КУПОЛ. Культура і Політика. КУПОЛ. Культура і Політика.
 НОВИНИ   ВИБОРИ   СТАТТІ ТА ОГЛЯДИ   ІНТЕРВ'Ю   ДАЙДЖЕСТ   ГОЛОСУВАННЯ   ПРО НАС  
КуПол по-старому вперед! версія для друку вперед! в закладки! вперед!
 

НОВИНИ

Суперечливі тенденції демонструють цьогорічні президентські вибори у сенсі використання конфесійного чинника
31.10.2004

З одного боку, більшість кандидатів або повністю уникали цього аспекту у своїх програмах та публічних виступах, або дипломатично демонстрували рівне та толерантне ставлення до всіх церков та релігійних організацій. Із впливових кандидатів така позиція була притаманна Олександру Морозу та Вікторові Ющенку. До речі, останній кандидат у багатьох своїх виступах демонстрував таку стилістику, яку можна вважати цілком співвідносною із приписуваною Ющенкові прозахідною ідеологічною орієнтованістю: він (майже у класичних американських традиціях президентських електоральних кампаній) абстрактно звертався до Бога як найвищої морально-суспільної цінності, намагаючись у такий спосіб уникнути свідомого ідентифікування себе з якоюсь із конфесій чи ненавмисної образи будь-якої з релігійних організацій.З другого боку, окремі кандидати, продовжуючи практиковану впродовж усього пострадянського періоду традицію, свідомо та настирливо ідентифікували себе лише з окремою церквою чи певним духовно-ідентифікаційним напрямом, прагнучи із такого відвертого позиціонування отримати відповідні електоральні дивіденди. Частково така лінія визначала поведінку Петра Симоненка, який прагнув розвинути своє стратегічне партнерство із Українською Православною Церквою Московського Патріархату, започатковане ще в часі президентських виборів 1999 року. Однак ця церква без особливого ентузіазму сприймала запропоновану головним українським комуністом співпрацю, оскільки досить давно визначалися із кандидатом, якого вона відверто, у будь-який можливий спосіб підтримувала і який відповідав УПЦ МП більш ніж щирою взаємністю. Звісно, мова йде про діючого прем’єр-міністра і кандидата у Президенти Віктора Януковича. Тяжко не згадати такого аспекту передвиборчої кампанії цього кандидата, в якому б не був присутній церковний аспект: від загальних запевнень, що УПЦ МП в майбутньому матиме особливий статус, який вже має Московський Патріархат в Росії чи Білорусії, через участь у церковних торжествах найвищого рівня (наприклад, участь у проголошенні нового статусу лаври – п’ятої у всій Російській Церкві – у Святогорському монастирі на Донеччині) до начебто дуже приватного відвідання храмів (як це, наприклад, сталося у переддень виборів).

Ще один спосіб співвіднесення себе з конфесійним фактором через особистісне заангажування у діяльність релігійних організацій та використання церковної ораторської стилістики у рамках політичної передвиборчої агітації, який демонстрував Леонід Черновецький, вірник протестантської харизматичної Церкви Посольство Боже, ще не можна вважати типовим і характерним для українського політикуму. Швидше, це сміливий експеримент чи просто свідоме прагнення продемонструвати альтернативний спосіб саморепрезентації у рамках традиційно брудної й аморальної політичної виборчої кампанії.

Андрій Юраш, релігієзнавець,

Спеціально для КуПолаНазад до списку

09:57 (26.11.2022)
США організували в Польщі ремонтну базу для артилерії з України

09:28 (26.11.2022)
Нардепи Зеленського пішли інспектувати "Центри незламності" у Києві

09:17 (23.11.2022)
Росіяни вдарили ракетами по пологовому відділенні на Запоріжжі, загинуло немовля

17:54 (19.11.2022)
Росіяни обстріляли гуманітарну точку на Херсонщині, 5 поранених

12:30 (18.11.2022)
Аксьонов наказав будувати фортифікації в окупованому Криму

no news in this list.

no news in this list.

Продається домен
правда.укр

Ідеально підходить для новинного сайта, чи інтернет-газети.
Вартість домена - 2500 USD

Контактна інформація
cu_pol@yahoo.com

no news in this list.

no news in this list.

Lolitastad Stockholm, Sweden Flyttstädning i Stockholm - Städhjälp från Lolita Städ We are cleaning company located in the Stockholm city, Sweden
Interested in Muslim Marriage? Check out Muslims4Marriage.com
Shop for your new or used Chevy, Ford, Ram, or GMC lifted trucks for sale at OnlyLiftedTrucks.com

no news in this list.

no news in this list.

09:09 (18.11.2022)
ЗСУ спроможні зірвати зусилля росіян зміцнити оборону на Херсонщині

12:55 (17.11.2022)
17 листопада росіяни запустили по Україні 16 ракет і 5 БПЛА

18:35 (15.11.2022)
Україна після масованої атаки чекає реакції від G20

18:21 (15.11.2022)
Ситуація критична, найбільше влучань у центрі й на півночі – ОП

17:03 (15.11.2022)
Щонайменше половина киян без світла через атаки РФ

Блок статей, Каталог статтей

no news in this list.

Центр політичних досліджень. Суспільно-гуманітарний консорціум «Ґенеза».
© 2004. КуПол (Культура і Політика). Всі права застережено.
© 2004. Розробка WebКузня