КУПОЛ. Культура і Політика. КУПОЛ. Культура і Політика.
 НОВИНИ   ВИБОРИ   СТАТТІ ТА ОГЛЯДИ   ІНТЕРВ'Ю   ДАЙДЖЕСТ   ГОЛОСУВАННЯ   ПРО НАС  
КуПол по-старому вперед! версія для друку вперед! в закладки! вперед!
 

НОВИНИ

Які мотиви конфлікту між Президентом і міністром внутрішніх справ? Думки експертів
30.05.2008

28 травня Президент Віктор Ющенко висловив упевненість, що демократична коаліція не розвалиться, і назвав заяви міністра внутрішніх справ Юрія Луценка "хворобливими".   У зв’язку з цим «Центр досліджень політичних цінностей «АКСІА»» звернувся до політичних експертів з питанням:   «Які мотиви конфлікту між Президентом і міністром внутрішніх справ?»Кость БОНДАРЕНКО (директор Київського інституту проблем управління ім. Горшеніна):

„Я б не став говорити, що це конфлікт Президента з міністром. Оскільки, чесно кажучи, це не співставні постаті. Це все одно що сказати, що громадянин Іван Іванович Іваненко із Кобиляк вступив у конфлікт із Президентом. Насправді є амбіції Луценка, який має залежність від певних фінансових сил, і його бажання перейти у табір Юлії Тимошенко. Кращого способу ніж інспірування конфлікту немає. Але в реальності коефіцієнт корисної дії цього конфлікту, чи намагання його спровокувати є нульовим”.

Вадим КАРАСЬОВ
(директор Інституту глобальних стратегій):

„Мотивів декілька – від психологічних, правових і до політичних. Але головний – це проблема „Народної самооборони” і не вписування її в модель колективної гри, яку хотів би мати на політичному полі Президент. „Народна самооборона”, публічним обличчям якої є Юрій Луценко, а організатором всіх перемог і поразок – Давид Жванія, в лабіринті внутрішньокоаліційних конфліктів шукала вихід до автономної позиції. Пошук незалежної позиції проводився як з урахуванням можливих дострокових виборів, так і майбутньої президентської гри. Але в чомусь вони прорахувались.

На певному етапі „Народна самооборона” відчула, що має право на більше і почала керуватись гаслом революціонерів 68-го року в Парижі: „Будь реалістом – вимагай неможливого”. Вони почали вимагати політичних преференцій від Президента і десь порушили межу між вимогами і шантажем. А результати „Нашої України” на київських виборах лише посилили дозрівання конфлікту, який вилився на публічну сцену. Конфлікт продемонстрував, що Луценко і Жванія конфліктують вже не стільки з Секретаріатом Президента, скільки із самим Президентом. А це вже, користуючись футбольною термінологією, аут. Відповідно і самого Луценка намагаються вивести із активної політичної гри”.

Олександр МЄДВЄДЄВ
(директор політичних програм Центру досліджень політичних цінностей «АКСІА»):

„Основной мотив конфликта Луценко-Ющенко заключается в том, что лидер "Народной Самообороны" не согласен работать с Президентом через посредника Балогу и отдавать свою силу в единую пропрезидентскую партию. Политические амбиции Луценко намного выше. Однако проблема лидера "Самообороны" в том, что у него не получается системной самостоятельной игры. Выход Народной "Самообороны" из-под крыла Ющенко будет означать одновременно уход под крыло БЮТ. Это произойдет по той причине, что Луценко не станет повторять путь Рудьковского и ему придется идти по стопам Винского”.

Володимир ГОРБАЧ
(політичний аналітик Інституту Євроатлантичного співробітництва):

„Юрій Луценко дуже довгий час сприймався Президентом як дуже лояльна і віддана людина. Але його політична лінія, яка останнім часом пішла наперекір лінії Президента і його Секретаріату, і спровокувала цей міжособистісний конфлікт. Політична траєкторія Юрія Луценка зараз максимально наблизилась і починає співпадати із лінією поведінки Юлії Тимошенко. Відповідно ревні почуття і призводять до таких конфліктів. Інша справа, що підстави для юридичних різних дій обираються достатньо вибірково і тільки якщо для цього є політичні мотиви”.

Тарас БЕРЕЗОВЕЦЬ (Директор PR-групи «
Politteh»):

„Суть конфлікту полягає в тому, що група „Народна самооборона” в складі блоку НУНС завжди висловлювала свою окремішну позиції від загальних дій. Зрозуміло, що на відміну від більшої частини „Нашої України” дії голови президентського секретаріату Віктора Івановича Балоги завжди сприймалась як мінімум скептично.

До того ж у групи немає жорсткої прив`язки до рейтингу Президента. За великим рахунком, рейтинг Юрія Луценка складав цифру співмірну, а може і більшу, за рейтинг самого Президента. І, власне, завдячуючи тому, що Луценко йшов першим номером НУНС на дострокових виборах, саме такий результат і був здобутий. Дії Балоги, які з самого початку були спрямовані проти створення коаліції у складі БЮТ і НУНС, намагання створити жорстку кучмістську вертикаль „Секретаріат Президента-фракція”, самими депутатами не сприймались. Зрештою, тертя, які були під час виборчої кампанії, переросли в конфлікт.

Ми зараз бачимо, що Балога намагається створити уявлення про сильного Ющенка. Через це порушуються кримінальні справи проти членів Кабінету Міністрів, проти народних депутатів від БЮТ, йде переслідування Давида Жванії, слідом за ним Юрія Луценка. З цієї точки зору цікаві коментарі радника Віктора Балоги, відомого політолога Вадима Карасьова, який порівняв справу Жванії зі справою Михайла Ходорковского в Росії. Мені важко проводити аналогічні паралелі, але в будь-якому випадку аналогія надзвичайно небезпечна. Світова спільнота сприймає справу Ходорковського виключно як політичне переслідування. Якщо Секретаріат Президента хоче зробити із Жванії другого Ходорковського, то це вже матиме негативні наслідки для міжнародного іміджу України і Ющенка особисто. І подальше педалювання таких аналогій матиме незворотні негативні наслідки для держави в цілому”.


Джерело: І-РЕПОРТЕР.Назад до списку

13:21 ( 5.07.2022)
Listed the most profitable smartphones for resale

08:46 (28.06.2022)
Scholz declared the impossibility of previous relations with Russia

08:43 (28.06.2022)
Canada imposes new sanctions against Russia

08:33 (28.06.2022)
NATO decided to increase the number of rapid reaction forces

08:29 (28.06.2022)
WHO reveals number of monkeypox cases

no news in this list.

no news in this list.

Продається домен
правда.укр

Ідеально підходить для новинного сайта, чи інтернет-газети.
Вартість домена - 2500 USD

Контактна інформація
cu_pol@yahoo.com

no news in this list.

no news in this list.

Lolitastad Stockholm, Sweden Flyttstädning i Stockholm - Städhjälp från Lolita Städ We are cleaning company located in the Stockholm city, Sweden
Interested in Muslim Marriage? Check out Muslims4Marriage.com
Shop for your new or used Chevy, Ford, Ram, or GMC lifted trucks for sale at OnlyLiftedTrucks.com

no news in this list.

no news in this list.

08:20 (28.06.2022)
It became known about Biden's plans to extend the mission of the US military in Poland

08:14 (28.06.2022)
Johnson urged Russian scientists to move to Britain

07:44 (28.06.2022)
Finland closed the project for the construction of a nuclear power plant with the participation of Russia

12:49 (27.06.2022)
Модель покинула коханого за заборону брати участь у конкурсі на найкращі сідниці

12:07 (27.06.2022)
Роналду зацікавилися у «Челсі»

Блок статей, Каталог статтей

no news in this list.

Центр політичних досліджень. Суспільно-гуманітарний консорціум «Ґенеза».
© 2004. КуПол (Культура і Політика). Всі права застережено.
© 2004. Розробка WebКузня