов шукає 120 тисяч доларів, щоб роздати осередкам, то хіба це партія? Вони кажуть – мені потрібно на те, на те, на роботу із людьми. Це не партія. Пішов процес зворотній. Хочеш прийти – принось, приходь, працюй. Ніхто тобі не заважає.

Мирон Колодко:

Ви сказали, що ви не піаритесь. А я думаю, що це погано, що ви не піаритесь. Треба це робити на місцевому рівні.

Віталій Кононов:

Я піарюсь в Остапа.

Остап Дроздов:

Мене зараз звинуватять у піарі партії зелених.

Мирон Колодко:

Ви робите ту ж саму помилку,  що і всі партії. Зеленим рухом і  екологічними проблемами інфіковані усі члени суспільства. Але чому вони йдуть? Та тому, що у вас немає харизматичних лідерів. Якихось публічних людей хоча б на місцевому рівні.

Віталій Кононов:

А я що, не харизматичний лідер. Розкрутіть мене. Я ніколи собі не дозволю навіть плаката написати, тому що це колективна гра.

Мирон Колодко:

Так от, щодо місцевого рівня. Я говорю про Львівщину. Попередньо перед тим керував тут партією зелених банкір.

Остап Дроздов:

Партія зелених не робить акценту на екологів, практиків, а шукає капітал.

Мирон Колодко:

І оці люди будуть все ініціювати, вони будуть притягувати до себе інших. Не обов’язково мати фінанси.

Віталій Кононов:

Це не так. Всі вчені до нас зараз прийшли, ми зі всіма працюємо. Я дзвоню Шуфричу і кажу – у нас є порошок, яким можна посипати і всю цю нафту збере. Такий сорбент сьогодні показували на 1+1. Не в цьому справа. Це ніхто не відмітить. Якщо ти зробив щось добре, то люди не дуже це пам’ятають. Зробив і зробив, спасибі тобі. В мене є проблема. Можеш її вирішити? Ні? Тоді я піду за тими, хто мені пообіцяє. Піду за тими, хто мені пообіцяв, що я завтра в армію не піду. Дадуть мені гроші з Ощадкаси. І я не вірю, що вона це зробить. Але я хочу і я проголосую.

Тарас Вархоляк:

Ви говорили, що недостатньо людей, які в фінансували партію Зелених. От подивимося на пана Костеріна, який володіє газетою і телебаченням 24 і телеканалом Тоніс. Невже його грошей не вистачало для того, щоб просунути партію, щоб вона зайняла хоч якесь вище місце.

Остап Дроздов:

Пан Костерін є теперішній голова Партії зелених України, ваш шеф.

Віталій Кононов:

Ну не можу сказати, що мій шеф. Скоріше, я його шеф. Але справа не в цьому. Парія вибрала людину, яка має свої особисті гроші. Але це не означає, що вона повинна витрачати ці гроші. Він має свої гроші, він має свої канали. Він собі внесок зробив – і вибачте.

Остап Дроздов:

Ви запрошуєте людей, які мають принести у Львові якийсь капітал.

Віталій Кононов:

Я говорив про комітет з захисту прав людини.

Остап Дроздов:

Але те саме із партією. Є людина, яка готова це все фінансувати.

Віталій Кононов:

Це ж не секрет. Люди приходять з грошима в будь-яку партію і кажуть – я хочу бути депутатом Львівської ради. Я може дати сто тисяч доларів. В мене є друкарня, я знаю генерального прокурора. І дає весь список, що він може. Я кажу – давай подивимось. Ну. Даємо тобі таке місце. Розумієте, це є корупція. А люди не можуть вибрати – чому. Тому що я список формую.

Остап Дроздов:

А ви вже кілька разів робили таку корупцію? Хмельницького брали?

Віталій Кононов:

Хмельницького брали всі. Я вам скажу дуже чесно перед львів’янами, це європейські люди. Партія сиділа у підвалі, бігали щурі і в нас не було грошей, щоб поставити двері. У нас вже двічі крали документи. Нормальні люди, скидались по 10 карбованців. Прийшов гонець від Хмельницького – ми вам дамо гроші на вибори. Що робити? Василь підвів нам ще банкірів, які дали гроші, але вони не пішли у парламент. Тоді не всі хотіли. А Василь хотів і він пішов. Його цікавила політика. І я вам скажу, в мене дуже гарні від нього враження. Я знаю багатьох політиків із різних партій, як вони вчинили з партіями, як вони їх відкидали. А Василь, коли програв вибори, олігарх, прийшов і каже: Віталій, і сказав погане слово про себе, каже, я такий-сякий. Я не маю права більше тут бути. Я піду в другу партію. Я зіпсував кампанію. Мені як людині це було дуже важливо. А те, що Василь зараз із Юлею, із Регіонами, ще з кимсь, це тенденція.

Остап Дроздов:

Я зачитаю цитату із вашого інтерв’ю, яке ви дали мені у 2005 році. Ви сказали дослівно так: «Ми зробили велику помилку, коли вважали себе нейтральною силою. Насправді, коли ти нікого не критикуєш і не хвалиш себе, то в тебе нема шансів». Наскільки я розумію, мається на увазі те, що у політиці є така практика – ти мусиш грати про когось. Персонально проти кого ви зараз могли б грати?

Віталій Кононов:

Я скажу. Я свідомий того, що це буде можливо небезпечна інформація. Але я буду видавати журнал чи може книгою це назвемо, якщо вона річна. Ми будемо видавати книгу «чорних» героїв України. Хто найбільше викидів дає, хто найбільше забруднює середовище, хто продає погані продукти. Це дуже важлива робота. Я розумію, що людям це не буде подобатися. Я розумію, що будуть приходити і відкуплятися або лякати. Але це необхідно робити, щоб очиститись.

Остап Дроздов:

Ви думаєте, що це справить ефект?

Віталій Кононов:

Абсолютно.

Остап Дроздов:

Кому яке діло, скільки Азовмаш викинув чогось?

Віталій Кононов:

Ні, не Азовмаш. Остап викинув. Так, він хороший хлопець, але це він зробив. І заробив на цьому такі гроші. Він зіпсував імідж країні.

Остап Дроздов:

Знаєте, якщо він буде під крилом Ахметова. То йому буде все рівно.

Віталій Кононов:

Неважливо, під чиїм крилом. Хтось повинен набратися сміливості і сказати.

Остап Дроздов:

Проти кого потенційно партія Зелених може працювати?

Віталій Кононов:

Зараз особистості грають роль. Україна на сьогодні найбільший забруднювач в карбоновому смислі. Найбільше СО2 на душу населення викидає Україна. Ви це знаєте?

Остап Дроздов:

Ні.

Віталій Кононов:

Ні, це ніхто не знає. Зайдіть зараз на американський сайт, який називається Карбон-2 і ви побачите, чому Україна викидає. Тому що у нас метал, у нас вугільна промисловість. І сьогодні уже американці думають про те, як би допомогти нам. А ці гроші хто заробляє. Називають – Ахметов перший, за ним Пінчук, Тарута. На чому вони заробляють гроші? На великій металургії. І імідж України складається якраз з їхніх засобів.

Остап Дроздов:

Якщо, наприклад, як ви сказали, добрий хлопець Олег Тягнибок …

Віталій Кононов:

Я не поділяю його ідеологію, але він мені подобається як політик.

Остап Дроздов:

Я до прикладу. Вони вам платять гроші за те, щоб ви розгортали кампанію проти великих індустріальних магнатів і так далі. Ви візьмете ці гроші?

Віталій Кононов:

Візьму звичайно. З великою радістю. Тому що мені треба газету видавати, мені треба вам заплатити. Я зараз тут на шару, я це підтверджую. Але хотів би частіше бути. Я видав журнал. І кожна людина каже – мені заплатіть будь ласка.

Остап Дроздов:

Це і шанс для партії Зелених вернутися в політику – лягти під когось проти когось.

Віталій Кононов:

Що значить лягти? Я вам скажу, що сьогодні вже багато людей з грішми розуміють, що для них не потрібна політика. Політик каже: я хочу, щоб ви були зеленими, наприклад. І я вам дам гроші. Такого нема. Але я хотів, щоб таке було.

Остап Дроздов:

Невже нема в Україні дядька з грішми, який може просто вкласти гроші у перспективну річ? Чи ви просто погано вкладаєте? Не вмієте продати цей проект?

Віталій Кононов:

Сьогодні немає. Наш дядько з грошима – це хижак, який набиває гроші за рахунок свого суспільства. І він не збирається ділитися цими грошима.

Мирон Колодко:

Цей принцип вже давно відомий в історії – ворог мого ворога на даному етапі мій друг. І якщо це були б зелені, то я не був би проти. І це не був би гірший варіант. Але я не згідний з тобою, Остапе, в тому сенсі, що це втратив. На прикладі двох таких партій, мегаблоків – НУНС, які колись мали 30-35 відсотків, а скотилися до 14 відсотків. І соціалістична партія з 5 відсотків скотилась до 2, 9. Так от. Лідер – це є основа всього. Ті люди, котрі там були, вони розбіглися по всіх інших. Знову ж таки розбіглися ті партії, де є харизматичні особи.

Але дійсно оця зелена ідеологія – це є справжня ідеологія. І з вашого боку необхідно, щоб ви це активно робили. Треба піаритись. Але беріть якусь активну участь. Знизу почитайте. Ви знизу нічого не робите.

Віталій Кононов:

От ви побачите, через рік глобальний зміст екологізму абсолютно зміниться по тій причині, що в Америці виграють демократи. А демократи сповідують екологізацію. А наша країна як сателіт Америки прийме абсолютно те, що там скажуть. І будуть робити те, що скажуть заокеанські дяді. Виграє там пані Клінтон. Гор висунув дуже серйозну програму по боротьбі з глобальним потеплінням. І побачите, як у нас підуть усі екологічні програми. Як у нас буде фінансуватися ця тема. Наскільки стануть модними екологічні питання. І партії зелених будуть впливати на суспільство.

Чого я спокійний завжди. Ви знаєте, я був депутатом. Зараз безладдя переживає, дуже серйозно. Тому що воно втомилося. Я сам пішов із посад. Зараз висунули молодих людей. Я вірю, що вони потягнуть цей віз.

Остап Дроздов:

Але ж вони хочуть пройти в обласну львівську раду і в міську раду. Як їм це зробити?

Віталій Кононов:

Дуже просто. Працювати з людьми.  От я зараз працюю.

Мирон Колодко:

Ви практично заперечили ті тези, про які говорили на початку. Ви сказали, що зелений рух тому невдалий, тому що люди…

Віталій Кононов:

Я не сказав – невдалий. Я сказав, що сьогодні це не на часі.

Мирон Колодко:

Тепер ви сказали, що тільки в Америці стануть демократи і все буде добре. Але через два роки у нас нічого не зміниться гарантовано. Інтелігенти і інтелектуали складають 20. Все решта населення – посередині.

Віталій Кононов:

Зміниться, тому що наша еліта повернеться.

Юлія Басенко:

Ви сказали, що вам треба працювати з людьми. Що ви маєте на увазі?

Віталій Кононов:

Приходиш і кажеш – голосуй за мене. А він каже – а скільки ти даси. Жартую.

Юлія Басенко:

Ми бачимо репортажі із Керченської протоки. Ваших представників там нема.

Віталій Кононов:

А хто сказав, що нема. Бо не показують по телевізору.

Юлія Басенко:

А чому не показують? Якби там були люди, які в рятували хоча б тих пташок з вашого боку, тоді б їх показали.

Віталій Кононов:

Я багато таких речей робив. Це ж телебачення. Покажуть ноги, покажуть все. А показати Кононова, який миє качку – це все. Я не мив там качку. Але там вся наша організація керченська і феодосійська миє. Хто їх покаже – ніхто. Скажуть, платіть гроші. Мене ніхто не покаже, бо зразу всі країна скаже – це нормальний чувак. От єдиний такий, як на заході, як Грінпіс.

Остап Дроздов:

В Україні немає місця ідеологічним партіям. Тобто, тим партіям, які сидять у межах чіткої ідеології і на конкретній чіткій проблематиці. Ви бачите якесь світло в кінці тунелю?

Віталій Кононов:

Це дуже серйозна тенденція. Вона до нас прийшла через нашу геополітичну залежність. Вона прийшла із Заходу. Країнам, які сьогодні домінують так зручніше керувати. Їм зручніше домовитися з людиною, ніж домовлятися з ідеологією. Скажімо, приходить хтось до мене і каже – зроби так і так. Як людина я б зробив, але я не можу, бо це політична партія і це суперечить моїм уявленням про світ. І тому такі партії не потрібні.

Остап Дроздов:

Мене нервують усі великі політичні парламентські сили, олігархи, бандити. Я можу голосувати проти всіх. І ці вибори показали, що кандидат проти всіх – це майже прохідний кандидат. Чому б партії Зелених як одній із ідеологічних партій не боротися за електорат «проти всіх»?

Віталій Кононов:

Ви візьміть усі результати і збийте до купи. Десь 40 відсотків українців не голосували за ці партії, що виграли.

Остап Дроздов:

Але прийшли і свідомо проголосували проти всіх. Це є дуже серйозне електоральне поле. Ви для себе бачите там місце?

Віталій Кононов:

Ні, я не бачу. Проти всіх – це люди, які жалкують, що вони самі не є  в політиці.

Юлія Басенко:

Коли ви говорили про ідеологію, то я б хотіла, щоб ви простими словами пояснили, в чому полягає ідеологія партії Зелених?

Віталій Кононов:

Трансформація свідомості людей по відношенню до природи. Люди неправильно думають про оточуюче середовище. Ми хочемо, щоб вони думали правильно. Я хочу, щоб люди були інші. Я приходжу і кажу – є такі і такі проблеми. Або ви люди, або ви тварини. Якщо ви живете так, як жили, то ви тварини.

Юлія Басенко:

Скажіть на практиці: як це робиться?

Віталій Кононов:

Вже 15 років існує партія. Партія виграла вибори у 1998 році. Прийняла найкращу в Європі законодавчу базу по екології. І вона є у парламенті. Користуйтесь. Не виконується нічого. Нема кому контролювати. Бо ви партію не вибрали і у нас «розгул страстей». Політична партія – це інструмент для боротьби за владу і все.

Юлія Басенко:

Я не думала, що партія – це інструмент боротьби за владу. Я завжди думала, що якщо партія приходить у владу, то це лише спосіб, щоб реалізувати цю ідеологію. Соціалісти виступають за забезпечення рівня життя населення. Партія зелених – це є екологія. Я до цього часу не думала, що є метою влада. Я думала, що влада – це інструмент, за допомогою якого можна реалізувати. Ви вважаєте, що поза владою політична партія не може зробити свою політику і проводити свою діяльність?

Віталій Кононов:

Політична партія не має права на існування, якщо вона не бореться за владу. Тому що, якщо я хочу займатися екологією, то я можу стати вченим, я можу бути громадським діячем, я можу робити екологічні фонди. Але якщо я кажу, що я партія, то я вже повинен через владу реалізовувати свою ідеологію. Партії інакше не потрібні суспільству.

Остап Дроздов:

Якщо екологічні проблеми є животрепетні і важкі, то якщо партія Зелених навіть як партія чому не може працювати з цими проблемами поза парламентом?

Віталій Кононов:

А чому вона повинна це робити?

Остап Дроздов:

Щоб пізніше потрапити за допомогою цих виборців, яким вона допоможе вирішити екологічні проблеми, стати депутатами.

Віталій Кононов:

Тоді у мене до вас питання. 1998 рік. Лузанівка. Одеса. 300 тисяч жителів. Вибачте, всі плавають у фекаліях. Квартири коштують копійки. Там смердить, ніхто не може жити. Партія зелених приходить, будує їм насосну станцію. Все зникає. Люди йдуть на море. Все добре. Вибори і Лузанівка Партії зелених замість 4 відсотків дає 0, 23. Чому? Я запитую соціологів – чому? Зелені все вирішили – дякуємо. А голосувати я буду за комуністів, за ще когось.

Вважають, що я може накидати, запалити, а повинні прийти зелені і прибрати. Нас сприймають як якихось санітарів.

Остап Дроздов:

А чому так не сприймають зелених в Швеції, де вони є у парламенті, у Німеччині?

Віталій Кононов:

І там так сприймають. На жаль. У парламент вони точно так потрапляють, як і  ми – через каденцію.

Тарас Вархоляк:

Тоді який сенс вам існувати?

Віталій Кононов:

Всеодно приходить час, коли люди розуміють, що треба.

Остап Дроздов:

Ви кажете, що до вас потрібно прийти зі своїми грошима.

Віталій Кононов:

Не тільки так, прийдіть з ідеями, безплатно попрацюйте. В Києві ми приходимо – сміття лежить. Там така галявина, люди зі всіх будинків скидають туди. Ми зробили суботник, кажемо, давайте будемо разом. Видаємо їм лопати, рукавички. І самі там працюємо. Жодна людина не прийшла. Ви зелені – ви і збирайте.

Є влада, вона це робить і за це отримує гроші. Але вона не ефективно працює. А ми тут говоримо і мені здається, що не розуміємо один одного. Екологи – це не зелені, це вчені. Екологісти – це представники різноманітних рухів. А зелені – це чисто політична структура.

Остап Дроздов:

Зелені мають згорнутися і чекати кращих часів, коли в Америці переможуть демократи.

Віталій Кононов:

Ми ж існуємо. У нас у кожному районі є організація. Люди, які роблять, що можуть.

Остап Дроздов:

А де були зелені, коли у нас з фосфором бабахнуло?

Віталій Кононов:

На аварію з фосфором зелені потратили 200 тисяч гривень. Ми везли першу воду, ходили лікарнями, весь апарат працював. Нас показували в ефірі. Дивіться Тоніс. Пан Костерін єдиний показував. А ви навіть не знаєте.

Остап Дроздов:

Це провина каналів, чи це провина цих осередків, які в очах журналістів є невідомими, не впливовими?

Віталій Кононов:

Це так як зараз – миють качок, але цього ніхто не бачить. Я скажу так, якщо вже ви мене так жорстко берете. Мені все одно, чи мене покажуть, чи ні. Якщо я врятую три качки –  я щасливий. Нас не показують тому, що ми незручні. Не хочете нас бачити  - не треба. Ми будемо цю роботу робити. Знаєте, що сказав Ганді. Якщо ти кличеш і за тобою ніхто не йде – йди один. Я піду один.

Мирон Колодко:

Партія зелених і пан Віталій дуже хочуть потрапити у ту владу.

Віталій Кононов:

Не хочу, я чесно кажу, що не хочу.

Мирон Колодко:

Але водночас ви кажете, що немає сенсу робити активних дій. Якраз того і бракує. Порахуйте, скільки у вашій партії є фахівців-екологів. Я думаю, що можна на пальцях порахувати.

Віталій Кононов:

Я думаю, що це неправда. Ми зараз зібрали усі екологічні організації. Всі вчені-екологи сьогодні вступили у нашу партію.

Остап Дроздов:

Треба, щоб тільки хтось вклав у це гроші і дав гроші на піар – нести думку до людей.

Віталій Кононов:

Піар не потрібен. Бо якщо всі будуть так робити, як я сказав, то люди помітять самі.

Тарас Вархоляк:

Але все-таки гроші потрібні? Хто тепер замінить пана Костеріна?

Віталій Кононов:

Напишіть йому листа. Я розумію, що я б зараз поїхав туди і якби я там помив качку, то може і показали б, але це чистий піар. Я приїхав у Львів, а треба було туди їхати. Я знаю, що там вся організація працює. І якщо вони там працюють, а їх не показують, а я дам гроші, то це вже буде недобре. Це ніби прийшов до Бога і купив індульгенцію. Дав гроші – і все, нема гріхів. У Феодосії і в Керчі люди бачать, що там працюють зелені.

Остап Дроздов:

Пане Віталію, дякую, що ви приїхали до нас поговорити прямим текстом. Маєте можливість сказати. Ловіть момент.

Віталій Кононов:

Я вірю в те, що ми нормальні люди. Ми будемо в Європі, тому що ми достойні того. Я знаю це, тому я хотів би усіх заспокоїти. Не переживайте, що там наверху коїться. Хай вони собі ділять наші гроші, а ми будемо своє робити.

Остап Дроздов:

Це була політична програма «Прямим текстом». Сьогодні розмовляв прямим текстом голова політради Партії зелених України Віталій Кононов. Наступного тижня у нас буде гостювати керівник фракції "Свобода" у Львівській міській раді Василь Павлюк. Всього доброго.


Програму підготовлено за участю Суспільно-гуманітарного консорціуму "Генеза"Назад до списку

()
Під колесами дизель-поїзда сполученням «Львів - Ківерці» загинув 28-річний хлопець

()
У Львові за кермом спімали п'яного прокурора

()
Поліцейські знайшли водія, що на смерть збив 19-річну дівчину на трасі Львів-Шегині

no news in this list.

no news in this list.

Продається домен
правда.укр

Ідеально підходить для новинного сайта, чи інтернет-газети.
Вартість домена - 2500 USD

Контактна інформація
cu_pol@yahoo.com

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

Центр політичних досліджень. Суспільно-гуманітарний консорціум «Ґенеза».
© 2004. КуПол (Культура і Політика). Всі права застережено.
© 2004. Розробка WebКузня