КУПОЛ. Культура і Політика. КУПОЛ. Культура і Політика.
 НОВИНИ   ВИБОРИ   СТАТТІ ТА ОГЛЯДИ   ІНТЕРВ'Ю   ДАЙДЖЕСТ   ГОЛОСУВАННЯ   ПРО НАС  
КуПол по-старому вперед! версія для друку вперед! в закладки! вперед!
 

НОВИНИ

Перемога Ющенка: перестрахування влади чи банальне “окозамилювання”?
11.11.2004

By: Вікторія Сюмар, ІМІ.

Ющенко виграв перший тур. І те, що це перемога лише у піввідсотка принципового значення не має. Для прихильників Ющенка надзвичайно психологічно важливо те, що опозиція може вигравати у влади. Фактично сьогодні Сергій Ківалов нівелював багатомісячну роботу російських політтехнологів, які ставлячи у різних соцопитування питання “Хто буде наступним Президентом” перед питання “За кого ви проголосуєте”, втокмачували у голови українців думку, що Янукович все одно переможе, не залежно як хто проголосує.   Важливо й те, що регіональні штаби Ющенка а також його представники у тервиборчкомах отримали позитивний імпульс на перемогу. До того ж останнім часом Ющенко мав ще декілька принципових перемог – на його користь почала визначатися політична та економічна еліта країни. Підтримка Олександра Мороза важлива у битві за голоси Сходу, угода з Кінахом може принести голоси поміркованого центристського електорату, не схильного до опозиційності, теж саме стосується і Демплатформи НДП. Підтримка штабу Омельченка, навіть без самого Олександра Олександровича, - це досить симптоматичний сигнал для регіональної еліти.Очі влади

На фоні досить статичної останнім часом кампанії Януковича Ющенко впевнено набирає очки. Складається враження, що штаб Януковича настільки вірив у перемогу вже у першому турі, що не виробив жодної стратегії кампанії у другому. Чого варті лише щоденні заяви Януковича щодо теледебатів, які напевно найточніше доводять тезу з його реклами “Тому що .. послідовний”.
   Після кількох відмов і висування вимог до Ющенка, Янукович таки згодився на дебати, але своє рішення пояснив просто смішним аргументом про листи виборців. Хочеться побачити того виборця, який настільки переймається долею Віктора Федоровича, що сідає за перо і пише прем”єру термінову телеграму, де викладає аргументи, чому йому треба публічно дискутувати з Ющенком. А далі дуже хочеться побачити самого Януковича, який, суміщаючи наганяї регіональним керівникам та чиновникам з нарадами у штабі, сідає почитати пасквілі своїх уболівальників. 
   Януковичу останнім часом бракує переконливих аргументів. І його теза про те, що він зайняв друге місце, “граючи на чужому полі”, мало кому зрозуміла. І, вочевидь, мало кого переконала. Бо, зважаючи на рівень фальсифікації на Сході України, можна лише уявити, що означатиме “гра на його полі”.
   Більше того, розпач влади щодо того, що ж робити з результатами першого туру, однозначно зіграв на користь опозиції. Аргумент, що ЦВК 8 днів рахувала 2% бюлетенів – це вже навіть не смішно, це просто комічно. Саме так виглядають зараз і публічні представники штабу Януковича, які останній тиждень на всіх усюдах заявляли про перемогу свого кандидата.
   Головне питання, чому влада, усвідомлюючи наскільки перемога Ющенка їй не вигідна, пішла на визнання Ющенка переможцем та ще й дозволила голосно оприлюнити на всіх загальнонаціональних каналах. Варіантів відповіді на це питання декілька.
   Як сказав сам Ющенко у вечірньому ефірі Ери, влада задумалася як житиме після 21 листопада. Тобто, йдеться про те, що влада перестраховується і не йде на очевидну фальсифікацію, обмежуючись більш локальними діями у регіонах.
   Є ще одна, я б сказала “мобілізуюча” версія, суть якої зводиться до того, що влада лише демонструє всю свою “демократичність та відкритість”, аби виправдати більш масштабну фальсифікацію у визначальному другому турі.
   Але у цих версіях є одна слабка ланка – чому з оприлюдненням результатів тягли до останнього, чим остаточно дискредитували ту ж ЦВК і виставили смшними самих себе. Аргумент про затягування через заборону агітації не видається надто серйозним, оскільки опозиція знайшла тут дуже гарне обгрунтування своїх дій, представивши свої акції – просвітницькими.
   Схоже, що українська влада до останнього вичікувала – як на деякі внутрішні, так і на певні зовнішні сигнали. Одним із стримуючим факторів могли бути вибори в США, які відбувалися через кілька днів після українських.
   Більше того, в Інтернеті розповсюджена інформація аналітичного центру “Стретфор”, до якого близька ще недавня радниця Президента Буша Кондоліза Райс. Центр “Стретфор” повідомляє, що після свого переобрання Джордж Буш двічі телефонував до Президента Путіна і один раз до Леоніда Кучми, зачіпаючи у розмові тему українських виборів. Зокрема у частині російського втручання у вибори.
   “Стретфор” прогнозує, що через Україну Путін не піде на конфронтацію з Бушем, з яким зараз його пов”язують різні проекти на антитерористичній ниві і через які Путіна облишили у спокої щодо давніх тем – Чечні, свободи слова та ЮКОСа. І поведінка Путіна під час останнього візиту в Україну довела, що Росія не поставила все на владного кандидата. Путін категорично утримався від критики на адресу Віктора Ющенка. Втім, всі крапки над І мають бути виставлені 13 листопада на зустрічі у Криму у форматі Путін-Кучма.
   Щодо серйозності намірів США до українських виборів свідчить і заяви чільних американських посадовців. зареєстрований законопроект про санкції щодо вищих українських чиновників у разі недотримання демократичних стандартів та практичні дії – відмова в отриманні віз деяким одіозним українським політикам. Це дуже серйозний сигнал як для влади, так і для бізнесових та регіональних еліт, які зберігають свої гроші у західних банках, і навряд чи готові перевести їх у Москву.
   На другий тур виборів в Україну приїде дуже впливовий та наближений до Буша сенатор Лугар. Це лише засвідчує рівень уваги США до виборів в Україні. А напередодні виборів Вашингтон запросив в США спікера українського парламенту Володимира Литвина, який матиме там зустрічі на високому рівні і, природньо, говоритиме про вибори. Очевидно, що головний свій месидж Штати хочуть передати через найбільш поміркованого на сьогодні представника української влади. Яким буде цей месідж здогадатися не складно. Штати досить чітко вимагають від української влади забезпечити чесні та демократичні вибори – і це може бути дуже серйозним стримуючим фактором для тих, хто дуже хоче втримати свої владні позиції і заради цього готовий “намалювати потрібні цифри” і “захистити” їх за допомогою броньованої техніки, водометних машин та бойовиків у бойових облаштунках.
   Але за ці роки найбільш спритні представики української влади добре засвоїли логіку американців і віднайшли у ній “слабкі місця”. Зрозуміло, що Штати не втручатимуться у події в Україні відкрито, на відміну від тієї ж Росії, яка постійно демонструє це. Зрозуміло й те, що у разі наявності доказів щодо перемоги владного кандидата без явної фальсифікації результатів, США визнають Януковича Президентом.
   Тому влада змушена страхуватися і шукати для себе прийнятні варіантів. Як засвідчують останні події у деяких регіонах, штаб владного кандидата зробив ставку на декілька ключових регіонів – Донецьк, Луганськ, Одеса, Кіровоград, Суми. Там вже на повну потугу працюють маніпулятивні технології, адміністративний тиск, або людей банально залякують. Спочтерігачі кажуть, що у деяких регіонах, в тих же Сумах, не виключений вже випробуваний мукачівський сценарій. У місто позвозили напівкримінальні групи, які зосереджуються довкола виборчих дільниць, а керівники підприємств примушують своїх співробітників брати відкріпні талони та їхати в інші регіони.
   Штаб Януковича вже оголосив, що головні свої зусилля спрямовуватиме на підвищення явки на Сході. І навряд чи штаб обмежиться словесними закликами та листівками з полум”яними закликами не віддати Україну націоналістам. В хід пустять всі можливі технології, та адміністративний примус. А якщо потрібних показників не буде досягнуто, дуже ймовірні і банальні вкидання бюлетенів.
   Відтак, головне завдання для команди Ющенка сьогодні – отримавши позитивний імпульс, посилити своє представництво у виборчих комісіях усіх рівнів за рахунок вибувших кандидатів, мобілізувати людей з метою запобігання фальсифікаціям під час підрахунку голосів та посилити свою присутність саме в регіонах.
   На жаль, українська політика далека не тільки від прозорості, але й від однорідності. Вона швидше нагадує пиріг із кількох шарів, і верхній шар лише покриває нижні. Зараз влада робить “красиву картинку”, однак це не означає, що визнавши свою поразку у першому турі, вона буде готова її так легко визнати у другому.Назад до списку

09:57 (26.11.2022)
США організували в Польщі ремонтну базу для артилерії з України

09:28 (26.11.2022)
Нардепи Зеленського пішли інспектувати "Центри незламності" у Києві

09:17 (23.11.2022)
Росіяни вдарили ракетами по пологовому відділенні на Запоріжжі, загинуло немовля

17:54 (19.11.2022)
Росіяни обстріляли гуманітарну точку на Херсонщині, 5 поранених

12:30 (18.11.2022)
Аксьонов наказав будувати фортифікації в окупованому Криму

no news in this list.

no news in this list.

Продається домен
правда.укр

Ідеально підходить для новинного сайта, чи інтернет-газети.
Вартість домена - 2500 USD

Контактна інформація
cu_pol@yahoo.com

no news in this list.

no news in this list.

Lolitastad Stockholm, Sweden Flyttstädning i Stockholm - Städhjälp från Lolita Städ We are cleaning company located in the Stockholm city, Sweden
Interested in Muslim Marriage? Check out Muslims4Marriage.com
Shop for your new or used Chevy, Ford, Ram, or GMC lifted trucks for sale at OnlyLiftedTrucks.com

no news in this list.

no news in this list.

09:09 (18.11.2022)
ЗСУ спроможні зірвати зусилля росіян зміцнити оборону на Херсонщині

12:55 (17.11.2022)
17 листопада росіяни запустили по Україні 16 ракет і 5 БПЛА

18:35 (15.11.2022)
Україна після масованої атаки чекає реакції від G20

18:21 (15.11.2022)
Ситуація критична, найбільше влучань у центрі й на півночі – ОП

17:03 (15.11.2022)
Щонайменше половина киян без світла через атаки РФ

Блок статей, Каталог статтей

no news in this list.

Центр політичних досліджень. Суспільно-гуманітарний консорціум «Ґенеза».
© 2004. КуПол (Культура і Політика). Всі права застережено.
© 2004. Розробка WebКузня