КУПОЛ. Культура і Політика. КУПОЛ. Культура і Політика.
 НОВИНИ   ВИБОРИ   СТАТТІ ТА ОГЛЯДИ   ІНТЕРВ'Ю   ДАЙДЖЕСТ   ГОЛОСУВАННЯ   ПРО НАС  
КуПол по-старому вперед! версія для друку вперед! в закладки! вперед!
 

НОВИНИ

Незаплямований авторитет перших в Україні
11.10.2004

By: Степан Вовканич

Депутати Львівської обласної ради Першого демократичного скликання вирішили формально об’єднатисяДепутати Львівської обласної ради Першого демократичного скликання вирішили формально об’єднатися в асоціацію та відродити не тільки свою активну діяльність, а піднести її на новий, якісно вищий рівень: стати моральним авторитетом в об’єктивній оцінці усіх вагомих подій – від суспільно-політичних, соціально-економічних аж до релігійних, культурних тощо. Як відомо, саме ті депутати в 1989 році започаткували процеси державотворення, суспільно-економічних трансформацій та духовного відродження української нації, сьогодні відчули себе більше потрібними своїй малій і великій Батьківщині, аніж 15 років тому. Нині вони глибоко стурбовані не своїм балотуванням в регіональних округах та дільницях, не тим, що бурхливі революційні події початку 90-х років минулого століття не висунули їх на вершину піраміди влади, а долею держави, злочинним відсуненням під час президентських виборів на маргінес фактора єдності нації, особливо антиконституційним і зловмисним застосуванням політтехнологій протиставлення Західних областей України іншим регіонам.

 

Метою Асоціації є: консолідація депутатів, формування активної та патріотичної громадянської позиції у жителів Львівщини і України, залучення до державотворчих процесів широкого суспільного загалу, поширення цінностей та ідеалів громадянського суспільства, активізація постійної роботи по налагодженню взаємної довіри між органами державної влади та населенням, між різними регіонами, надання консультацій чинним депутатським комісіям з зазначених питань.

 

Створена президія Асоціації прийняла низку звернень. У них підкреслюється, що депутати 1-го скликання Львівщини разом з усім українським народом перетерпіли лихоліття та труднощі перехідного періоду, однак пронесли незаплямованим світло національної ідеї для майбутніх поколінь до її сучасного імперативу: “Україна: соборна, українська і конкурентна”. Україна без чужого панування, подвійного громадянства і двох офіційних мов, натомість з одновекторною, чіткою європейською орієнтацією та з багатовекторним близьким і далеким добросусідством.

 

Депутатів турбує, а більше болить як злиденне (через невизначеність уряду та неефективність його роботи) соціально-економічне становище чесних людей в Україні, поневіряння по світах безробітних та відсутність їх правового захисту, так й у стократ більше - занепад духовності у суспільстві, руйнування його моралі, культури, особливо атрофія політичної свідомості та відповідальних, патріотичних дій у верхах влади.

 

Звідси випливають основні завдання Асоціації. Серед них такі: активне прийняття участі в суспільно-політичному житті регіону; сприяння роботі чинних депутатів з метою консолідації суспільства навколо сучасної національної ідеї; організація громадських слухань на сесіях сільських, районних та обласної рад важливих соціально-економічних, гуманітарних та політичних проблем; здійснення громадського контролю за дотриманням діючими депутатами засад та зобов’язань, проголошених ними у передвиборних програмах; громадська оцінка позитивних і негативних рішень депутатських комісій та донесення її до широких верств населення; сприяння обміну досвідом з депутатським корпусом сусідніх держав в різних галузях; залучення до цих питань працівників науки, освіти, культури, студентську молодь тощо. Депутати – першопроходці вбачають проблеми в популяризації національних традицій та вихованні молодого покоління у повазі до національних історично-культурних цінностей українського народу, в піднятті рівня національно-патріотичного виховання у школах, коледжах, університетах, піднесенні духовності, політичної і правової культури країни взагалі.

 

Безумовно, що діяльність Асоціації буде тим ефективнішою, чим її звернення, відозви, декларації та інші форми роботи матимуть всеукраїнський вимір і світовий рівень. Як відомо, для більшості революцій – характерні тимчасові відкати: революції задумують романтики, здійснюють фанатики, а користуються їх плодами пройдисвіти, злодії та олігархи. Проте, у нашій країні це виявилося особливо загострено, бо такого розгулу безправ’я та цинізму, констатують депутати, важко їм було собі уявити, коли вони стали на прю з тоталітаризмом більшовицько-комуністичного штибу.

 

Особливо дається взнаки аморальність, дефіцит елементарної людської порядності під час теперішніх президентських виборів. Передвиборна боротьба провладних структур, потужне використання адміністративного ресурсу для продовження так званої “тяглості влади” ведеться не на життя, а на смерть. Правда, втрати були: і нині невідома доля Михайла Бойчишина. Однак, у цей час не домінували вельми специфічні електоральні новації, які щораз більше нині вводяться у суспільний обіг. Схоже на те, що, на жаль, такі політичні нововведення, як модерні брудні PR-технології, заангажовані закордонні іміджмейкери, вітчизняні ручні соціологи, адмінресурси, задіяння “рідних” податківців, спонсорів-олігархів тощо, мають тенденцію, аби стати в Україні традиціями.

“Серед нас не було ні “грошових мішків”, ми не мали фінансової підтримки із-за кордону. Гордимося, що перемогли завдяки не фінансовому, а соціальному капіталові, і насамперед – його духовно-інтелектуальній складові. Шкода, але в Україні це поняття ще й досі – маловживане. Зарубіжні ж суспільствознавці під ним розуміють взаємну довіру, яку соціум (нація) авансує в якусь спільну справу – громадську, економічну, політичну в т.ч. електоральну”. Цей капітал безгрошовий, але безцінний, бо означає довіру одного регіону до іншого, довіру між партнерами по праці та бізнесу, довіру народу до влади чи до опозиції, зрештою довіру сучасного покоління до генерацій минулого – їх знань, досвіду, традицій, ідей, ідеологій та визвольних змагань.

 

Довіра викликає довіру. В Україні взаємодовіра мала б єднати регіони і націю, зміцнювати її українськість і патріотичність, нівелювати наслідки багатовікового панування імперіалістично-колоніальних сусідів та їх асиміляційно-загарбницьку політику. На тлі цих незаперечних істин нерозумним і неінтелігентним виглядає, приміром, неадекватне реагування прем’єра України В. Януковича на провокації щодо В. Ющенка в Донецьку. Змінившись на обличчі, менторським тоном і мовою колонізатора він радив своєму співвітчизнику з опозиції через національне нібито телебачення, щоб він, перед тим, як їхати на Донеччину (тобто нібито в його володіння), “поміряв там температуру та запасся памперсами”.

 

Зла порада провокує злі діяння, які повертаються бумерангом, що набуває властивостей “снігової кулі”, яка котиться з гори. Емоційний вчинок студента-яйцеметальника з Івано-Франківська підтверджує не тільки цю мудрість, а й те, що ми усі ще не навчилися відповідально і належним чином користуватися свободою, яку нам дала Незалежність; не усвідомили, що Україна – одна, “бо в нас іншої нема”. Поза як заява постраждалого прем’єра не дає йому права зразу після прикрого інциденту без слідства заявити, що це справа “сліпих націоналістичних сил”, а відтак розіграти регіональну і неконституційну (явно прозоро передвиборну) карту щодо двох офіційних мов, подвійного громадянства на шкоду зміцненню єдності України та формуванню націоцентричності її народу. Протистояння, якщо його роздмухувати і зловживати, то можна договоритися до того, що “галичани – не українці, а Влас Самчук – не український письменник”, як це сказав у ВР депутат-комуніст.

 

Шкода, передвиборні технології стають щораз брутальнішими і аморальнішими, а їх застосування – безвідповідальними. Проте, чинний Президент України як гарант її Конституції, незважаючи на обіцянки, активно цьому не протидіє. Найбільшою цінністю змагань за найвище урядове крісло у державі є майбуття і єдність нації та поліпшення життя людини, а боротьба за найвищу посаду в державі будь-якими засобами перекреслює її сенс, бо дискредитує самі ці священні поняття .

 

Передвиборні перегони у сьогоднішньому їх дійстві становлять загрозу єдності нації, суспільній моралі і життю конкретної людини.. Тому депутати бурхливих 90-х засуджують цинізм позиції колишнього свого колеги, а тапер нібито головного аналітика Адміністрації Президента Василя Базіва. Нас шокує фраза, сказана ним після замаху на життя Віктора Ющенка. “Нехай Зінченко першим пробує, а потім вже Ющенко”. Чому соціалізуємо за допомогою ЗМІ єхидство чиновника, його антигуманне ставлення до особистості претендента, до людини, зрештою до батька п’ятьох дітей ?! Прикро, що в політтехнологіях протистояння “Захід - Схід” використовується й ім’я Чорновола-батька руками та устами його ж нерозумних, запопадливо послужливих синів: одного, як новоспеченого радника, а другого - як претендента у президенти, хоча в обох самооцінка страждає.

 

У тій доленосній для української Незалежності ситуації дивує мовчання нашої істинної національної еліти, на відміну від псевдоеліти, яка випирає з усіх щілин. Де Ви, Ліни Костенки, Євгени Сверстюки і Валерії Шевчуки ?! Чому мовчить авторитетне слово українських інтелектуалів – освітян, науковців, філософів-моралістів, драматургів? Де Ви, Шановний Леоніде Макаровичу: чи Ви лідер українського народу, чи СДПУ(о)?

 

Де Ви сучасні Огієнки, Липківські і Шептицькі, щоб навернути українську паству на шлях церковної єдності, перетворивши її в потужний чинник націостановлення? Адже Україна опинилась перед складним бінарним (подвійним) завданням: упорядкувати не лише національну державу, а й сформувати українську націю. Отці церкви, будьте насправді святими, будьте інтелектуалами - думайте не лише про свою єпархію, а й про Богом дану нам нашу Україну.

 

Де Ви, сім мільйонів українців, що виїхали поза межі своєї землі-неньки? Приїздіть в Україну хоча б на день виборів, якщо не можете поповнити списки виборців в українських посольствах та консульствах. Пройшовши чи сколісивши Європу і побачивши національні суверенні держави, демократичні спільноти, вільних людей, зрештою познайомившись з морально-духовними чеснотами, які громадяни вимагають від політиків у цивілізованих країнах, утвердіть своїм голосом високі світові стандарти до особистості майбутнього президента України. Адже він, як всенародний лідер, не повинен і не має права ні прикривати зросійщення України інтернаціоналізмом, ані зловмисне, задля дискредитації національної ідеї, задля роз’єднання української нації і розшматування України, страшити жупелом націоналізму, який для нормальних людей (і це Ви щоденно спостерігаєте за кордоном) є синонімом органічного патріотизму. Той хто цього не усвідомлює, повинен бодай зрозуміти, що він не має ні моральних, ні духовних підстав не лише бути президентом України, а й висуватися в кандидати на цей Пост.

 

Де Ви, столичні і регіональні Чижі і Биструшкіни? Звольте, заради поінформованості суспільного загалу, хай – хоча б перші з Вас організували би в мас-медіа, а другі зачитали б звернення (на що сподіваються депутати 1-го демократичного скликання Львівщини), як це прекрасно (і неодноразово!) робилося на національному радіо з книгою Президента “Україна – не Росія”.

 

Український Народе ! Прийди 31 жовтня до виборчих урн і доведи, що Ми народ соборний, а не регіональний; що наша хата не скраю, а в центрі Європи; що наш орієнтир не посткомуністичне минуле і злочинне сьогодення, а віками вимріяне майбуття у світовій демократичній родині вільних народів. Докажімо собі та світові, що Ми і тільки Ми суверени влади в Україні та господарі на своїй землі, ковалі кращої долі, каменярі та будівничі, що можуть вимостити широкий, світлий шлях для прийдешніх поколінь.

На думку депутатів 1-го демократичного скликання, суспільство і наші душі можна уберегти від ерозії мас-медійного передвиборчого шумовиння, брудних політтехнологій, великого тоннажу брехливих листівок тощо, якщо ми, виборці, твердо ставитимемо перед собою принаймні два надто важливі завдання. По-перше, чітко визначимося і остаточно зосередимося на виборі з-поміж рейтингових претендентів тієї особистості, якій найбільшою мірою внутрішньопритаманні риси, так потрібні майбутньому Президентові України для розвитку сучасної національної ідеї, тобто сумістимо нарешті інтелект, розум, патріотизм і чесність лідера народу з вершиною влади в Україні. По-друге, уберегти від спекулятивних намагань лівих сил та їх висуванців в президенти перетворити нашу країну в так звану парламентську республіку. Насправді їх метою є не демократизація політичної системи України, а шматування її Конституції, знищення соборності та націоцентричної орієнтації українського нарду. В іншому випадку вони перенести б основні акценти політичного реформування на прийняття конкретних демократичних законів про Кабмін, Президента України та його адміністрацію і приєдналися б до справді патріотичної опозиції, що її очолює лідер фракції ВР “Наща Україна” –Віктор Ющенко.

 

Автор - доктор економічних наук, професор, депутат Львівської обласної ради Першого демократичного скликанняНазад до списку

09:57 (26.11.2022)
США організували в Польщі ремонтну базу для артилерії з України

09:28 (26.11.2022)
Нардепи Зеленського пішли інспектувати "Центри незламності" у Києві

09:17 (23.11.2022)
Росіяни вдарили ракетами по пологовому відділенні на Запоріжжі, загинуло немовля

17:54 (19.11.2022)
Росіяни обстріляли гуманітарну точку на Херсонщині, 5 поранених

12:30 (18.11.2022)
Аксьонов наказав будувати фортифікації в окупованому Криму

no news in this list.

no news in this list.

Продається домен
правда.укр

Ідеально підходить для новинного сайта, чи інтернет-газети.
Вартість домена - 2500 USD

Контактна інформація
cu_pol@yahoo.com

no news in this list.

no news in this list.

Lolitastad Stockholm, Sweden Flyttstädning i Stockholm - Städhjälp från Lolita Städ We are cleaning company located in the Stockholm city, Sweden
Interested in Muslim Marriage? Check out Muslims4Marriage.com
Shop for your new or used Chevy, Ford, Ram, or GMC lifted trucks for sale at OnlyLiftedTrucks.com

no news in this list.

no news in this list.

09:09 (18.11.2022)
ЗСУ спроможні зірвати зусилля росіян зміцнити оборону на Херсонщині

12:55 (17.11.2022)
17 листопада росіяни запустили по Україні 16 ракет і 5 БПЛА

18:35 (15.11.2022)
Україна після масованої атаки чекає реакції від G20

18:21 (15.11.2022)
Ситуація критична, найбільше влучань у центрі й на півночі – ОП

17:03 (15.11.2022)
Щонайменше половина киян без світла через атаки РФ

Блок статей, Каталог статтей

no news in this list.

Центр політичних досліджень. Суспільно-гуманітарний консорціум «Ґенеза».
© 2004. КуПол (Культура і Політика). Всі права застережено.
© 2004. Розробка WebКузня